Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lengyelország miért tart...

Lengyelország miért tart előbbre mint mi?

Figyelt kérdés
Először ott figyeltem meg hogy minden többnyelvű szoftverben 10-ből 9-ben benne van a legyel.A dvd lejátszóknál ugyanaz.Legutóbb vettem egy Fantec merevlemezes média felvevő-lejátsztót ahol mint rendesen hiányzott a magyar nyelv a menüből de a lengyel a válsztható nyelvek között volt.Már megszoktam hogy kevésbé ismert márkáknál az angol menüt használjam de igazság szerint az bosszant legjobban hogy Lengyelország ugyanolyan "vasfüggönyös,komcsiverte" ország mint a miénk és mégis előbbre tart.Vagy csak én gondolom így?
2011. szept. 19. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Előbbre tart, és ez sajnos a kormányuk szégyene.
2011. szept. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40 millióan vannak. Lehet, hogy rosszul beszélnek angolul, mert őszintén a next az azt jelenti, hogy a következő, a finished meg azt, hogy befejezve.
2011. szept. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lengyelország 4-szer nagyobb ország, lakosságban mindenképp, de a területe is nagyobb és nagyobb befolyással bírnak, mint Magyarország. Ez sajnos a magyar vezetés hibája. Lengyelország folyamatosan fejlődnek, míg Magyarország visszafejlődik. Nálunk a mai napig a válságra hivatkoznak, mert nincs gazdasági növekedés, de a lengyeleknél 4-4,5% a növekedés, nálunk jó ha 1,5 %. Az pedig hogy sok szoftverben benne van a lengyel nyelv az nem meglepő, mert külföldön is rengeteg a lengyel dolgozó. Például a Fifa játékban is előbb volt lengyel kommentár, mint magyar. El kell fogadni, hogy mi kicsik vagyunk, nincs erőnk és a politikusaink viselkedései és a jelenlegi törvénykezés miatt nem leszünk szívesen fogadott vendég.
2011. szept. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
többen vannak.de amúgy haargszol ezért Lengyelországra?
2011. szept. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

a nyelvük is több országban beszélt nyelv.

(a lengyelek minket szeretnek:))

2011. szept. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jajj dehogy haragszom Lengyelországra csak azért kérdeztem mert (ha rosszul tudom javístd ki) az úgymond vasfüggöny mögül szabadult országok kicsit le vannak maradva (kb.40 évvel) a nyugati államokhoz képest.De Lengyelország mintha benne se lett volna a Varsói szerződésben.Vagy a világszépségversenyen nemhogy nem nyert magyar lány,még az első tízbe sem került be soha.Lenygel szépségkirálynő viszont volt 1989-ben.Szóval miről beszélünk? A lengyelek tudnak valamit....
2011. szept. 19. 16:53
 7/7 anonim ***** válasza:
mert elengedték az államadósságaikat
2011. nov. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!