Kezdőoldal » Utazás » Európa » Élt már valaki Norvégiában?...

Lolita791 kérdése:

Élt már valaki Norvégiában? Milyen volt? Időjárás, ovi, suli, közlekedés, nyelv, parkok, stb. Köszi V.

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Még a parkok is ?
2011. aug. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
biztos van olyan aki élt már Norvégiában.. én hallottam róla
2011. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia, én nyaralni voltam kint 1 hónapot. Az időjárás nagyon kedvező, meleg. Hát a közlekedés nagyon jó :) Csak Norvégul beszélnek, szeretik ha a saját nyelven beszélnek hozzájuk. Kedves emberek, segítőkészek. A parkok nagyon szépek, gyönyörűek. A vásárlás kicsit drágább mint itt. Kell jó fizetés oda. A tenger nagyon jó, meleg ha jó idő van. : D
2011. aug. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod , én úgy tudtam hogy sokkal de sokkal hidegebb van mint nálunk , de akkor ez most egy jó hír nekem :)
2011. aug. 15. 14:56
 5/7 anonim ***** válasza:
én itt élek :P
2011. nov. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 3500 km-en belül van ilyen is, olyan is. Oslo alatt általában elég melegek a nyarak, hűvösek a telek, kivéve a tengerparton, ott enyhébb. De 1000 m felett még ott is megmarad a hó nyáron is. Északabbra egyre hűvösebb, Bodo környékén már csak 12-18°C nyáron is, északabbra még hűvösebb. Ott a hideg nem olyan, mint nálunk, 18°C-on már rövid ujjú ingben mászkálnak, az eső pedig inkább szitáló, a helyiek nem is foglalkoznak vele. (kivéve néhány extrém esetet).

Tömegközlekedés kényelmes, de ritka és elsősorban nagyobb települések között. Kocsival viszont bárhová el lehet jutni, még a legeldugottabb helyre is, akár földúton is. A benzinköltség nagyjából a hazai, ha a távolságra vetítjük.

A környezet, táj, települések tisztasága egyszerűen pazar. Csak felsőfokokban említhető minden.

Az angollal el lehet boldogulni, mindig akad valaki, aki megérti. Különösen a fiatalok, bárki.

2011. nov. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Norvegia azert eleg jo :P Mondjuk en nem egy nagyvarosban lakom ugyhogy itt nem olyan jo, de mar voltam Trondheim-ben ami egy nagyobb varos, es annak tenyleg varos jellege van.A telek eleg hidegek es a nyarak se annyira melegek de mondjuk en inkabb eszak fele vagyok. A nyelv nagyon egyszeru. Ha egy kicsit is tud az ember nemetul vagy angolul akkor mar minden megy! A suli...hat en annyira nem szeretem a sulimat de mind1. Sok fele iskola van. 1-7 osztalyig aztan 8-10 vegul 11-12 aztan aszem' tovabbtanulas(?) nem tudom ott meg nem tartok. A levego sokkal jobb mint pl Bp-n de eleg mas maga az orszag is...az emberek is kedvesek, befogadoak ;) bocs a regenyert...gondolom a valasz mar nem aktualis de mind1.
2012. márc. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!