Kezdőoldal » Utazás » Európa » ÁLOMUTAZÁS,100 ezerből! Ti...

ÁLOMUTAZÁS,100 ezerből! Ti hová mennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy számomra nagyon fontos kérdést illetően szeretném kikérni a tanácsotokat - egy tervezett utazásról van szó!


Képzeljétek, úgy néz ki, hogy legjobb barátommal jövő nyáron megvalósíthatjuk egyik régi vágyunkat, s ellátogathatunk külföldre!

Jó ideje terveztünk már hasonlót, de anyagi lehetőségeink magát az utazást eleddig nem tették lehetővé. Ám hosszabb gyűjtögetésünknek köszönhetően most végre sikerülhet a dolog!


A terv a következő lenne: jövő nyáron - júniusban vagy júliusban - elmennénk Nyugat-Európába! Hozzávetőlegesen 100 ezer forintunk lenne erre a célra – ebben az oda-vissza út, a szállás és az egyéb költségek is benne foglaltatnának!


A probléma nem is ezzel van, sokkal inkább a célváros kiválasztásával! Nem tudunk ugyanis dönteni! Nem tudjuk, hogy Lisszabonba, Londonba, Párizsba, Madridba, Barcelonába vagy esetleg Velencébe menjünk...

Tudom, nagyon bután hangzik a fenti felsorolás, hiszen ki hallott már olyat, hogy az ember nem tudja eldönteni mit akar? Ám rendkívül prózai oka van a dolognak: mindegyik ország és város érdekel minket, de minél többet olvasunk az adott helyről, minél több útifilmet tekintünk meg, annál inkább azon gondolkozunk, hogy talán mégiscsak máshová kellene utaznunk... S erre még csak rátesz egy lapáttal a sok-sok egyedi vélemény, hiszen sokan Párizst és Londont egy koszos világvárosnak tartják, sőt, a többi helyről sincsenek jó véleménnyel...


Úgyhogy én most arra szeretném kérni a tisztelt közönséget, hogy a fenti kondíciók ismeretében - tehát 100 ezer forintból, nyugat-európai utazás, nagyjából 3-4 napra - osszák meg velem tapasztalataikat!

Meséljétek el, hogy mit gondoltok a megjelölt városokról, mit tanácsoltok, miért beszélnétek le róla?


DE, ha egyéb francia, olasz, spanyol, brit vagy portugál hely mellett tennétek le a voksotokat, akkor se menjetek el komment nélkül!


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm mindnyájatoknak!!! :)


P.S.: Reményeim szerint az, hogy miért mennénk a felsorolt városokba, s egyáltalán mit várunk tőlük, az a beszélgetés során majd kiderül! :)


2011. dec. 1. 10:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Először is az lenne a kérdésem, h ez a 100 ezer ez fejenként van, vagy ez az össz? Mert azért nem mind1:)

Attól is függ h miket szeretsz megnézni egy városban. Fiatal vagy, és szórakozni szeretnél, vagy inkább ilyen múzeumlátogató típus vagy, vagy inkább a természeti része érdekel?

Írtad Velencét is. Én 2 éve voltam ott. 1 napig bőven el lehet lenni, szép hely, kell 1-2 óra mire körbe barangolod a várost. De sztem nagyjából ennyi, én több napot nem tudnék ott eltölteni, mert annyi látnivalója azért nincs. Sztem legalábbis. Mi pontosan Caorléban voltunk, Velencétől 80 km, tengerparti kisváros. Nagyon szép hely, nem is túl drága, de az is igaz h nem világváros.

2011. dec. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Upsz, igazad van! Az összeg fejenként ennyi, tehát mindkettőnknek maximum 100 ezer forintja lenne erre a célra! :)


Miket szeretek megnézni? Érdekelnek a nevezetességek, de alapvetően engem mindig az adott hely hangulata köt le! Úgyhogy én maximum egy napot szánnék arra, hogy múzeumokba menjünk, a másik 2-3 napot a város megismerésére fordítanánk!


Ilyen megközelítésből Párizs nem jó választás, mert nevezetességeihez legalább két hét kell, s drága is. London ellenben kevesebb látnivalóval szolgál, ideális hely lenne tehát a "kultúrálódáshoz" - a város egyediségét értem ezalatt -, ám igen drága!

Madrid és Barcelona szerintem a kettő között helyezkedik el, szóval van látnivaló, s talán anyagilag sem megterhelő. Lisszabon ilyen szempontból rejtély számomra, hasonlóan Velencéhez.


A választ köszönöm! :)

2011. dec. 1. 10:33
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Így már tisztább a dolog:)

Írtam Velencét ugye az előbb, sztem oda úgy érdemes elmenni, h a közeli városokban foglaltok szállást, megismeritek az adott várost, és úgy 1 napra külön akkor Velence. Sztem az a része Olaszországnak így a legideálisabb. Persze ez attól is függ h repülővel mentek e, vagy autóval. Mi autóval mentünk, 7 óra volt Caorle.

Lisszabont nem ismerem sajnos:)

Viszont Barcelonáról sok jót hallottam már, ismerősöm volt is ott, sok a látványosság, és nem csak a múzeumokra gondolok. Nemrég felújították a kikötői részt is ha jól tudom, azt mondják oda is érdemes elnézni. Van egy felvonó is ami felvisz a város melletti magaslatokra ha jól emlékszem, onnan be lehet látni mindent szép időben. Én biztos Barcát választanám:) Árakat sajna nem tudok mondani, azokkal nem vagyok tisztában. Úgy akartok menni h 2en, és szabadprogram, vagy pedig ilyen csoportos utazás?

2011. dec. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A terv az, hogy mi intézzük az utazást, a szállást, s minden egyebet is! Persze lehet, hogy végül egy csoportos utazás lesz belőle, de egyelőre nem gondolkodunk ebben, hiszen mindketten beszélünk angolul, s könnyen lehet, hogy nem is találunk olyan ajánlatot, ami minden szempontból megfelelő lenne. :)
2011. dec. 1. 10:49
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha saját magatok intéztek mindent, úgy lehet kicsit drágábban jön ki a dolog, sőt biztos. Pl most egy oda-vissza jegy repülőn Barcelonába 55-60 körül van, ha a Malévot választod. Ebben elvileg bent vannak az adók is.

Akkor még rájön a szállás, az sem olcsó sztem, és akkor még kaját nem vettetek, és nem mentetek sehova:/

Egy utazási irodánál viszont olcsóbban kijön, igaz ott viszont nem mindig fakultatív a program, annak az a hátránya:)

Mindegyiknek van előnye-hátránya. De azért sok szerencsét hozzá:)

2011. dec. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
Bocsi,de ez nagyon kevés összeg.
2011. dec. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Első nekifutásra mindig a fapados járatokat nézem meg, hiszen tudomásom szerint az a legolcsóbb. Ám pont Madrid esetén a MALÉV ajánlatai között is találtam igen jó áron jegyeket.

Szállást is néztem, s ezeket összeadva Madrid olyan 60 ezer forintból utazással együtt kijönne. Párizs olyan 50-ből lenne meg.


Meglehet, hogy tévedek. Talán rosszul kerestem? :)


Az a baj, hogy 100 ezer fölé nem igazán szeretnénk menni. Okay, lehet megtudnánk oldani, de...hát nah! :)

2011. dec. 1. 11:52
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

100 ezer 1 főnek egyáltalán nem kevés.

Leírom tételesen, ahol/ahogy/amennyiből én voltam, hátha segít (illetve mi is ketten voltunk mindenhol, mindent osztasz 2-vel, megkapod 1 főre :) ):


London:

Fapadossal - Easyjet - voltunk, szállásunk a belvárosban, Earl's Courtnál volt. Baromi jó része Londonnak turista szempontól is, minden hamar megközelíthető, szép, turistabarát rész, tele éttermekkel. A hotel igaz, pici volt, de úgyis csak aludni jártunk haza. :) Az repülő és a szállás kettőnknek 130 ezer Ft volt. Költőpénznek sokat vittünk, de költöttünk is rendesen, az 1 hétben minden nap étterem, rengeteg ruhát, ezt-azt vettünk, mindenhova megvettük a belépőt, meg hát a közlekedés sem olcsó.. Tény, hogy London drága, oda nem biztos, hogy elég lenne 70 ezer Ft költőpénz (ezt a mi útiköltségükből kiindulva mondom). Bár nagyon spórolósan biztos ki lehet annyiból is jönni.

A város: szépnek nem mondanám, nagyon multikulti, a látnivalók viszont érdekesek, és több nap kell ahhoz, hogy mindent végignézz. Erről írok bővebben, ha érdekel, mindent nem írok le ide most. :)


Barcelona:

Nem mostanában voltam, a pontos útiköltségre nem emlékszem, de repül oda Wizzair, szállást meg mindenhol lehet jó áron találni.

A város: gyönyörű, tele Gaudi kincseivel, mindenképp ajánlom. Na meg az sem utolsó szempont, hogy ha még nem láttatok tengert, akkor az is csak nagy élmény. :)


Két városra nem kérdeztél, pont arra a kettőre, ahol talán a legjobban éreztem magam: :)


Prága:

Nagyon olcsón lehet ott turistáskodni, 4 napot voltunk, a kettőnk útiköltsége ezer Ft volt, ebből 24 ezer körül volt a vonat volt

2011. dec. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha a világ bármely pontján vagytok, itt a "kanapészörf" nevű honlapon mindig tudtok ingyen szállást találni. Gagyit,de jót. [link]


A honlap lényege az,hogy akiknek van felesleges ágyuk,szobájuk oda fogadnak más országokból jövő vendégeket. Előzetes egyeztetéssel persze,de ezt mikor regisztrált a honlapra majd látod. Próbáld ki!


Bátyám és haverjai így utazták körbe az USA-t. New York,Washington,Boston,Los Angeles,Florida. ingyen szállással,"csak" repjegyet kellett venniük.Mindenhol baromi jó szállásuk volt,összehaverkodtak a szállásadókkal,volt amelyik még a reptérre is kivitte őket,volt amelyik körbemutatta nekik a várost. Egyszóval ők nekik nagyon bejött a honlap!


Sok sikert!

2011. dec. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, elküldte.. :) Folytatom:


Tehát 24 ezer Ft körül volt a vonat, 32 ezer volt a szállás, tehát az össz. útiköltség 60 ezer se volt 2 főre. Vonat: SparDay menetjegy: [link] a titka annyi, hogy 3 hónappal előre meg kell venni. A szállás: szálloda vouchert a Vaterán vettünk potom 32 ezerért egy 4 csillagos szállodába 2 percre a Vencel tértől. Szuper szálloda volt olyan büféreggelivel, hogy estig jóllaktunk. Tehát ha 200 ezretek van, anyagilag Prága jobban megéri, mint London, nem kell úgy spórolni.

A város: gyönyörű, hangulatos, imádom. :) 4 nap bőven (kényelmesen) elég rá, minden gyalog kényelmesen elérhető, a két legtávolabbi látnivaló (Vár és Vencel tér) között 1-2 óra séta van. Az éttermek isteniek, az egész város hangulatos. Ha érdekel, kérdezz! :)


Róma:

Szintén kihagytad (nem is értem..).

Fapadossal - Wizz - mentünk, a repjegy kettőnknek 30 ezer volt, a szállás 3 éjszakára 34 ezer. Tehát kettőnknek össz útiköltség 64 ezer. A szállást itthon intéztük. A szálloda a központban volt a Termini pályaudvarnál, nagyon jó hely turista szempontból, minden nagyon hamar megközelíthető. Ide több költőpénz kell, mint Prágába (de 200 ezerből simán kijöttök, mi 170-ből megvoltunk, mindenhova bementünk, étterem, minden). Érdemes 3 napos Roma Passt venni, ingyenes a közlekedés 3 napig, plusz 2 látnivaló is, meg további kedvezmények.. Megéri.

A város: gyönyörű, viszont ide 3-4 nap kevés - illetve nem kevés, mi is annyit voltunk, de bizony lejártuk a lábunkat, hogy nagyjából mindent megnézzünk. :) Írok bővebben, ha érdekel.


Velence:

Én ott még nem jártam, de a párom többször is, nagyon szép, hangulatos, 1-2 nap alatt meg lehet mindent nézni. Ami rossz hír, hogy megszűnik a közvetlen (és olcsó) vonat oda.. [link]


Párizs:

Itt a barátnőm volt idén, neki nagyon tetszett, ide is el lehet fapadossal jutni olcsón, bár a szállásnak azért megkérik az árát..


És egy tipp: európai városokba SOSE szervezetten menjetek, egyénileg egy szervezett út árának töredékéből el lehet intézni saját igényeitek szerint.


Na, hát regényt írtam, kérdezz, ha valami még érdekel, biztos csomó dolgot kihagytam. :)

2011. dec. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!