Kezdőoldal » Utazás » Európa » Skóciai magyar van itt?...

Skóciai magyar van itt? Válaszolna néhány kérédsre? (kérdés alul)

Figyelt kérdés

Szeretnék pár dologt kérdezni,ha szánna rá valaki időt,aki Skócáiban él/élt,vagy akár csak nagyon ismeri(Angliai,Walesi is jó),hogymegválaszolja,azt nagyon megköszönném!

-Mikor mentél ki,és melyik városba?

-Mennyire tudtál angolul?

-Egyből kaptál-e munkát?

-A Magyarországi életedhez képest kint hogyan élsz?(jobban,vagy kb ugyanúgy?)

-Van egy családod(férj/feleség,gyerek)


Előre is köszönöm a válaszokat!A kérédést azért tettem föl,mert ki szeretnék költözni (itthon nagyon rossz).Már jártam kint,de akkor csak nyaralni,és nagyon megtetszett,az emberek kedvessége stb.Ja,meg még annyi hogy a kinti gyerekek rendesek?Ez alatt azt értem,hogy könnyen befogadnak egy külföldit?


Szóval köszönöm,hogy időt szántál rám!Jó a privát üzenet is,nem muszály itt leírni a válaszokat,ha valaki nem akarja,hogy mindenki láthassa!


32/N


2011. máj. 30. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Én Glasgowtól nem messze élek. Éltem előtte lenn Angliában. Ott könnyen találtam munkát, nyelvet tanultam. Mikor átköltöztem a munka találás nagyon nyögvenyelősen ment. A közlekedés itt nagyon pocsék, a munkáltatók kedvesek, de hamar rájön az ember, h irdatlanul lusták és a végén minden rád marad. Az akcentust nagyon nehéz megszokni. Egy észak-ír kolléganőm mondta, h hónapokig neki is olyan volt, mintha külföldre költözött volna, holott a saját országában volt.

Én az időt utálom a legjobban, minden nap zuhog. A kiskabátot nem veszem le egész évben. Habár tavaly volt vagy másfél hónap, amikor még napozni lehetett. Idén úgy látszik, h április volt csak jó, de nem elég meleg, ahhoz, h nagyon levetkőzz.

Ha a párom nem lakna itt, akkor én biztos, h Angliában élnék. Vannak persze nagyon szép környékek, de ez a glsagowi vmi förtelem.

Most van egy nagyon jó munkahelyem egyébként, amit nagyon szeretek. Még ugyan takarítok, de itt van előléptetési lehetőség.

2011. máj. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Üdv!


Én jelenleg Londonban lakom, de azért írok.


3 éve jöttem ki Angliába, 22 évesen, mivel Magyarországon annak ellenére nem kaptam munkát, hogy jó képzettséggel rendelkeztem(informatika), mivel pályakezdő voltam. Amikor kijöttem egész jó tudtam angolul, elsősorban a saját szakmámon belül kerestem állást, de beadtam egyéb helyekre is(pincér, pultos, mcdonalds), végül sikerült elhelyezkednem a szakmában, a munkámat 5 hét után kaptam meg.


A Magyarországi életemhez képest ég és föld a különbség, és nemcsak anyagi okok miatt, hanem megbecsülés miatt is.


Feleségem és gyerekem még nincs, nyugat-londonban lakunk egy lakásban a lengyel barátnőmmel. Nem jelentenek gondot olyan dolgok, amik otthon igen. Pl. nyaralás legalább kétszer egy évben, havonta 2-3x étterem(átlagos étterem).

Illetve a második itt töltött évemben tudtam venni egy olyan autót, amit otthon megvenni még esetleg meg tudtam volna, de fenntartani biztos nem tudtam volna. Itt pedig nem okoz gondot.

2011. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az esővel különösebb problémám nincs,azt jobban kibírnám,mint itthon azt,hogy szar a munka stb...

De te csak az időjárás miatt nem szereted glasgow-t vagy van valami más is amiért anglia jobb?(bocsi a sok kérdésért,csak nem akarok ismeretlenbe menni,és az a 2 hét amit kint voltam nem volt elég,hogy ezeket mind kiismerjem.)

2011. máj. 30. 20:22
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó,ez egész jól hangzik,lehetséges,hogy elgondolkozom Anglián is.Mindenképpen ki szeretnék költözni a családommal mert itthon siralmas.A férjem karosszéria lakatos,könnyen találna munkát a szakmájában?Sok ilyen autószaln van Angilában/Skóciában?Illetve még annyi,hogy ha valaki tud a közelébenegy ilyen szalon,esetleg belinkelné az internetes oldalát?Ezt előre is küöszönöm.

A fodrászok jól keresnek?Van rá igény ott kint?

2011. máj. 30. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ami miatt nem nagyon szeretem az az, h nagyon sok buta ember él a környéken. Én sem vagyok okos, nincs diplomám, viszont van egy szakmám (felsőfokú okj-s), amit tényleg szívvel-lélekkel tanultam, jó voltam benne, csak itt nem tudtam eddig kamatoztatni.

Az emberek butasága olyanban mutatkozik, h koszosak, büdösek, kultúrálatlanok az utcán. Kisiskolás gyerekek is köpködnek, mert látják a felnőttektől. Sok az elzüllött, tizenévesen teherbeesnek és potyogtatják a gyerket, akiket nem nevelnek meg. Az utcán otthogyják a kutya ürüléket (tisztelet a kivételnek). Olyan gyomorforgató, mikor reggel munkába sétálok és megcsap a szaga.

Ettől függetlenül tudom, h vannak nagyon jó részek. A párom anyukájáék a skót határon laknak. A falu valami gyönyörű, tiszta. Annyi idióta sem járkál az utcákon, mint itt.

Persze itt is vannak kivételek, de sokan mondják, h amit leírtam, az leginkább Glasgowra jellemző. Na, meg az is, h itt a legmagasabb a gyilkosságok száma. Én a településemen nem merem sötétedéss után kitenni a lábam egyedül. Londonban (én is nyugati részen éltem) semmi bajom nem volt. Este (10 után) mindig hazasétáltam munkából.

2011. máj. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, h Londonban sokkal jobbak voltak a lehetőségek szórakozásra, tanulásra, kirándulásra, nézelődésre. Itt semmi. Ha úgy van idő, akkor autóba ugrunk és elmegyünk máshova, de Glasgow-ban a Bothanic Garden-en és a mozin kívül még jó helyen nem voltunk. Ja, a párom sem szereti, pedig itt nőtt fel. Tény, h ő másik városban született, amit a mai napig szeret, de nem költözne oda. Az a kikapcsolódás, ha odamegyünk.
2011. máj. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!