Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan vállalhatok legális...

Hogyan vállalhatok legális munkát Franciaországban?

Figyelt kérdés
Szeretnék kimenni Franciaországba dolgozni, de nem tudom, milyen szabályok érvényesek jelenleg az EU-s munkavállalókra. Tud valaki ebben segíteni? Még mindig szükséges a munkavállaláshoz a piac felmérése, ha az adott munka kívül esik azokon a munkakörökön, amelyeket megnyitottak?
2009. ápr. 2. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

hello! én itt élek tobb mint két éve, bàr most a babàmmal vagyok itthon,igy dolgozni soha nem dolgoztam, de ismerem az àllàskeresés nehézségeit :)

Ami nagyon fontos, hogy ez év juliusàtol nincs szukség semmiféle munkavàllalàsi engedélyre , hogy itt dolgozhass ( ezt egyébként a jovobeli munkàltatod feladata lett volna intézni), ez màr jo hir, igy ugyanolyan esélyekkel indulsz a munkaeropiacon mint egy francia.

Sajna az is tény, hogy a franciàk ( a nagy àtlag ) rettento buta, fogggggalmuk sincs hol van Magyarorszàg, sokszor megkérdik, van e vizumom érvényes, meg egyàltalàn tagja vagyunk-e az Europai Kozosségnek...Ekkor én szépen elmagyaràzom neik, hogy nem, annak nem, hisz 92 ota nem létezik az EK, az Unio tagjai vagyunk :D,és valo igaz, hogy egy adott àllàsra jobb szeretik a franciàt felvenni, mégha Te sokkal kompetensebb is vagy.

Ami fontos, hogy jol beszélj franciàul, enélkul esélyed nem sok.

Milyen teruleten keresel munkàt?

Van egy pàr cég, foleg Pàrizsban és nagyobb vàrosokban ahol sokszor keresnek magyarul beszéloket, autoipar, szàllitmànyozàs, stb, kaptam én is sok felkérést, de sajna vissza kellett utasitsam, a tàvolsàg vagy éppen a munka jellege nem volt olyan, hogy egy gyerek mellett bevàllajam :(

belinkelem az ANPE oldalàt, ez itt a " Munkaugyi Kozpont", itt kereshetsz àllàsajànlatokat.

[link]


Lényeg a lényeg, hiàba konyebb nekunk a munkakeresés, mivel nem kellenek ilyen-olyan papirok, a valosàgban ugyanolyan nehéz...nem olyan mint Anglia pl, hogy kimész, és ha talpraesett vagy, egy héten belul van munkàd:(

2009. ápr. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Javitom magam: nem ezév juliusàtol, természetesen, hanem 2008 juliusàtol :)
2009. ápr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszodat, nagyon hasznos infókat írtál. Esetleg válthatnánk privátban egy-két e-mailt?
2009. ápr. 4. 09:45
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
hello! persze. nem tudom hogy mukodik itt az e mail iràs, de ha irsz nekem és làtod a cimem (???) , az az msn em is, fel is vehetsz oda, ha gondolod :)
2009. ápr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Viszont akkor légyszi az adatmódosításnál jelöld már be azt, hogy küldhető neked privát üzenet, mert most nem jelenik meg a címed.
2009. ápr. 4. 17:42
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
modositottam
2009. ápr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!