Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van itt olyan aki Olaszországb...

Van itt olyan aki Olaszországban él? Milyen most ott az élet?

Figyelt kérdés

Milyen az élet Magyarországhoz és Ausztriához képest?

Mennyi a minibálbér az egészségügyben pl. ápolónőknek?

Mennyi a családi pótlék összege?

Milyen árak vannak?


2011. máj. 24. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
En Olaszban elek,es imadom.Nem mennek haza semmi penzert.Az arakrol annyit hogy majdnem ugyanannyit fizetnek 1 liter benzinert mint Magyarorszagon.A fizetesuk enyhen szolva tobb. Ha akarok a hegyekbe megyek,ha akarok napozok a tengerparton,az emberek eletvidamak nem ugy mont otthon,az egeszzseges es finom etelekrol ne is beszeljunk.Ja,es a pasik ku.....r..va jol neznek ki.28/no.
2011. máj. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]

Van benne egy ilyen rész: "Elvált, illetve külön élő szülők esetén a családi pótlék nem igényelhető." Nem értem, ha elváltként mennék ki, nem vagyok jogosult a családi pótlékra?


Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Szép napot!

2011. máj. 24. 09:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos az ápolói fizetéseket és a családi pótlékot nem tudom, mennyi, mivel nem érint. :) Azt tudom, hogy egy ismerősömnek járt a gyereke óviba (óvielőkészítőbe), és ott órabérre kellett fizetni, az elég húzós volt. Azt el tudom mondani, hogy mi, mennyibe kerül. Benzin, kaja nagyjából ugyanennyi, mint itthon (sőt, szerintem az olasz Lidl olcsóbb, mint a magyar). Egy átlagos albérlet 500 € körül mozog (ebben ált. a rezsi is benne van), a kocsifenntartás szerintem elég drága, évi 2 ezer € is lehet a biztosítás. Szerintem egyébként, ha 2 kereső felnőtt van, egész jól el lehet élni, feltéve, ha tudod tartani a lépést és nem akarod felvenni az olasz életstílust: a ruhák, az éttermek jóval drágábbak mint itthon, akkor is, ha minőségileg rosszabb, vagy ugyanolyan. Ugyanígy van továbbá minden olyan dologgal, ami szolgáltatásnak minősül. Ha már szóba hoztad Ausztriát: szerintem ők jobban élnek. Olaszoknál nagyon sok a keleti, afrikai bevándorló, ami azt jelenti, hogy ők fele annyiért is elvállalnak bármilyen munkát, mint mondjuk egy magyar. Sajnos az olaszok gazdasági helyzete kezd egyre lejjebb süllyedni, már a saját állampolgárainak sem tud munkát adni. A helyzet nagyjából u.az, mint itthon: mindenki főiskolára megy, de senki sem tud (vagy inkább akar) elhelyezkedni a szakmáján kívül, a legtöbb szakmában pedig telítettség van. Általában u. azt csinálják, mint a magyarok: lediplomáznak és 8 órában adminisztrálnak az asztal mögött, csak ők átlagban 1500-1800 €-ért. Nem tudom, melyik részre szeretnétek menni? Mert északon jobb a helyzet, mint délen. Mennyire beszélsz jól olaszul? Mert ha ápolónő szeretnél lenni kórházban, akkor azért eléggé tudni kellene a szaknyelvet (nem csak a latint). Ha elfogadsz egy javaslatot: én a helyedben (ha nincs még olyan jó nyelvtudásod) idősek otthonába mennék, szerintem ott még jobban is kereshetnél. Olaszoknál nagyon sok az idős ember. Sok sikert!
2011. máj. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2011. máj. 27. 10:41
 5/8 anonim válasza:
67%
Nekem is az az álmom,hogy olaszba telepedjek le, mennénk családostul, itthagynánk ezt a Balkán segglyukát...
2011. máj. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Legfelső vagyok, bocsi, csak eszembe jutott még pár dolog.

Olaszokhoz szerintem csak akkor menjetek, ha már van előre munkaajánlat, vagy ilyesmi, mert nagyot koppanhattok! (Neten keresgéljetek, az is valami.) Egész Dél-Európa most nagyon döglődik (spanyoloknál a rekord-munkanélküliség, görög-portugál válság, stb.). Olaszokat is most minősítették le a nemzetközi piacon, a sok feketemunkás bevándorlóról nem is beszélve. Itt nem számít a végzettség, sem a nyelvtudás. Olvastam nemrég egy kimutatást, hogy Olaszország és hazánk az a két állam az EU-ban, ahol a legtöbbet számít a kapcsolat egy (normális) munkahely megszerezéséhez. Ha nincs kint ismerős, aki segíteni tud, elég nehéz. Persze, az embernek először a mosogatás és a paradicsomszeletelés is jó, csak itt az a baj, hogy míg a németeknél van esélyed előrelépni, itt kb. életed végéig mosogató maradsz, ha nincs kapcsolatod.

Még valami, amit feljebb elfelejtettem leírni: az olasz munkáltatók gyakran csinálják azt (főleg a külföldiekkel), hogy felvesznek pl. bolti eladónak, és 4 év után szépen kirúgnak. Hogy miért? Mert olaszban van egy törvény, mi szerint egy munkáltató 4 éves időtartamra vehet fel embert "tanulói, gyakornoki" státuszba. (ez független az életkortól) Ez azért jó nekik, mert kevesebb adót kell utána fizetni. A 4 év letelte után meg kereshetsz magadnak másik munkát... (amit most főleg nehéz találni) Nem számít, mennyire vagy ügyes, vagy okos, vállalkozóként ők is a saját érdekeiket nézik. ott így oldják meg a szürkegazdaságot. Senkit sem akarok lebeszélni, de jobb, ha ezeket most tudjátok meg, mintha kimennétek, aztán nagyot csalódtok... Szezonra érdemes kimenni bárokba, éttermekbe, amíg nem találtok valami jobbat. Amennyire én tudom, egy mosogató kb. 600€ körül keres. Csak az albi 500€ havonta... még mindig megéri?!

2011. máj. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Mármint nem a legfelső, hanem a második válaszoló voltam...bocsi.
2011. máj. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zavecz istvan válasza:
Sziasztok szerintem meg (2 éve vagyok kint)itt mindenki egoista vagyis legtöbben.Most hogy volt a földrengét s mondom a páromnak 8van neki 50000 euro a bankba) küldjön 5 euros sms-t jotékonyságbol aztmondja ma sei fiori!!! Én 2 éve keresek melot de nincs van 3 szakmám éretségim de semmi.Ugyhogy megyek haza szerintem nem az a lényeg ki menyit keres. Ott cseszte el az álllam beengették a sok afrikait meg mindenféle nem europai népséget ás most nincs nekik melo. Szerintem olasznak hamarosan vége finito bella vita!!
2012. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!