Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szállíthatok kaukázusi kefírgo...

Szállíthatok kaukázusi kefírgombát a repülőgépen?

Figyelt kérdés

Írországba akarok vinni kaukázusi kefírgombát.

Ez egy két centis kis fehér gomba, ami meghal ha nem teszem bele tejbe. A szállítás idejére elég ha kis üvegbe teszem, és 1 deci tejjel felöntöm.

Ezt betehetem a bőröndbe, és feladhatom a gépre, vagy kicsomagolák miatta?

Kéipoggyászban felvihetném? Az 1 deci határon belül lenne.


2009. máj. 13. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:

igazábol nem viheted át a határon papirok nélkül. nem mert folyadék hanem mert gomba és tej. Ezek szállítása papirok nélkül tilos, az egészségügyi törvények szerint.

Ezért kézi poggyászba szeinrtem meg se próbáld, mert igaz folyadék szerint lehet kis szatyorba átengednék, de ha meglátják hogy tej meg gomba akkor lehet ezonnel elveszik és még lehet meg is büntetnek.

Talán próbáld meg a feladandó csomagba, ott szerintem nagyon nem fognak szolni, max megállíthat a vámos, de ha kedves nem veszi el.


Itt a németeknél van egy Actung kontrol cimü müsor és ott szokták mutatni, hogyan veszik el az ilyen dolgokat. Múltkor egy hapi eun belül lepörgetetlen mázet akart egy táblával átvinni és ott is egészségügyi szabályokra hivatkozva már vették is el töle. Aztán mutattak, már tojást egyszerü kerti növényeket ahogy elveszik.

2009. máj. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem az egyik repülőgép-társaságot, a válaszukból azt szűrtem le, hogy kézipoggyászba ne tegyem bele. A feladandó csomagban való szállítást sem javasolták, de azt sem írták, hogy az átvilágítás során észrevennék, hogy mi van az üvegcsében.


(Lehet akár egy arckrém is)

2009. máj. 14. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!