Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögország Olaszország vagy...

Görögország Olaszország vagy Spanyolország a szebb, jobb hely és melyiknek a legszebb a tengerpartja szerinted?

Figyelt kérdés
Az én nyaralásomra kihatással lehet a mostani görög helyzet vagy sem?
2011. jún. 20. 17:55
1 2
 1/12 Darcy01 ***** válasza:
100%
Én ezek közül még csak Görögországban voltam, Krétán. A tenger és a környezet gyönyörű, szép élményekkel gazdagodtam. A zavargások főleg Athénban vannak, nem hinném, hogy a nyaralóhelyekre hatással lenne.
2011. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Görögország nálam favorit és azonbelül Sartin van a legszebb ,legtisztább víz...eléggé megemelkedtek az árak,anyósomék most voltak kint nemrég és csak lestek,hogy az elmúlt évekhez képest mennyit drágult.Spanyolország is szép én Costa Brava-n voltam Lloret de Mar-ban,engem zavart h köves a tengerpartja.Olaszországról nincs tapasztalatom.
2011. jún. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Görögországban voltam eddig nagyon sok helyen, imádom!

Korfu és Rodosz nagyon változatos sziget, van homokos, kavicsos, és sziklás part is, gyönyörű az egész!

Ha kell, tudok képeket küldeni!

2011. jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Görögország.
2011. jún. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Olaszo. és Spanyolo. vezet nálam, Görögo. kicsit lemaradva. Nagyon balkán kinézete volt (Katherini és környéke, Litohoro)kicsit lehangoló környék, lepukkant városok. Olaszo. és Spanyolo.sokkal barátságosabb, bármelyik vidékén is jártam.
2011. jún. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Spanyolország !!!Énis Lloret de Mar ban voltam viszont nem volt köves a partja...én legalábbis homokosra emlékszem...

ja és iszonyat átlátszó volt a víz és meleg... hmmm Spanyol (L)

2011. jún. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Olaszország. :P

[link]

[link]

[link]

:)

2012. jan. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tortillavadász válasza:
44%

Nálam Görögország abszolút felejtős. Voltam már Korfun, Krétán, Athénban és Koson. A legutolsó volt a legszebb és a legtisztább, de ott meg a házinéninken kívül senki nem szerette a turistákat, senki se volt kedves. A többi hely iszonyúan mocskos, zsúfolt, a görögök durván beképzeltek és tényleg nem beszélnek se angolul, se németül. Bocs, de görögül meg nem fogok megtanulni két hét kedvéért. A görög pincérek úgy szolgálnak ki, mintha ők tennének szívességet az embernek, nem pedig te hagynád ott a pénzedet. Az ételeiket nem szerettem, nagyon zsírosan főznek az éttermek és van ahol belátni: hát, nem éppen higiénikus körülmények között. A tengerük nem tiszta, az apartmanjaik gyakran penészesek és/vagy lepukkantak, volt, ahol a meleg vízért is cirkuszolni kellett, mert zuhanyozni is hideg volt. Két gyerekkel nem egy leányálom. A múzeumaik szánalmasak, az ókori köveken kívül nincs más látnivaló. Az Akropolisz nagy csalódás, Aszklépiosz templomának állapota lehangoló, a knosszoszi palotáé szintén. Afrodité temploma Cipruson stílusos és jó, de az ugye nem igazán Görögország. Viszont annak a szigetnek mind a görög, mind a török oldala kulturált és jó ott lenni - nyáron nagyon fülledt a meleg, de májusban-júniusban és szeptemberben tökéletes, többször visszamentünk.


Olaszország nagyon jó hely, a pizzáik a magyar ízlésnek nem túl jók, de nekem jobban ízlik. A tésztáik változatossága olyan nagy, hogy egy hétig eheted és mégis olyan, mintha mindennap mást ennél. A tengerpartjuk szintén túlzsúfolt, a víz iszapos, nem áttetsző, de aki a homokos partot szereti, az ezt is szeretni fogja. Az olaszok nagyon barátságosak és kedvesek. A gyerekeket imádják - de ez a spanyolokról is elmondható. A városaik (Róma, Firenze, Verona, Velence, Milánó stb.) érdekes és nívós látnivalókkal tele. Itt az is jól fogja érezni magát, akit a romok nem kötnek le. A firenzei Uffizi képtár például egyszerűen lenyűgöző, ahogy a római Trevi kút is. A kis sikátoros városok hangulatát muszáj megtapasztalni.


A legszebb tengerpartjai ezzel szemben Spanyolországnak vannak és a spanyolokról minden jó elmondható, ahogy az olaszokról is. A tengerpartjaik közül "Blanes"-ben (ez Lloret de Mar mellett van Barcelonához közel) apró szemcsés homok van, ami nem iszapos, de mégse sziklás, mint az Adrián. A valenciai tengerpart is látványos, egyszer végigmentünk a kempingeken egészen Gibraltárig. Granadát is érdemes meglátogatni. Látnivaló kevesebb van, mint az olaszoknál, de azért ők se panaszkodhatnak, Malagához közel például volt egy Krokodilpark is, náluk inkább a gyerekes családoknak való látványosságok jellemzőek: interaktív vagy bemutató parkok, vidámpark, állatkert (Barcelonában van fehér gorilla és volt panda is) stb.

2012. jan. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az előzővel!


"görögök durván beképzeltek és tényleg nem beszélnek se angolul, se németül."

én egy beképzelt göröggel se találkoztam még, pedig 15 éven át, minden nyáron valamelyik szigeten nyaraltunk, és már ezelőtt 15 évvel is tudtak legalább annyit angolul, amennyit muszáj volt nekik tudni.

Az, hogy az apartmanok penészesek, csak annyit tudok mondani, hogy jobban kellett volna választani, egyszer sem voltam lepukkant apartmanban, pedig nem a drága kategóriából válogattunk.

Az sem igaz, hogy koszos lenne a víz Korfun pl, nézz képeket pl Paleokasztricáról...


Kedves kérdező, igen hatással lehet a nyaralásodra a görög helyzet, mert az ország szinte bármikor csődbe juthat vagy kiléphet az EU-ból, újra drachma lehet náluk, és nem lehet tudni, hogy milyen lesz az árfolyama, valószínűleg ilyen helyzetben minden jóval drágább lesz kint.

2012. jan. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 DCzegLedy válasza:
Szerintem Spanyolország!
2012. márc. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!