Kezdőoldal » Utazás » Európa » Él-e valaki Németországban,...

Él-e valaki Németországban, Münchenben, aki oda ment férjhez, vagy nősült, vagy dolgozni ment ki? Tapasztalataitokra, beilleszkedésetekre lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
Barátom Münchenben orvos, és már évek óta "fűz", hogy költözzek ki én is. Elég bonyolult ez a dolog, hiszen van egy 11 éves gyermekem, aki nem a barátomtól van, nyelvet nem beszéli, itthon az angolt tanulja. Nyelvet én sem beszélem, én is "angolos" vagyok. Szeretném tudni, hogy ti miként illeszkedtetek be, mennyire volt honvágyotok, ha van gyerek, akkor ő hogy viselte a saját környezete elhagyását, mennyi idő alatt tanulta meg a nyelvet, egyáltalán, a mindennapokra, érzéseitekre, gondolataitokra lennék kíváncsi. Válaszotokat előre is köszönöm, szép napot mindenkinek!
2009. ápr. 16. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:

A lányom 20 éve ment ki Bajorországba a gyerekeivel.A férje ott élt.A Gyámhatóság éppen csak azt nem kérte a férjétől,hogy mikor vesz levegőt,minden mást igazolnia kellett,mire hosszas huzavona után kiengedték a gyerekeket.És az Édesapának is kellett a beleegyezése.

Ők sem tudtak németül.Azóta beilleszkedtek,már nem is élnének itthon.Egyébként Münchenben is és egész Bajorországban sok a magyar,lehet velük tartani a kapcsolatot.A németek sem ellenségesek az idegenekkel.

Szeretnek mulatni,különféle Fest-eket rendeznek,ahol a magyarokat is szívesen látják.

Azt azért figyelembe kell venned,hogy ott teljesen más az életforma,mint itthon.Ha viszont honvágyad van,bármikor hazajöhetsz.A gyerekeknek tanulás szempontjából jobbak a lehetőségeri,mint itthon.Mindkét unokám egyetemet végzett - ösztöndíjjal - s ma már német állampolgárok.

Az is igaz,hogy jelenleg ott is erősen érezteti hatását a válság.

Érdeklődj másoktól is,ha megteheted,utazzatok ki időnként néhány hétre, és csak azután dönts.

És az sem mindegy,hogy a barátoddal a kapcsolatod milyen ?

2009. ápr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

èn stuttgartban laktam most Frankfurtban.


Hát elég macerás és ha dolgozni akarsz itt kint, akkor össze kellene házasodnotok.


Nekem a párom német és hozzá jöttem ki pár éve. Angolul beszéltem és is. Mivel otthon informatikában dolgoztam, így azt hittük pikk pakk kapok munkát, aztán dolgozhatok is. Csak hogy Németországban nincs szabad munkavállalás ezért egy cégnek meg kell indokolnia miért egy külföldit vesz fel alkalmazottnak, így a munkavállalásit nem nagyon adják meg. A másik nagy problémám az volt hogy a nyelvet nem beszéltem. Végül is másfél év intenzív iskola után tudtam elhelyezkedni, de vannak magyar barátnöim akiknek nem sikerült. ha össze házasodtunk volna már is könnyebb helyzetben lettem volna, egyböl megkaptam volna a munkavállalásit. A lányok többsége ez miatt házasodik össze a német párjával.


Gyermeket úgy hozhatod ki hogy otthon ki kell kérni az iskolábol itt pedig be kell iratnod egy normál állatlános iskolába ahova tartozni fogtok. Ekkor a gyámhaósáf kér egy környezet tanulmányt és megkérdezik a gyermeket hogy önszántábol jönne ki. Ha ez meg van akkor itt az iskolában mikor beiratod mondják hogy nem beszél németül ezért egy évre ingyen mehet intenzív integrációs kurzusra. Itt megtanítják neki a nyelvet plussz amit tudnia kell németországrol stb... Aztán ahogy tudja a nyelvet mehet a rendes iskolába tovább, ez álltalában 1 másfél év mire felzárkózik. Szóval ennyi kiesik neki, de nem hinném hogy gond lenne. nekem sok külföldi barátom volt és azok a gyerekek akiknek nem volt gond a beilleszkedéssel könnyü volt, de amelyiknek otthon is gondja lenne annak itt még nehezbb.

Ez a gyerek természetétöl függ.

Ha a párod német akkor te egyböl be fogsz illeszkedni semmi gondod nem lesz.


én nagyon szeretek itt élni, teljesen beilleszkedtem, és úgy látom hogy azok akiknek a párjuk német azok mindenki simán beilleszkedett. A németek nagyon kedevesek és segítökészek. Az egyetlen nehézség hogy szinte mindenhol megérteted magad angolul így nehezbb a nyelvtanulás.


Ja és ha össze házasodtok akkor az intenzív nyelvtanulás fele annyiba kerül. nekem egy hónapra 200 € volt napi 4 órában.

2009. ápr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!