Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lejárt személyivel kimehetek...

Lejárt személyivel kimehetek Németországba?

Figyelt kérdés
Egy érvényes okmányom van, a jogosítványom. A férjem fog vezetni, de ha esetleg megállítanak gondolom mindkettőnk okmányait megnézik. Vagy ha még a héten bemegyek az okmányirodába, kapok ideigleneset, amíg elkészül az új? Szombaton utaznánk.
2011. okt. 12. 10:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagy tévedés azt hinni hogy azért mert Schengeni egyezmény van az országok között,minden érvényes iratok nélkül lehet közlekedni.

Még otthon Magyarországon is bármikor igazoltathat a rendőr,és meg is büntethet ha nincs nálad hivatalos okmány.Idegen országban szigorúbban veszik.

A jogosítvány nem alkalmas erre,és ha utána nézel bármelyik hivatalos oldalon leírják ezt is.

Az ideiglenes személyi sem jó,hiszen az csak egy papír,hogy folyamatban van a személyi igazolványod készítése.Az ideiglenes személyinek pontosan az a célja,hogyha rendőr igazoltat,ezzel tudod magad tisztázni,hogy miért nincs nálad személyi.

Lejárt útlevél,és személyi sem jó,ebbe sokkal jobban belekötnek,mert jöhetnek azzal,hogy tudtad hogy utazni fogsz,így nem mentesít fel a lejárt okmány miatt semmi,és ebben igazuk is lenne.Tudtad hogy mész,akkor miért nem csinálták gyorsított eljárásban érvényes útlevelet, vagy személyit??

Egyébként 2 hete jöttünk haza Magyarországról Angliába.Kocsival jöttünk,Ausztria-Németország útvonalon.Mindkét országban megállítottak minket a rendőrök rutin ellenőrzésre.Még Belgiumban is minket stoppoltak le..De mindent rendben találtak,így semmi gond nem volt.

2011. okt. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 bánomisén ***** válasza:
34%

Személyazonosításra alkalmas minden olyan okirat, amelyben fénykép és a személyi adatok szerepelnek. Ezeket elfogadják bármelyik országban. Főleg, hogy a jogosítvány EU-s...


Az egyik barátom rendszeresen jár innen (Anglia) haza Magyarországra kocsival, és úgy megy végig Európán, hogy még csak nem is köszönnek neki. Ezt kb. kéthavonta eljátsza. Mertem feltételezni, hogy nem csak Mo-tól nyugatra működik a Schengeni egyezmény, bocsánat... :-))

2011. okt. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

személyazonosításra alkalmas igazolvány a jogosítván, ez így van, viszont állampolgárságot nem igazol, ezért külföldi út során nem használható


Németországba csak és kizárólag érvényes személyivel vagy útlevéllel lehet utazni, ha nincs ilyened, akkor az első igazoltatásnál elő fognak állítani

2011. okt. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól, még hogy egy ismerősöm jogosítvány nélkül közlekedik Európában (elvették tőle 15 éve), még nem biztos, hogy szabályosan teszi :)

Ideiglenes személyi igazolvánnyal lehet utazni külföldre (amennyiben plasztik):

[link]

2011. okt. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Na én közben megjártam a tor-túrát :-)Bementem az okmányirodába, de végül csak a személyire hazudtam ,hogy eltűnt, mert legalább a jogsimra szükségem volt, hogy egyáltalán szóba álljanak velem. (születési anyakönyvi kivonat hiányában) Készítettek egy ideiglenes lakcímkártyát, kaptam egy fényképemmel ellátott papírt, amin rajt van az összes adatom. Azt mondták a jogsim a kártyával együtt használható személyi igazolványként. Volt ott egy csaj, aki történetesen pont egy német palival volt, azt mondta, hogy őt igazoltatták már Németországban ideiglenes okmánnyal és nem foglalkoztak vele. Beszéltem egy ismerősömmel is, aki gyakran jár uniós országokba, ő is azt mondta, hogy a német rendőrök nagyon rugalmasak, nem is foglalkoznak ilyesmivel. Szóval úgy döntöttem megkockáztatom. Azért köszönöm mindenkitől a tanácsokat és a tapasztalatokat, ennek tudatában fogok útnak indulni. Drukkoljatok. kb egy hét múlva megírom, hogy megúsztam-e. :-)
2011. okt. 12. 17:13
 16/20 anonim ***** válasza:
Bánomisén nagyon nagy tévedésben van...
2011. okt. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
" Azt mondták a jogsim a kártyával együtt használható személyi igazolványként. " DE CSAK MAGYARORSZÁG TERÜLETÉN!!!!!!!!!!!
2011. okt. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Fejezzétek már be a parasztvakítást.

"A személyazonosító igazolvánnyal történő utazás joga az összes forgalomban lévő személyazonosító igazolvány típussal, azaz:

*az 1991. április 1-je előtt kiállított személyazonosító igazolvánnyal (kemény borítójú, népköztársasági címerrel);

*az 1991. április 1-je után kiállított személyazonosító igazolvánnyal (puha borítójú, köztársasági címerrel);

*a 2000. január 1-je után kiállított személyazonosító igazolvánnyal (kártya formájú, műanyag), illetve

*a 2000. január 1-jét követően kiállított ideiglenes személyazonosító igazolvánnyal is gyakorolható.


A magyar rendőr sem "elhiszi" a személyazonosító igazolványod alapján, hogy az te vagy, hanem lekéri a központból az adataid... És összevetik az adatbázissal. [Ha épp szabályosan akar igazoltatni, és nem csak ránézni a személyidre.]


Külföldön sincs másképp. Nem megnézik a személyid, hanem ellenőrzik. Ahogy útlevélvizsgálatnál is, hogy szerepel-e az az okirat az érvényes okmányok között, arra a névre állították-e ki, nem körözik-e.

A plasztik lapot és az útlevelet scannerrel könnyen lehúzza (hiszen az EU-s szabvány szerint készült), így gyorsan az adatokhoz fér. Míg a nem szkennelhető okmányoknál hosszadalmasabb lehet az ellenőrzés, ezért nem ajánlják azzal az utazást. DE NEM TILOS.


Szóval ne állítsatok olyat, hogy jogosítvánnyal utazhat (azzal nem), és olyat sem, hogy a jogosítvány és az ideiglenes személyi igazolvány együttesen igazolja a személyed. Nem. Hazánkban a kártya jogosítvány ÖNÁLLÓAN igazolja a személyed, azt mindenféle külön kártya nélkül el kell fogadni MINDENHOL, ahol igazolni akarod magad, de KÜLFÖLDÖN nem érvényes személyazonosításra.

Ezzel szemben a "kártya" - már ha barna feliratú, és ideiglenes személyazonosító igazolvány a neve - szintén használható hazánkban ÖNÁLLÓAN személyazonosításra (tehát nem kell mellé jogosítvány), ÉS emellett külföldön is elfogadják, ahol a személyit elfogadják. Tehát teljesen egyenértékű a plasztik személyivel.

2011. okt. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Szerencsésen megjártuk Németországot. A sógornőm ott él, (őt látogattuk meg)ő is azt mondja, hogy nem foglalkoznak ilyesmivel, csak lényeg, hogy legyen az embernél valami, amivel igazolni tudja magát. Az idő alatt a személyi igazolványom is megérkezett, míg távol voltam, pedig nem is sürgősbe kértem. :-))Amúgy náluk nem szokás csak úgy ok nélkül igazoltatni az embereket, csak ha keresnek valakit. Írtátok, hogy ott szigorúbbak. Lehet, hogy így van, de mégsem olyan bürokratikus ország, mint a miénk, és nem arra hajtanak, hogy minél több embert megbüntessenek, nem úgy mint nálunk. No lényeg, hogy minden rendben ment.
2011. okt. 24. 11:30
 20/20 anonim ***** válasza:

Örülök,hogy minden jól alakult.A válaszadókra meg ne haragudj,mert valahol mindegyik csak jót akart neked.

Végül is az ember mindig a legrosszabbra számít (és ha elkaptak volna gondban is lehettél volna) így érthető,hogy elég komoly tanácsokat kaptál..De végül is jól sikerült a kirándulás és ez a lényeg..Legközelebb előre nézd meg hogy van-e érvényes iratod,hogy ne gyomorgörccsel indulj az első napon.

2011. okt. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!