Kezdőoldal » Utazás » Európa » Athénban volt mostanában...

Athénban volt mostanában valaki? mi ott a helyzet?

Figyelt kérdés
közbiztonságra gondolok,stb
2011. okt. 8. 17:06
 1/2 anonim válasza:
100%

Alapvetően nekem Athén egy nagy csalódás (idén nyáron jártunk ott).

A város koszos, lepusztult (a műemlékeket kivéve), látszik, hogy nincs pénz semmire.A külterületek tele elhagyott, romos épületekkel,a lakott házak a központban is lepusztultak.A utcán minden eldugott szegletben az előző éjszaka "rókafogásának" és egyéb szükségleteknek a nyomai- és szaga-,bár az utca részeiket némely üzlet tulajai időnként mossák,de ez nem javít sokat a helyzeten.A házak falából sok helyen - mint egy ereszcsatorna kivezetőnyílása - a rekkenő hőség ellenére ismeretlen eredetű víz folyt a járdákra.Megérkezésünk estéjén még szandálban nyomtam,de másnap már zárt cipőt vettem (sok helyi nő/lány viselt vékony talpú szandált - nem tudom hogy van hozzá gusztusuk)

A parlamentjük előtt voltak tüntetések - este lezárták a teret,de nappal a tüntetők a szemben lévő parkban voltak,így a parlament előtt lehetett sétálni.

Az autós közlekedés egy káosz, ha nem vagy erőszakos simán lenyomnak, képesek akkor is hőbőrőgni, ha neked van elsőbbséged.A gyalogosokat semmibe veszik,pirosnál megszokott,hogy a zebrára állnak az autók,motorok.

Minden ötödik autónak be van törve valamelyik ablaka, a miénket is felnyomták a megérkezésünk estéjén. Nappal viszonylag sok a rendőr,de éjszaka is sűrűn beléjük futhatsz (nem igazoltatnak csak "jelen vannak")

Az utcai rendőrök elég normálisak,a hivatalban ülőkről ez már nem mondható el (és a Magyar követségi alkalmazottakról sem: konkrét segítség nulla, egy telefonon keresztüli tolmácsolást sikerült tőlük kicsikarni)

Az utcán az emberek sz@rnak egymásra,képesek fellökni.

Persze,ha turistaként kapcsolatba kerülsz velük, a pénzedért mindet megtesznek.(pl:szálloda-nincs hely=nem képes másikat ajánlani a közelben,ha már ott laksz tényleg kedves és segítőkészek)Egészében Athén és Thessaloniki is tiszta balkán.


Egészen más mint egy ismert nyaralóhelyen,mert ott alapból kedvesek és segítőkészek,tisztaság van és nincs bűnözés.

2011. okt. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösziszépen a választ!
2011. okt. 9. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!