Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájc (német nyelvterület...

Svájc (német nyelvterület azon belül) :kíváncsi vagyok néhány dologra. : -Megélhetés milyen, kezdő átlag fizetés mennyi? -Élelmiszerárak? -Egy szobát mennyiért bérelhetsz? -Emberek milyenek? Kérlek, írjátok le, melyik városban éltek. Köszönöm! :-)

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 01:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Kérlek benneteket, hogy írjátok le azt is, hogy igaz-e, hogy aki középszinten beszél németül, az a svájci németből szinte semmit sem ért?
2011. nov. 30. 01:39
 2/8 anonim ***** válasza:
A svájci németet még született németországi németek is eleinte alig vagy nehezen értik meg, mert annyira más a kiejtés meg a szóhasználat.
2011. nov. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

sok szerencsét a nyelvtanuláshoz

svájcban német nyelvterület:D:D:D


mondjuk inkább svájci nyelvterületnek


am az emberek olyan kedvesek, akár a KGB,,,,

figyelnek akkor ha ott élsz, néznek és jelentik is a dolgokat..mármint esetenként rendőrnek, de a szomszédnak is.....tehát nem ajánlatos magyar mentalitás szerint viselkedni.

a magyarokat elég sokat lenézik és ezt a sok büdös k*rvának köszönhetjük és a bunkó cigány striciknek, akik svájcban vállalnak munkát

Ha lenéznek, az azért van mert k*vának vagy strigónak tartanak..

Én mér beszéltem olyan svájcival aki úgy írta le magyarokat, mint a cigányokat.

tehát azt hitte, hogy magyar=cigány.....ennyik vagyunk

2011. nov. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolso: En is itt elek,teljesen jol latod a helyzetet. Egyebkent neten nem fogsz tudni svajciul tanulni.
2011. dec. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Valaki más tud válaszolni a konkrét kérdéseimre? Fontos lenne nekem, mivel ott szeretnék élni és infókat gyűjtök! Köszönöm előre is!
2011. dec. 2. 20:06
 6/8 anonim válasza:

A fizetések is változóak,mint minden.Szakmánként változó a fizu.Van ahol 3500CHF a Bruttó,de van ahol 4-5000CHf.Elég drága az élelmiszer,de megfizethető.A szobabérlés sem olyan egyszerű,mint sokminden más.Az emberek kedvesek,de nem nyilnak meg,elég távolságtartók.

Bővebben:www.cilike.ch

www.külföldimagyarok.hu

oldalakon tájékozódhatsz.

2011. dec. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. dec. 9. 00:26
 8/8 anonim válasza:
100%

A minimálbér svájcban bruttó 20 frank / óra, ez havi 3600 Frank bruttóra jön ki, amiből kb 3100-at megkapsz nettóként(attól függően hogy melyik kantonban élsz). Az élelmiszerárak kb: kenyér 1,80 - 3,60 Frank, a hús nagyon drága, én tegnap vettem akciósan darálthúst 1 kg-t 9 Fr-ért. Felvágottak szintén nem túl olcsóak, de kapsz már 3-4 frankért ilyen parizer meg zala felvágott szerűeket ilyen előre csomagoltan. Szoba bérlést itt tudsz nézni: [link]

Az emberek teljesen változóak, itt is ugyanúgy van rendes is és bu nkó is, mint otthon. Én kereskedelemben dolgozom, így elég sok emberrel hoz össze a munkám, és van aki nagyon kedves, barátságos, de van olyan is aki a tipikus fennhordja az orrát mert svájci.. és lenézi az összes bevándorlót. Ez teljesen változó, ahogy Magyarországon is van sok nagyképű ember, és vannak kedves normális emberek. Szerintem nem lehet általánosítani. Amúgy meg itt nagyon sok a külföldi, bevándorló, szóval a svájciak kénytelenek voltak már hozzászokni ehhez. Én nem tapasztaltam, hogy a magyarokat ennyire lenéznék, előttem is volt a munkahelyemen magyar kolleganő, róla is normálisan nyilatkoztak mindig, és velem sem volt probléma. Romániából érkezett kolleganőm is van, és ő is mondta, hogy tőlük is rengeteg lány jön ide kupiba dolgozni, és hogy milyen rossz hírt kelteken az országunknak... hát igen. De az hogy a cigányokhoz hasonlítanak minket az totál fals szerintem. Nálunk a munkahelyen egyértelműen megkülönböztették a c**ány vásárlókat, azonnal jött a telefon ha valamelyik helyiségünkbe roma vendég érkezett, és azonnal ment a felmentősereg, nézni hogy nem lopnak -e. (pár negatív tapasztalat után, plusz azután hogy a főnök telefonját mellőle az asztalról (úgy, hogy az asztalnál ült a főnök...)ellopta két kisebbségi).


Szerintem ha itt valaki magyar, és normálisan viselkedik, és elfogadja, hogy itt nem ő a valaki, hanem itt igenis dolgozni kell ha azt akarja, hogy normálisan bánjanak vele, akkor semmi gondja nem lesz. Rengeteg magyar él itt, aki nem ku**a, vagy st**i, és normálisan él és normálisan dolgozik.

2012. máj. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!