Kezdőoldal » Utazás » Európa » Velence vagy Róma szebb?

Velence vagy Róma szebb?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 12:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%

Velence talán

ahogy távolodunk a határtol egyre kevésbé vendégszeretőbbek az emberek ott / nem azt mondom hogy nem azok de nem annyira/

mi velencétől kicsit délebbre voltunk egy apartmanban persze akkor voltunk rómában is

ott a településen 2.nap összevesztünk a helyi benzinkutassal akivel egyházba laktunk :-D

2011. szept. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%
Két teljesen más hangulatú város, ha pár napra mész, akkor Rómában lejárod a lábad, mire minden nevezetességet megnézel (márpedig, ha elmész oda, illik megnézni), de megéri, mert olyanokat láthatsz, amire büszke lehetsz, hogy láttad, Velence nyugisabb, romantikázósabb, érdekesebb, kicsit hangulatosabb.
2011. szept. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Velence szép, egyedi, de pici (és nagyon zsúfolt).

Róma nagy szép és világváros.


Ennyiben igaza volt az elsőnek körte-alma, nem jó kérdése ez így.


Ha csak az egyiket nézhetném meg én Rómát választanám, de nem mondanám szebbnek, mint Velencét.

2011. szept. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
48%

Na igen és arról se feldkezzünk meg, hogy Rómában van a Vatikán is.

2in1 :)

2011. szept. 7. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
100%
Az ilyen összehasonlítások nem nagyon értelmesek, mert két összemérhetetlen hely. Kosztolányi szerint: "mi szebb, egy töltőtoll vagy egy tigris"? Mindegyik a maga műfajában, attól függ, hogy mi érdekel, mit tartasz szépnek, stb. Mindenesetre Róma egy élő nagyváros, rengeteg múltbeli emlékkel Velence egy konzervált múlt, történelmi "muzeális" érték.
2011. szept. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen csak egyikre van lehetőségünk azért aki mindkét helyen járt , van viszonyítási alapja ezért tettem így fel a kérdést. Köszi mégegyszer
2011. szept. 10. 11:55
 17/20 anonim válasza:
Velence főleg a karnevál idején :)
2011. szept. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Július elején voltam Olaszországban, egy hétre, ebből 2 nap Velence, a maradék Róma. Ha pároddal mész és esetleg romantikázni szeretnél, akkor Mindenképp Velence. Velencében az nem tetszett, hogy büdös volt és a szűk utcákon nagyon sok az ember. Rómát akkor érdemes megnézni ha nagyon sok a szabadidőd és az energiád. Mi szinte mindent megnéztünk, nem is volt gond esténként az alvással:). Én jelenleg Velencébe mennék vissza szívesen, mert azon szinte csak végigrohantunk, de ha ezt nem veszem figyelembe, akkor inkább Róma. Mind kettő gyönyör hely, így volt tökéletes, hogy megnéztük mind a kettőt:)
2011. szept. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Velence az álomvárosom (sírtam is mikor megláttam), karnevál idején meg valami mesés (nem is volt büdös). Róma pedig valami gyönyörű, még a pápát is láttuk. Nem lehet mindkettőt egymás utàn?!
2011. szept. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Mindkettő nagyon szép. Ha Rómában jársz, akkor menj be a Vatikánba is, mert az szintén gyönyörű, de Velencének is meg van a maga varázsa. Nekem Velence tetszett jobban, hogy miért, nem tudom:D
2011. szept. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!