Kezdőoldal » Utazás » Európa » Iható a csapvíz Horvátországba...

Iható a csapvíz Horvátországban a Vir szigeten?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Iható de nem javasolt, mivel azt nem tudják annyira tisztára szűrni mint ide haza.
2011. júl. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
31%
mérgező
2011. júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem mert sós víz (tengervíz) folyik a csapokból is az apartmanban. De vannnak boltok, és ott van Jana ásványvíz.
2011. júl. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

miért folyna sós víz az apartmanban a csapból? Én mikor voltam, ugyan olyan víz folyt belőle mint itthon.

Személy szerint nem iszom a csapból, nem azért mert mérgező, hanem mert nem olyan, amilyet megszoktam, mást tartalmaz, nem azt szokta meg a szervezetem...

2011. júl. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a sok "atomtudósnak" a légből kapott válaszához!!!


Na komolyra fordítva:

Igényes ember nem megy nyaralni a Vir-re,

mert a házak nagy részében, nincsen vezetékes víz!!


A vizet úgy hordják és műag.tartályban tárolják napokig/hetekig.


Természetesen ez alatt az idő alatt a tartályokban, elszaporodhat/előfordulhat mindenféle kórokozó.


NEM AJÁNLOTT: inni, kezet mosni, gyümölcsöt mosni stb...,

mert esélyes, hogy a WC-n töltöd a nyaralást!!


Sokan spórolásból mennek oda, mert picivel olcsóbb az apartman, mint egy "normális" helyen két faluval odébb!!


A fürdéshez a víz, meg szivattyúval jön a talajból, ami lehet akár sós víz is!!


(Mielőtt valaki kioktat, közlöm, hogy ott lakom Dalmáciában.)

2011. júl. 27. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igényes ember nem megy oda nyaralni...

Köszi!

Nem én választottam és nem is szívesen megyek, mert rengeteg rosszat olvastam róla, és nem kicsit féltem a gyerekeimet.

Férjem annyja találta ki az egészet és le mertem volna fogadni már látatlanba, hogy ez Horvátország leg szarabb helye :-(

2011. júl. 27. 21:06
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A Vir sziget tényleg nem a legjobb hely, igaz 2 éve voltam ott, de amennyire tapasztaltam ahhoz képest elég jó volt. Barátságos környéknek ismertem, minden ember segítőkész volt. Az ivóvíz ellátás tényleg nem a legjobb, nekem egy helyi ismerősöm mondta hogy ha főzni akarok akkor előtte alaposan forraljam fel. Ivásra tényleg nem alkalmas ha 2 napig nem akarunk a wc-n ülni. Én megszokásból ittam a csapvízből mert ahol én lakok ott nagyon jó minőségű, szerencsére bajom nem lett tőle. A tengerpart az nagyon sziklás, szóval oda csak strand cipőbe lehet be menni a sok szikla, rák és tengeri sün miatt.
2011. júl. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

(Én lakom Dalmáciában.)


Amiért nem volt közmű, azért szinte fillérekért lehetett hozzájutni a vír-i telkekhez.

Ezeken rengeteg hivalkodó, magyar tulajdonú apartman épült.

Csak éppen a vagyont érő fürdőszobában és konyhában, nincsen vezetékes ivóvíz.

Ezt ugye a nyaralni jövők nem tudják, sőt van akivel elhitették, hogy ez mindenhol így van.

Akinek nem lett baja, azt meg nem érdekli.

Akinek meg lett, az WC-n tölti a nyaralást.


Heti néhány ezer Ft-al többért, már korszerű közműves apartman bérelhető akár Zadarban is.


Sajnos a magyarok többsége ócsóó szállást keres,

azután esetleg a különbözet többszörösét költik gyógykezelésre és kockáztatják az egészségüket.


Csókoltatom a kedves mamát!

2011. júl. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy ha írsz egy privátot, akkor megadom az elérhetőségemet.

Ha legközelebb mentek és időben szólsz,

akkor tudok segíteni 4 személyes közvetlen vízparti luxus-apartmannal Trogírnál.

üdv.

2011. júl. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Semi baj sincs vir el! Nagyon jó hely! Ja és 2 karton vizet kel vinni othonról és kész is! Szerintem sokal jobb mint pl rab ! Vizből nem ajánlott inni! Max forralás után!
2019. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!