Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécs jobb hely mint Budapest?...

Bécs jobb hely mint Budapest? Szebb? Jobb a közlekedése? Jobban lehet keresni? Tisztább? Milyenek az osztrákok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 12:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Nos akkor szép sorjában:) Bécs sokkal tisztább mind Budapest, nincs annyi graffiti, szemét az utcán. Így igen szebb nála. A közlekedés szerintem jobb. A járművek újak, tiszták és csendesek. Ugyanolyan sűrűn jár minden és nincs késés. Percre pontosan tartják a menetrendet is. Ott időalapú jegy van az igazságosabb és végső soron olcsóbb is mint Budapesten. Azzal meg mindenki egyetért hogy jobban lehet keresni. És hogy milyenek az osztrákok? nos, mindenki más:)
2011. júl. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1. "Bécs jobb hely mint Budapest?" - Egyértelműen, legalábbis számomra.


2. "Szebb?" - Nekem jobban tetszik, de ez a dolog szubjektív.


3. "Jobb a közlekedése?" - Igen, átláthatóbb menetrend, tisztább buszok, viszont itt is ugyanúgy van csúcsforgalom.


4. "Jobban lehet keresni?" - Igen, nem is kicsivel. (Én a saját szakmámban dolgozom, és nettó 1880 € a fizetésem.)


5. "Tisztább?" - Igen, de Bécsnek is van egy két koszosabb része.


6. "Milyenek az osztrákok?" - Nincsen bajom velük, nagyon sok osztrák kollégám van, eljárunk sörözni, de az első időkben, amíg nem ismernek meg, távolságtartóak.

2011. júl. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én ugyan még csak 15 éves vagyok, de már sokat gondolkozom a kiköltözésen. Szeretem Budapestet, de úgy érzem, nem sok jövőm van ebben az országban. És azért "esett" Bécsre a választásom, mert ez a legközelebbi nyugati nagyváros, beszélek németül, és úgy hallottam, hogy hangulatában hasonló, mint Budapest, valamint az osztrákok végülis valamennyire kötődnek a magyarokhoz (közös történelem)...
2011. júl. 11. 12:53
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
hát azért ne várd hogy körbe táncolnak mert magyar vagy:D Még egy kis "lelkiismeret" furdalásuk sincs amiért évszázadokig elnyomtak minket - másokkal együtt - és másodrangú polgárként kezeltek minket. Nem beszélve arról hogy a határmentén a Schengei övezet bevezetése után azonnal riasztókat és kutyákat szereztek be.
2011. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 vachement_con ***** válasza:
100%

Bécs (Wien) persze hogy jobb tisztább aranyosabb az emberek.

Magyarországot nem lehet egy kalap alá söpörni Ausztriával.Bp már el van szenyezve minden féle koldussal

Tehát én a te helyedben száz százalékosan Bécsnek vennem az irányt.

1000 Euro a minimál bér.

Azt jol látod hogy nem sok esélyed van MO-on en is veled 1 idös vagyok.

2011. júl. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
24%

Remélem azért a válaszolók ausztriában élnek vagy legalábbis éltek egy ideig.

Szebb, az tény. Sokkal szebb.

A közlekedése kb. egyezik.

Na, de aki nem tud németül az nagy bajban van, mert te az osztrákok fizetésének csak a 86%-t kapod meg. Ott a minimálbér 1000-1200 euro, ami 250-270ft körül van. ez nagyon szép pénznek tűnik, de ha ebből ausztriában akarsz megélni, akkor nagy bajban vagy. 12euro a legolcsobb mosópor, 1euro a tej, ha veszel magadnak egy darab szendvicset amiben van szalámi meg uborka stb. az már 2euro. Egy házat bérelni? 50nm 3-400 euro között van. A negyedéves autóbiztosítás az annyi mint magyarországon az éves biztosítás. A kaja 1hónapra minimum 800 euro. szóval a te helyedben elgondolkodnék ezen. Ja, és én itt élek ausztriában, úgyhogy tudom milyen itt. Csak azért költöztemki ide, mert azt hittem, hogy sokkal jobb lesz.

2011. júl. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

Az előző vagyok, 79%ban válaszolok hasznosan.


Persze vannak akik jól keresnek.

Bár így visszagondolva megpróbálhatod, mit veszítesz. Én úgy jöttem ki, ha nem megy, akkor úgy fogom fel mint egy nyaralást.

2011. júl. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

"A kaja 1hónapra minimum 800 euro."


Mondd, te mennyit eszel egy hónapban?(Vagy minden nap menüt eszel vagy étterembe jársz?) Mi ketten élünk Bécsben az osztrák barátnőmmel egy 45 nm-es lakásban, és ketten fizetünk kajára kb. 235-280 €-t!

2011. júl. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
78%
Budapestnél minden jobb
2011. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Mila11 ***** válasza:
26%
Budapest szebb!!
2011. dec. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!