Kezdőoldal » Utazás » Európa » Utazás Svájcban vonattal?

Utazás Svájcban vonattal?

Figyelt kérdés

Milyen kedvezményeket lehet igénybevenni ha Zürich-ből Lausanne-ba szeretnénk utazni(egy gyerek és egy felnőtt, lehetőleg oda vissza jeggyel) Esetleg érdemes-e interneten venni a jegyet vagy inkább helyben a pénztárnál? És körülbelül mennyibe kerülne?

Köszi a válaszokat!


2011. júl. 16. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


A svájci vasút rohadt drága. Van 50%-os ár, de ez csak akkor éri meg ha sokszor utazol (pl. akik nap mint nap utaznak munka miatt). Neten olcsóbban veheted meg, de itt is úgy van mint egy repülőjegynél, minél közelebb vagy az utazáshoz annál drágább.


Zürichbe mész repülövel Budapeströl? Azt hiszem van valami fapados járat Lausanneba, azzal jobban jársz.

2011. júl. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Utalva előző válaszolóra: van fapados, Easyjet Genfbe. Genfből jóval közelebb van Lausanne, mint Zürichből.


Eredeti kérdésre: azért mert ketten vagytok, vagy retúrjeggyel, sajnos nem kaptok semmilyen kedvezményt. Gyereknek valoszinűleg jár a félárú jegy.

Zürich-Lausanne jegy: 69 CHF (egy útra)

Interneten kapható Sparbillette, az kb 1 (max 2) hétre előre megvéve 42 CHF körül van.

A szintén emlitett 50%-os ár külön igazolvánnyal vehető igénybe, 150 CHF / év (alapesetben). Svájcban gyakorlatilag kivétel nélkül mindenkinek van. Egy oda-vissza Zürich-Lausanne útra nem éri meg, de kettőre már majdnem (Zőrich -Genf út esetén mindenképp).


Jegyet megveheted: interneten, állomáson, mobiltelefonon (nagyon jó kis app), ill. a vonaton kalaúztól +10 CHF-ért (2 megjegyzés: 1) csak távolsági vonatokon, 2) most még, de kb év végétől ez a lehetőség megszűnik)


Remélem, segitettem

2011. júl. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2.! Hogy értetted azt hogy az 50% jegy csak külön igazolvánnyal vehető igénybe?

Még ehez tartozik hogy azt olvastam a "SBB" oldalán hogy van ez a Half-Fare Card amit csak külföldiek tehát sem svájciak sem Lichtensteiniek nem vehetik igénybe! Kimondottan turistáknak van! 1 hónapig érvényes és korlátlan utazást bitosít féláron! Nade ha én veszek egy ilyet akkor hogy használhatom? Odamegyek a pénztárhoz és bemutatom ezt a kártyát, ugy adja a pénztáros a féláru jegyet? + még láttam egy olyat hogy Family Card ami ehhez a Half-Fare Cardhoz tartozik - a gyereked ha 16 éven alul van akkor ingyen utazhat veled ezzel és a te jegyed is csak félárba kerül! Ez igaz? Esetleg erről tudok valamit?

Mindenesetre köszönöm szépen a válaszaitokat!

2011. júl. 18. 13:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi Genfből akartunk Sion-ba menni vonattal, ami közelebb van, mint Zürich Lausanne-tól, de végül úgy döntöttünk, hogy inkább bérelünk egy autót, és azzal megyünk,mert sokkal olcsóbb volt így. Nem tudom, hogy hány napra mennétek, de ha csak egy napra terveztétek, akkor érdemes ennek is utánanézni!
2011. júl. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! 5 napra mennénk, igen ez sem lenne rossz ötlet ha csak 1-2 napra mennénk! :) Akkor tényleg oly nagy hülyeség lenne vonatjegyet venni! De többször utaznánk(vonattal, busszal és metróval is mert ahova megyünk az nem Lausanne belvárosa lenne hanem 10-15 km-re tőle) és úgy gondolom a vonattal a tájat is sokkal jobban lehet csodálni - mert van mit! ;)
2011. júl. 20. 09:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia,


második vagyok, de csak ritkán járok erre:

akkor ezek szerint van csak 1 honapig érvényes Half-Fare Card is... ezt nem tudtam.

A "külön igazolvány" az pont ez a Half Fare Card (Halbtax), csak a svájciaknak nem havi, hanem éves (ill. 3 éves) van.

Most megkerestem: a havi Half Fare 110 CHF... (mig az éves 150...)


Jegyvásárlás: az igazolványt nem jegyvásárlásnál kell mutatni, hanem a vonaton a kalauznak. (Jegyet egyszerubb venni automatánál, vagy akár mobiltelefonon... de persze vehetsz pénztárban is)

2011. júl. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen erre a kártyára gondoltam! De végülis megoldódott úgy a dolog hogy Egerben meg tudjuk venni a Budapest-Lausanne vonatjegyet, természetesen a Zürichi átszállással - ebben benne van minden ami kell, így nem kell ott tötyörészni vele nem mintha gond lenne a nyelvtudás, de így biztosabb :) mégegyszer köszi szépen a válaszokat! :) Már hihetetlenül várjuk! Ja egyébként megnéztük és nem lenne sokkal olcsóbb ezzel a kártyával összességében! De ugye mivel féláras ezért elsőre jól hangzott! Azért plusz 110 frank nem mindegy! :)
2011. júl. 24. 22:57
 8/8 anonim válasza:
Hát már nem igazán tudom, te 16 év alatt ingyen utazol(vagy legalábbis nagyon olcsón kapsz havi bérletet)
2011. júl. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!