Kezdőoldal » Utazás » Európa » Erdélyben lehet féláron...

Erdélyben lehet féláron utazni helyközi buszokkal, vasúttal, ha van nemzetközi diákigazolványom?

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Ez a féláras dolog ez magyar törvény, a legtöbb helyen nincs külön olyan, hogy diákkedvezmény, általában 25 éves korig adnak kedvezményt. Meg lehet amúgy próbálni, mert ahol van kedvezmény, ott vagy elfogadják a nemzetközit, vagy nem. Portugáliában pl a nem nemzetközit is elfogadják, ha angol nyelven van, tehát ki lehet deríteni róla, hogy az diákigazolvány... De ott sem 50% a kedvezmény, hanem kb 20...
2011. jún. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor semekkora kedvezményt nem lehet vele igénybe venni utazáskor? Mert még nem csináltattam meg a kártyát, és ha nem lehet, akkor nem is fogok feleslegesen csináltatni 2500ft-t.
2011. jún. 3. 23:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Az itteni diákoknak van kedvezmény, de a nemzetközi kártyát nem hiszem, hogy elfogadnák. Viszont a kalauz lefizetése a jegy megvásárlása helyett elég bevett gyakorlat és olcsón megúszhatod vele az utazást. A gond az, hogy a kalauzok nem nagyon beszélnek angolul (magyar is alig-alig akad köztük), ezért nehéz lesz elmagyarázni, hogy mit is szeretnél.
2011. jún. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nézz utána valahol van a román vasúttársaságnak honlapja, és van angol nylvű verzió is (most nincs meg a link de én már néztem azt a honlapot). Meg ha sokat szeretnél utazgatni, nem csak valahova oda-vissza, akkor a mávnál van olyan, hogy interail, ahol egy választott országon belül korlátlanul utazhatsz. Ha sokat utazol, akkor megéri, de csak ilyen körütazsoknál. Viszont ott van ifjúsági kedvezmény 26 alatt, lehet hogy úgy mindenképpen megéri.
2011. jún. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A legtutibb személyvonatokkal (tren personal) közlekedni. Igaz kényelmetlenek, nem valami tiszták és lassúak, de nagyon olcsók. Most nem tudom mennyi tudtommal eléggé megdrágították, de ezelőtt másfél évvel, amikor egyetemista voltam diákjeggyel kb. 300 forintért tudtam menni 100 kilométert (felnőtt jeggyel ennek a duplája volt).

A román vasút különlegessége egyébként, hogy az úgynevezett személyvonatok nagyon olcsók, de nem valami konfortosak. Az accelerat, vagyis gyorsított vonatok, valamivel drágábbak, mint a személy, de jobbak is. A rapid, vagyis gyors vonatok még drágábbak, de hihetetlenül kényelmesek, akármelyik nyugateurópai országban megállnák a helyüket. De a legjobb és a legdrágább az intercity.

2011. jún. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem váltok ki nemzetközi diákigazolványt, szerintem nélküle is elboldogulunk, és valószínű, hogy majd személyvonattal járjuk be Székelyföldet. :)
2011. jún. 4. 10:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Székelyföldön sok helyt nem a Román Állami Vasút közlekedik, hanem a Regiontrans nevű magáncég (Szeben - Segesvár - Székelyudvarhely, Balázsfalva - Dicsőszentmárton - Parajd, és még sok helyt) ahol szinte soha nem is kérnek diákigazolványt, hanem elhiszik, hogy egyetemista vagy. Csak annyit kell mondj, hogy "pünö lá ... (város neve) ku réducséré (azaz kezdvezménnyel)", és adod a pénzt :P


[link]

Ezek mind személyvonatok, és egész jók. Ha nem tudsz eligazodni a fordítóval, írd meg, hogy honnan hova mennél és belinkelem a menetrendet.

2011. jún. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem, de úgy látom, hogy nekem ez nem jó, ill. hát nem tudok románul.Ha esetleg megnéznéd, azzal sokat segítenél. Nekem főleg Gyergyószentmiklós-Csíkszereda, (Gyergyószentmiklós- Gyilkos tó, Csíkszereda-Gyimesbükk (oda-vissza), Csíkszereda-Tusnádfürdő (oda-vissza), Székelyudvarhely-Szováta, esetleg Székelyudvarhely-Ivó közötti vasút menetrendek kellenének. Úgy tudom, hogy Székelyudvarhely-Csíkszereda között csak buszok közlekednek, vonat csak nagy kerülővel. De a többi település között inkább a vonat érdekelne, mert az olcsóbb.
2011. jún. 5. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!