Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van valaki közületek, aki...

Van valaki közületek, aki Stuttgartban, vagy annak környékén lakik? Milyenek az ottani életkörülmények, emberek, szokások, állások, miben különbözik egy ottani ember egy magyartól?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Egyik legélhetőbb város. Az emberekről tudni kell, hogy németek (mily meglepő), így rendesek, szorgalmasak, kötelességtudóak, de nehezebben barátkoznak, mint a magyarok.
2011. nov. 26. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

En itt elek, tul sok jo velemenyuk nincs a magyarokrol,legalabbis akikkel talalkoztam. Altalaban azt mondjak,hogy pesszimistak,nem szeretnek dolgozni,de meg egymasnak is keresztbetesznek,itt Nemetorszagban. Jo tanacs: Keruld el itt (is) a magyarokat! Nekem szinte csak nemet barataim vannak, de egyszerubb volt,mert a parom nemet. Az en ismeroseimnel azt tapasztaltam,hogy kulfoldiekkel, csak felszinesen,vagy egyaltalan nem baratkoznak. Magyarok itt altalaban a torokokkel bratyiznak,akiket meg alapbol utal minden joerzesu nemet. Szinten okkal....

A korulmenyek viszont csodalatosak a magyarhoz kepest.

2011. nov. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos én is úgy gondolom,hogy a magyar a magyarnak külföldön egyáltalán nem segít,sőt néha az az érzésem,mintha egyesek szégyellnék a magyarságukat,s mintha teljesen bele akarnának olvadni a német közösségbe,úgy értem,ők is németekké akarnak válni. Szerintem ez szomorú...
2011. nov. 26. 17:16
 4/5 anonim válasza:
Már az szomorú, hogy elkell hagynunk a saját országunkat, ahhoz hogy megtudjunk élni! Fiatal házasok vagyunk a férjemmel és mi is most akarunk kimenni, mert itt nem haladunk, ő Stuttgartba kapott munkát én pedig nem azért mentem hozzá feleségül, hogy naponta 2x2 percet beszéljünk telefonon , így megyek vele. Ő már volt régebben Németországba és azt mondta ég és föld a különbség a két ország között. Remélem azért találunk egy normális Magyar családot akivel néha napján összejárhatunk beszélgetni ez,az , mert a férjem beszél ugyan németül, de én nagyon keveset tudok. Elnézést, hogy hosszúra sikeredett. Sok sikert nektek!
2012. febr. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is az a tapasztalatom, hogy a magyarok szeretnek szart kavarni és keresztbe tenni egymásnak. Biztos vannak kivételek, de azokkal eddig nem találkoztam. Irigység, egymás háta mögötti kibeszélés stb. A legjobb, ha olyan helyen dolgozol, ahol nincs egy sem. A város egyébként nem rossz, munkát és albérletet találni nagyon nehéz. A közlekedés borzasztó, vonattal busszal vagy villamossal hamarabb eljutsz bárhová mint autóval, sok dugó van. Egyébként nem rossz hely, de otthon szívesebben élnék, ha lehetne az ottani fizetésből.
2013. ápr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!