Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mitől függ, hogy milyen...

Mitől függ, hogy milyen tiszta a tenger? És hol tisztább a kettő közül? Olaszország vagy Horvátország?

Figyelt kérdés
Azt hittem attól függ a tenger tisztasága, hogy sziklás-e vagy homokos. Ebből azt a következtetést vontam le, hogy a homokos nem olyan átlátszó, hiszen felkeveri a víz. Nem is a tiszta kifejezést használom, hiszen az összes tengernek ugyanakkora az a természetes öntisztító rendszere, nem? Voltam Olaszországban az északi részen, és meg kell, hogy mondjam csalódtam. Ott is azt hittem, hogy azért, mert homokos a tenger, de most néztem képeket a neten és valahol a sziklás tengerpart is ugyanolyan "koszos" látványt nyújt. Horvát tengerpartoknál meg mind olyan gyönyörű, tiszta, kék tengerpartokat láttam.
2011. júl. 1. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Függ a sekélységétől,meg attól, hogy hideg, vagy meleg a tenger (a hideg tengerek zöldek az algák miatt, a meleg tengerek pedig kékek, az algák kisebb száma, vagy hiánya miatt) és függ a benne oldott anyagoktól is.
2011. júl. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És szerinted is a horvát tenger part szebb? Crikvenica és környéke? Lehet az, hogy még nem a szezonban voltunk, annyira meleg sem volt a víz, hogy jobb idő van, mondjuk júliusra melegebb a víz és akkor kékebb? Vagy ez így hülyeség.
2011. júl. 1. 22:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, planktonokat akartam írni, nem algákat, mert nem mindegy ugye! Háát a horvát tenger sziklás, az olasz meg homokos. Én egy homokos tengerparton jobban érezném magam. Szép az olasz tengerpart is, sőt szebb, mint a horvát, de ez egyén függő. Én egyiken sem jártam még, csak éppen földrajz szakos hallgató vagyok és a tanulmányaim alapján úgy gondolom, hogy a horvátnál sok sziklás szigetecske tóhatású tengert alkot, ami olyan, mintha a Balatonnál lennél. Olaszországnál ez nem fordulhat elő.
2011. júl. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtudom egyébként hogy miért kékebb amúgy, mert nagy különbség nem lehet hiszen egy tengerrendszer részei mind a kettő. Szerintem nem kékebb, csak olyan képet láttál, amin sekélyebb a tenger és ezért tisztábbnak látni.
2011. júl. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Aha, hát köszi.:)
2011. júl. 1. 22:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy még jobban bekavarjak..:D én Olaszországban voltam a keleti és a nyugati partján is a tengernél és a nyugati felén 100x tisztább a víz, mint a keletin! A Róma felőli oldalon másfél méternél is látom a lábujjaimat még Pescara felől kb. térdig lehetsz vízben se látod. Ja, és júliusban és augusztusban is ezt tapasztaltam :D
2011. júl. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:D:D


Köszi szépen a választ.:D

2011. júl. 1. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!