Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Fekete-tengerben milyen...

A Fekete-tengerben milyen veszélyek leselkedhetnek ránk, és gyerekeinkre?

Figyelt kérdés

Gondolok itt medúzákra, sünökre.

Mik vannak, amivel vigyázni kell?

S ha esetleg csípnek-szúrnak, hogy lehet kezelni?

Bulgáriába megyünk egyébként


2011. jún. 26. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Én tavaly voltam Bulgáriában, gondolom a Golden Sandre mész, vagy Sunny beach.GYönyörű a tenger, medúzával lehet találkozni, de nincsen nagyon sok, ha csípnek akkor csak akkor ha hozzáérsz,és idővel enyhül, mint a csaláncsípés olyan.De szerintem nincs miért aggódni.Szép nyaralást
2011. jún. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Neszebárba megyünk, nem messze a napos parthoz.

S ha mégis megcsíp egy medúza, mivel enyhíthetem? Fenistil gél? Kálcium tabletta?

Tengeri sünnel találkoztál?

2011. jún. 26. 23:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Én tavaly nyaraltam Neszebárban..Semmiféle veszély nem ér titeket,hacsak az nem,hogy leég a talpatok a meleg homok miatt.Szóval inkább huzatok mindig szandált.

Én 2 hétig nyaraltam ott,és tengeri sünnel nem találkoztam.Medúzákat is csak akkor láttunk,amikor az egyik nap nagy vihar volt,és a vihar kisodorta őket a strandrészre..De nem jellemző,hogy ahol fürdenek,ott hemzsegnének a medúzák.

Mi leginkább a homokban lévő kis apró ,törött kagylókkal szenvedtük meg,mert állandóan mezítláb voltam..

Engem mondjuk nem csíptek meg a medúzák,de ha megcsípne se vész,mert olyan mint a csalán csípés.Pár percig fájdogál csak,majd másnapra el is múlik a pirossága.

2011. jún. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Medúza csípésre rakjál vizes homokot, és tartsd nedvesen, amíg el nem múlik. Egyáltalán nem fájdalmas, tisztára, mintha belenyúlnál a csalánba.


Tengerisüntől nem kell félni, csak köves területen él. Ott viszont ajánlott a papucs, vagy valami, ami védi a lábat. az viszont már eléggé fájdalmas, ha beleáll az ember talpába, baromi nehéz kiszedni... Pláne, ha nincs nálatok tű meg csipesz...

2011. jún. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

:)

2011. jún. 27. 07:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne röhögj ki, de medúza csipést enyhiteni a legkönnyebben akkor lehet, ha rápisilsz :)
2011. jún. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A tengeri sün jelenthet veszélyt,én sajnos bele ugrottam labdázás közben és az orvosnál kötöttem ki.A medúza csípésre sima háztartási ecetet locsolsz és nem fog utána égni,viszketni.
2011. jún. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!