Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szlovákiából mely településeke...

Szlovákiából mely településeken lehet átlépni Ukrajna területére és mivel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szlovákián keresztül mennénk Ukrajnába, de nem találtunk semmilyen információt arról, hogy milyen településeken vannak Ukrajnába határátkelők, milyen eszközzel lehet átmenni (autó, vasút, gyalog), illetve a nyitvatartások is érdekelnének (mármint a határátkelők nyitvatartásai).

Ezenfelül még érdekelnének a határállomástól az Ungvárig történő eljutás lehetőségei is.


Ha valakinek van ilyesmi jellegű információ-arzenálja, annak örülnék. Célállomásként Ungvárra mennénk, onnan meg már ismerős a járás.

Köszönöm.


2011. nov. 2. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:

A Wikipédiában két helyet említenek, ahol járművel is át lehet menni:


SK – UA


Ubľa (Ugar, Ublya) – Malyj Bereznyj (Kisberezna)(3,5 tonna)

Vyšné Nemecké (Felsőnémeti) – Užhorod (Ungvár)

Veľké Slemence (Nagyszelmec)– Maly Slemenci (Kisszelmenc)(gyalog, biciklivel)



[link]

2011. nov. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Autóbusz:


Maťovské Vojkovce (Mátyócvajkóc) – Ungvár


Írjátok meg, hogy konkrétan hogyan szeretnétek menni és melyik napon. Utána nézek a szlovák menetrendekben.

2011. nov. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Akkor megírom... Köszi a segítséget! :)


Több alternatívát gondoltam ki, ezek kivétel nélkül mind érdekelnének...


1) Kassa-Cierna vonattal, onnan valahogyan Cierna-Nagyszelmenc (valamilyen busszal), Nagyszelmencről Kisszelmecre gyalog, Kisszelmencről meg már megvan a megoldás - Kisszelmencről már tudjuk a járást.

Úgy hallottam, hogy ebben az esetben ajánlottabb Pribenik településen leszállni a vonatról, mert onnan megy egy közvetlen busz Vel'ké Kapusany településen át Nagyszelmencre. De ezt is csak fél füllel hallottam, a biztos megoldást nem tudom.


2) Sátoraljaújhely - Slovenské Nove Mésto gyalog, S. N. M.-n felszállás vonatra, onnan tovább Ciernáig, ahonnan az 1-es pont szerint folytatnánk utunkat (Nagyszelmenc-Kisszelmenc határon keresztül).


3) Érdekelne még a Maťovské Vojkovce - Ungvár közti buszjárat is. Ez mennyibe kerülhet és hogyan, mikor indulhat illetve hol lehet rá a jegyet megvenni? Az meg már végképp szuper lenne, ha tényleg bemenne Ungvárra. :)


4) Minden egyéb megoldás érdekel, amivel a magyar-szlovák határ átlépése után Szlovákiából át lehet jutni Ukrajnába tömegközlekedve (busz, gyalog, bicikli). A határt vagy Hidasnémetinél, vagy Slovenske Nové Méstonál lépjük át, esetleg bármely más, kisebb határnál (amiket jelenleg még nem ismerek, de szívesen kipróbálok).


Kocsival nem közlekedünk.


Még csak mostanság kezdtünk el ismerkedni Szlovákiával tüzetesebben, és nagyon tetszik a hely.


Köszi a segítséget!


ZOLI


ui: Ha esetleg a menetrend(ek)hez kapcsolódó linke(eke)t is tudsz mellékelni, az is jó lenne.

Illetve még nyitottak vagyunk falusi turizmusra is, tehát érdekelne, hogy vannak-e falusi vendégszobák valamelyik határtelepülésen vagy annak közvetlen szomszédságában (pl.: Cierna nad Tisou, Královsky Chlmec, Pribenik, Velké Slemence, Velké Kapusany, Matovské Vojkovce, Vysné Nemecké, illetve esetleg ami kicsit távolabb van, de jó a vasúti közlekedés, azok közül Stredá Nád Bodrogom).

Sajnos a neten nem találtam semmi szálláslehetőséget, pedig szívesen eltöltenék egy pár napot ott is (Szlovák határfaluban).

2011. nov. 20. 10:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Szevasz Zoli!


Küldtem privát e-mailt. Ott közlöm az én e-mail címemet, majd írd írd meg nekem a tiédet és aztán e-mailban elküldöm a többit.


Üdvözlettel: Rudolf

2011. nov. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Küldtem privát e-mailt.
2011. dec. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!