Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyaralás egy barátnővel,...

Nyaralás egy barátnővel, kompromisszumra kellene jutni, tanácsok?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, akivel régóta tervezgetjük a közös nyaralást, de eltérőek az elvárásaink. Neki annyi a kikötése, hogy repülővel szeretne utazni, mindenképpen tengerpartra, sok pihenéssel. Nekem semmi problémám a busszal, a repülőt drágának tartom, de azt még el tudom fogadni, viszont nem akarok egész héten csak a tengerparton feküdni, szeretnék előre leszervezett programokat, amiket eddig repülős utaknál nem nagyon láttam. Ja és sajnos az ár sem egy utolsó szempont. Van valami ötletetek, hogyan tudnánk kombinálni az igényeinket?
2011. júl. 12. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Csak azért szavazni a repülőre, hogy egyszer meglegyen, butaság. Azonban így is vannak jó utak. A Malév pl tök olcsó Londonba, onnan egy ugrás a tengerpart, és kultúra is van dögivel. Az extrém sportok kedvelői néha fürdenek is. Ha lubickolni akartok, akkor Dél Európa, szintén gazdag kulturális javakkal rendelkeznek az olaszok, görögök, spanyolok, stb. Választék bőven van, javaslom, hogy több utazási irodát nézzetek meg. És nem feltétlenül kell szervezett programra menni, az nagyobb élmény, ha kicsit felkészülten ugyan, de Ti fedezitek fel a környéket, amit meglátogattok. Én pl. nem szeretem, ha egy idegenvezető mondja meg nekem, hogy egy épületet, szobrot, akármit meddig nézhetek, és az idegenvezető szabja meg azt is, hogy mikorra legyek hol. Kicsit nehezebb önállóan megszervezni, de sokkal kényelmesebb, és élménygazdagabb.
2011. júl. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem azért szeretne repülővel, hogy egyszer meglegyen, csak nem szeretne egész nap utazni. Mindenképpen valami meleg helyet szeretnénk. Igazából a legnagyobb baj szerintem az, hogy én egyáltalán nem vagyok spontán, és nagyon is szeretem, ha ott van egy idegenvezető, és nem érzem magam elveszettnek.
2011. júl. 12. 00:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a barátnőd csak(!) barnulni akar, hogy majd itthon tudjon vele "felvágni" a haveroknak...

Sok hasonló honfitársunk van, aki egy vagyonért elrepül valahová és ott a medence mellett döglik egy hétig!!

Ezért azután tényleg érdemes elutazni...

Itthon meg majd szajkózza, hogy voltunk (pl.) Görögbe és mindenkit kioktat az országról, holott igazából nem távolodott el 2 méternél jobban a szálloda medencéjétől!

A repülős útnak még van egy óriási hátránya, hogy utána helyhez vagy kötve!

Az autóbérlés, meg q*rva drága.


Neked más az igényed!

Ha már oda utazol, látni is szeretnél valamit az országból.

Viszont "töketlen vagy egyedül", ha nincsen aki navigál.


A megoldás roppant egyszerű:

Dobjad ezt a csajt és keress helyette magadnak egy idegenvezető-csajt!! :))

2011. júl. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Valóban ez lenne a legcélravezetőbb. :) De régi jó barátok vagyunk, nem szeretném dobni.
2011. júl. 12. 12:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Régen én is turista csordával utaztam, aztán egyszer belekóstoltam az egyéni szervezési útba és azóta mást else tudok képzelni.

Merj kezdeményezni, vegyél egy útikönyvet és fedezz fel egy új helyet.


A tanácsom úti célnak pedig Róma.

Romantikus hely, fapadossal viszonylag olcsó, de ez akkor olcsó ha minél elöbb lefoglalod, szóval ha nem ősszel mennétek a sok tökölés miatt ezt benézted (ha időben foglalsz 10ezer, ha nem 40ezer a jegy).

Úgy, hogy ajánlom az [link] mert ugyen annyi de jobb így már.


Rómában egy hév szerű járattal lehet kijutni a tengerpartra és van ingyenes strand is (szállás helyen elmondják, hogyan jutsz oda)

Olcsó szállás pedig itt van, de ezt is időben kell foglalni:

[link]


Azért egy repülő utas nyaralást illik tavasszal leszervezni készre ha nyáron akartok olcsón menni.

2011. júl. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedig vannak fakultatív programok mindenhol. Ha nem utazási irodával utaztok, hanem egyénileg, akkor annyi a teendő, hogy bemész ott egy helyi utazási irodába és befizetsz egy kirándulásra. Ilyen lehetőség minden nyaralóhelyen van. Ráadásul közvetlen ott befizetni biztos olcsóbb mint a magyar iroda által szervezett. Mi is befizettünk ilyenre, mert mi egyénileg utaztunk, de szerettünk volna kirándulni is szervezetten. Így a barátnőd napozhat a tengerparton, te meg elmész kirándulni, és nem leszel egyedül sem, jó lehetőség az ismerkedésre is. Este meg találkoztok újra a barátnőddel.

Én így oldanám meg.

2011. júl. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én rábeszélném a barátnődet a buszra, a helyedben ... repőlúvel minimum 2X annyiba fog kerülni... Ha busszal mentek akkor azt a plusz 100E-et amit megspóroltok az utazáson eltudjátok majd sokkal hasznosabban is költeni. Pl mindn nap ehettek étteremben, Kölcsönözhettek motort hogy bejárjátok a helyet,Vizisportokat próbálhattok,Vásárolhattok kedvetekre,napágyat bérelhettek a tengerparton :) És én Görögorszgáot ajánlom nektek , mert olcsó,közel van és persze a tengerpart miatt :)

szerintem beszéld rá a barátnődet!

Mi tavaly busszal mentünk , 15óra volt az út , és kibirható volt csak kellett volna párnát vinni és akkor sokkal kényelmesebb is lett volna :)

2011. júl. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!