Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szeptemberben utazom Lignanoba...

Szeptemberben utazom Lignanoba, a Villa Gabriellába. Mit érdemes megnézni ott illetve a környéken? A látnivalók pontos címei is érdekelnének, mivel autóval utazunk.

Figyelt kérdés
Budapestről melyik a legrövidebb útvonal odáig, illetve, hol és mennyi Eurót kell fietni az autópályákon és a fizetős útszakaszokon?
2011. aug. 12. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szlovén autópálya ajánlott, hogy a hegyek között ne kelljen kanyarogni)az 15 euro egy hétre. az olasz szakasz viszonylag rövid és tempósan teljesíthető autópálya nélkül is (én Caorleba megyek és nekem nem éri meg az autópálya használata)
2011. aug. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi na választ, én úgy hallottam, hogy Lignanoig vannak fizetős útszakaszok.
2011. aug. 12. 17:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi is Szlovénián keresztül mentünk, az autópálya matricát itthon is meg lehet venni forintért a nagyobb benzinkutakon (mi mindig Nagykanizsán vesszük a MOL kúton), 1 hétig érvényes. Az olasz határt átlépheted Triesztnél vagy egy kicsivel északabbra, Nova Goricánál is. Nem kell az olaszoknál fizetni, ha nem mész fel az autópályára. Tényleg nem is szükséges, hacsak nem rohansz, mert szép kis településeken visz keresztül a sima országút és jó tempóban lehet haladni. Kétszer mentünk fel a pályára (1x Velence-Ancona között, 1x pedig Velence-Milano között), akkor is dugóba keveredtünk és pénzért 0,2-vel araszoltunk a köv. kijáratig, persze ez sem mindennapos, de minek fizetni, ha ingyen is lehet?

Lignano üdülőtelepülés, túl sok látnivaló nincs. Hangulatos utcái és jó strandja van. Ha igazi látnivalóra vágysz, irány Trieszt vagy Velence, mindkettő 1-1 kényelmes egésznapos kirándulás.

Na, közben megnéztem a netet és ők sem ajánlanak sokmindent Lignanoban :=)

[link]

2011. aug. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit még érdemes lehet megnézni útközben még Szlovéniában: Predjamski Grad (nevesebb várkastály Postojna után kb 10-15km az autópályától),Szlovén-olasz határ közelében de már az olasz oldalon Borgo Grotte Gigante cseppkőbarlangjait, Olaszországban a Miramare kastélyt (Trieszt közelében), Duino régi várait, Aquileia ókori romjait iletve a bazilikáját (toronyba felmászva jó a kilátás) bár ez az utóbbi csak az elvakult művészettörténészeknek érdekes annyira hogy szintén tegyenek egy 10 km-es kitérőt az útról.

Vagy Palmanova a másik irányba 10km (ugyan az az útkereszteződés), az meg egy érdekes szerkezetű város csillagvár alaprajzzal (érdemes rákeresni a Google Maps-en) de csak ha már nagyon unatkoztok :)

És persze Velence, Murano és Burano

2011. aug. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2011. aug. 13. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!