Kezdőoldal » Utazás » Európa » Au pair-ek segítség! Ha...

Au pair-ek segítség! Ha kiutazom Angliába, au pairnek, van valami, amire oda kell figyeljek, el kell intéznem?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyasmire, hogy pl valami hivatalos szervnek, pl polgármesteri hivatal vagy ilyesmi, nem kell bejelenteni, hogy akkor egy évre kiköltözök? Kell egyeltalán valami hivatalos procedúra?

Plusz,mi az, amit még tanácsolnátok utazás előtt? (a család már megvan, a repjegy is, az utazás időpontja..)

Köszi:)


2011. jún. 4. 23:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A TB-det intézd el, hogy fizesd magad után (mert ha eddig pl. tanultál, akkor automatikusan fizették utánad, de ha ez megszűnik, neked kell) - elmész az APEH-hoz és bejelentkezel. Ezután váltsd ki az ingyenes EU-s TB-kártyát.


Ha a fentieket elvégzed, akkor külföldön (az EU-ban) is érvényes lesz rád az itthoni TB-d, persze nem lesznek ingyenesek a gyógyszerek és az esetleges ellátások, de jelentősen olcsóbban jutsz hozzájuk, mint ezek nélkül.


Én nyár végén utazom, immár másodjára au pairkedni (Hollandiába). Sok sikert, és ne hagyd, hogy kihasználjanak! :)

2011. jún. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
kicsi javitas: ha dolgozni mesz akkor itt kint fogsz tb-t fizetni ami azt jelenti otthon nem kell, hiiszen ez kettos jarulekfizetes ami torvenyellenes. Egy oep es formanyomtatvanyt kell kitoltened 2 hettel legkesobb a munkaba allasod utan es visszakuldeni nekik. En most ebben nagyon bennevagyok en is most intezem.Ez igy mukodik.
2011. jún. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok: kint nem kell TB-t fizetnie, hiszen az au pair nem számít munkaviszonynak, hanem kulturális csereprogramnak minősül, így nem kell adózni sem utána. Persze ha a család felajánlja hogy fizeti neki a TB-t, akkor nyilván amit én írtam, az semmissé lesz, de ha nem fizetik utána, akkor jobban jár, ha itthon fizeti, mint kint, a zsebpénzéből.
2011. jún. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
igen a rendes munkaviszonyra ertettem :) bocsika ha felreertheto volt.
2011. jún. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

ahaaa..:)

Szóval, akkor, az egész attól függ, hogy a fogadó családom felajánlja-e, hogy fizetik nekem a TB-t..mert ha igen, akkor itthon nem kell ezzel fogalkoznom ugye?És nem kell ezzel kapcsolatban semmit intéznem..és ha nem ajánlják fel, akkor kint is fiezthetem a zsebpénzemből, de ha akarom, akkor itthon is?:)(ilyesmiről még nem beszéltünk a családdal, szval még nem tudom melyik opció lesz, ezért érdeklődöm)

Köszi:)

2011. jún. 5. 19:05
 6/12 anonim ***** válasza:
olyan nincs, hogy kint is meg itthon is. Ha fizeted a tb-t kint vagyis National insurance-ot otthon nem fizethetsz. Kettos jarulekfizetes torvenyellenes. Vagy otthon fizetsz vagy kint de valahol kell. A te esetedben ha csak 1 evre mesz valtsd ki az eu-s kartyat es itthon fizesd a tb-t. De mindenkeppen kerdezz be az apehhez vagy az oephez.
2011. jún. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Megkérdezhetem melyik oldalon keresztül találtál családot? Én is au pair akarok lenni. Köszi! :)
2011. jún. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

utolsó

Az aupairworld.net-en keresztül találtam családot, nem ügynökségen keresztül jöttem. Sztem az aupairworld jobb, mert ott saját magad tudsz a családok közt válogatni, íg egy ügynökségnél az általad megadott szempotok alapján kínálnsk egy párat a sok közül, és nem láthatod az összeet..sok sikert:)

2011. jún. 12. 21:18
 9/12 anonim válasza:
Köszi, én is azon az oldalon vagyok rajta. Remélem sikerül jó családot találnunk. :)
2011. jún. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 EmilyAddams válasza:
Kedves kérdező! Angliában belül pontosan merre leszel majd? :) Én Szeptembertől Abingdonban, ami Oxford mellett van. Ha gondolod, esetleg összebarátkozhatunk és akkor hallassz majd odakint egy kis magyart is :)
2011. jún. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!