Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nem EU-tag családtagnak...

Nem EU-tag családtagnak milyen vízum kell Angliába?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Feleségem Ukrán állampolgár, de már 2007 óta Magyarországon él velem közös és saját lakásunkban. Jelenleg Európai Tartózkodási Kártyája van (ami gyakorlatilag egy belaminált papírdarab), amit ha jól emlékszem 10 évre kapott és az összes schengeni országba beutazhat vele (voltunk is már pár helyen vele...).


Az idén úgy döntöttünk, hogy Londonba mennénk pár napra (ami nem schengeni ország), esetleg 1 hétre, de nem tudjuk, hogy kell-e neki oda külön vízum, illetve ha kell is, akkor milyen kell és milyen feltételei vannak a megszerzésének.

A lényeg az, hogy házasok vagyunk 2006 okt 28 óta és ez az EU-s (vagy schengeni) tartózkodási engedélye van. Szerintem elé erős a státusza itt, Magyarföldön.


Valakinek valamilyen ötlete, információja az utazáshoz szükséges vízummal kapcsolatban? Esetleg neki nem kellene vízum?


Várom a válaszokat.


Köszi!


2011. szept. 10. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérdezd meg a Brit nagykövetséget otthon. Országonként változik amúgy... régen, EU előtt nekünk meghívó levél kellett és egy oda vissza repjegy/buszjegy, de arra már nem emlékszem, hogy a túrista vízum mennyi időre szólt.

Esetleg nézz szét itt: [link]

2011. szept. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Igazából az a legnagyobb baj, hogy a brit nagykövetségnek nincs olyan telefonvonala, ahol információt adnának, ha pedig mégis találnánk egy számot, ami a követségé, azt mondják, hogy nem áll módjukban információt adni, hanem forduljunk a vízum kérelmező weboldalukhoz. Csak az a bibi, hogy kérdések mindig akadnak, és nem biztos, hogy ott ki vagyon írva minden, amire az emberek kíváncsiak. Ezért is kérdezek másokat is, akik ilyen státuszban vannak, mint mi. Ugyanis a mi szituációnkra nincs válasz.

2011. szept. 12. 16:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt van egy kérdéssor, amire ha válaszoltok kiderül, hogy kell e vagy nem kell e vízum: [link]

A válasz, amúgy igen, kell. Az angolok nem bonyolítják túl ezt a kérdést, amúgy azt javasolják ezen az oldalon, ha úgy érzed nem kell is inkább kérd ki a vízumot.

Itt sokmindent elmagyaráz: [link]

Értem, hogy van EU-s tartozkodási engedélye a feleségednek, de az angolok nem igazán foglalkoznak az EU-val. Nekik speckó szabályaik vannak, abban le van írva, hogy az Ukrajnából jövőknek kell vízum, így szerintem igényeljetek. Gyanítom a neten is lehet.

Az első voltam.

2011. szept. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké, nagyon szépen köszönök mindent! :)
2011. szept. 15. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!