Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországba hova költöznél?...

Németországba hova költöznél? És miért?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 20:01
 1/9 anonim válasza:
100%
München, mert a következő hónap: október :)
2011. szept. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Spanyolországba költöznék, ott van ingatlanom, csak munkám nem lenne.

Itthon van csak.

Németországban hideg van, a munkában nagyfokú precízitást követelnek meg, és utálom a német nyelvet, túl kemény a hangzása. Az emberek távolságot tartanak.


Ha mégis költöznöm kellene, akkor Hanoverbe, ott már rengeteg magyar dolgozik.

2011. szept. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
en egy kisvarosias telepulesre, ahol nem elnek sokan es osszetartoak az emberek.
2011. szept. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Én Osnabrück mellett éltem/dolgoztam 6 évig,Georgsmarienhüttében.Én jól éreztem magam ott,el tudnám képzelni végleg is.Ott eléggé vegyes a lakosság,úgy értem sok orosz,lengyel,török stb. nemzetiségű ember él,így nem feltűnő magyarnak lenni,nem nézik le az embert.
2011. szept. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ordnung muß sein. Kávéidőben csak kávét adnak az étteremben.

A munkamániájuk nem tart örökké. Ha kikapcsolódnak, rettenetesen megvadulnak.

A nagyvárosok közül tetszett Stuttgart, nem tetszett Lipcse.

A kisebbek közül Jéna, Eisleben.

2011. szept. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Minden helységnek meg van saját hangulata.De én bayern vagy badenwürtenberg tartományba költöznék mert ott a legjobb a munka lehetöség az országban statisztikailag.

pl münchen augsburg elég sok magyart is találsz és nincs mesze a határhot plusz elég nagy város mind a kettö.

2011. szept. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Soha nem élnék ott, bőven sok hogy velük kell dolgozni, megtanultam utálni a legtöbbet. Egyébként egy időre Nordrhein-Westfalenben ellennék, de 1-2 hónapnál több ideig semmiképp.

Akkor már inkább Kelet-Ausztria, az osztrákok valahogy klsszisokkal "normálisabb" nép.

2011. szept. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Az elöttem ironak

Igen azt én is halottam az osztrákok valamenyivel barátságosabb emberek.Jobb a konyhájuk is,ami nem utolso szempont

2011. szept. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Semmi gond nincs a németekkel. Mindenütt van ilyen is meg olyan is. A legtöbb ember mástól hallja, kevés tapasztalat alapján itél, és hajlamos rosszindulatú lenni. Föleg a magyarok, ha már a népeknél tartunk:) Kiváncsi lennék, hogy mi milyen vendégszeretöek vagyunk az idegenekkel. Ami igaz, hogy alapvetöen a privát szférába nehezebben engedik be az embert, de egymást is, van néhány hülyeségük, hogy a szabályokat be kell tartani (kivétel sincs) a nyárspolgári mentalitás jellemzö tud lenni. De alapvetöen jobb kedvüek, nem stresszelnek annyit, jóindulatúbbak, nem morognak mindenért. Persze kevesebb az anyagi probléma, sokkal kevesebb a lopás. Országrészenként eltérö kicsit a mentalitás. Nekem Bayern a kedvencem. Minden nagyobb városban sok a magyar, vannak kialakult magyar közösségek. Ha van kedved és megteheted csak ajálani tudom, h kipróbáld külföldön. De ez nem csak Németországra igaz, minden nép kicsit más, de mindenütt vannak kedves emberek és én Németországban is inkább jókat tapasztaltam.

Amit mindenképp tanulhatunk tölük, a megbízhatóság, szavahihetöség, pontosság.

Az idöjáras alapvetöen hidegebb MO-nál, mert kevésebb a napsütés, dél-No.-ban jobb a helyzet.

2011. szept. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!