Kezdőoldal » Utazás » Európa » Francia Idegenlégió kiindulás,...

Francia Idegenlégió kiindulás, mit, hogyan, hova?

Figyelt kérdés

Megkérném hogy olyan irjon aki volt kint vagy elég pontos tapasztalatai vannak etéren.


Kérdésem pontosabban:


több mint 1,5 éve edzek rá mint mentálisan mint fizikálisan.


Az érdekelne ami számomra nem tiszta.

valaki azt mondja hogy "Aubagne" ba utazzak mert az a fő toborzó hely és úgyis oda fognak szállitani


valaki meg azt hogy inkább kisseb toborzó városba mennyek mert ha netán "Aubagne" ba mennék esélyes hogy 2-3 napot is várnom kell mire a sok ember miatt bekerülnék és más városba IGAZ várnom kell kb 1 hetet az átszálitásra de aznap már ott aludhatok és étel is van stb.


Számomra azért létfontoságú ez a kérdés mert egy utazótáskával és minimális pénzel tudok kiindulni úgyhogy szó szerint az életemet 1 lapra teszem fel és nem szeretnék februárban 2-3 napot kint tölteni az utcán -12 fokba.


olyan kérdésem lenne még hogy mit vigyek ténylegesen az utazótáskámba?


Futócipő , 2 váltás ruha , 5-5 boxer zokni, borotva , tusfürdő és kb ennyi ?


van egy elég jó minőségü fényképezőgépem , ezt kezdésnek kivihetem vagy hagyjam itthon és maximum utánam küldik majd ha a felvételinél sikerül átesnem a rostán vagy vihetem magammal max visszakapom idővel és nemkell foglalkoznom vele?


Franciául nem beszélek , angolul megértettem magam de tudom hogy ezzel semmire sem megyek kint szóval nagyon erőltetni fogom magam hogy hamar meglegyen a kellő nyelvtudás kint.


ahogy irtam itthonról mennem kell csekély DE számomra elég húzós okok miatt ami a légióba semmiségnek számit (semmi interpol körözés stb) de mégis kell az új név és szem adatok.


minimális pénz lesz a kiutamra jegy + 15-20.000ft kb ami költöpénznek tudok kivinni.



A felkészülésem kész csak olyan információra lenne szükségem ami a kiutazáshoz kell és hova mennyek , hogyan a legegyszerübb , és mi az amit vinnem kell és lehet és szabad.


1001 oldalt elolvastam erről + a könyvet is kiolvastam ezért mindenképpen főképp személyes tapasztalatokra lenne szükségem és az sem lenne utolsó ha 1-2 személyes tapasztalatot mondana valaki 1-2 olyan dologról a jelentkezésnél ami hasznos lehet mit mondjak és mit nem.


Nagyon hajt és motivál a légió mert elérhetek ott valami és oda tartozhatok ami számomra kihivás és én csak annak élek DE a pénz is nagyon motivál AZÉRT mert itthon esélyem sincs egy lakásra és egyedül soha az életbe nem tudnék szerezni egyet normális életett szeretnék úgy hogy megteremtem az anyagiakat .


f/23


2011. dec. 16. 02:02
 1/3 anonim ***** válasza:
30%

Ilyen bátor emberek kellenek a légióba, 20ezerrel elindulni a bizonytalanságba nyelvtudás nélkül.

Úgy gondolod Téged várnak tárt karokkal, éppen Rád van szükség. Gondolj bele mennyi nyomorúságosabban élő ember van, lásd: a menekültek nálunk is. Ők miért nem mennének a légióba? Pedig milyen jó lenne ott, mert szerinted onnan dől a pénz, néhány év múlva lakásod, pénzed, kocsid és jó nyugdíjad lesz!

Szerintem gondold ezt át alaposabban, közben egy alapfokú nyelvtanfolyamot végezz el.

Vihet magaddal akár házimozit is, amit nem lehet bevinni, úgyis elveszik.

2011. dec. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Elvileg először melléd tesznek egy olyat, aki beszéli a te nyelved is és a franciát is, de:


http://www.youtube.com/watch?v=4N48n_IqR3Q


http://www.youtube.com/watch?v=Da_-kIIQY0c


Ezek érdekes videók.(Ha még nem láttad.)

2011. dec. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első:


Szerintem te semmit sem tudsz a légióról és az amit mondtál a menekültekről egyszerüen röhejes. Az az ember aki bevállalja az idegenlégiót annál valóban nincs rendben valami én nem a vicc kedvéért edzek minden nap rá az emberek 90% beletörödik az életébe inkább él nagyon szegényen DE nem vállalna be ilyen dolgokat beletörődik az életébe mint az itteni hajléktalanok többsége.


Nyelvtudás

az idegenlégióba?


Annyira beszélek angolul hogy elmanőverezzek a toborzó irodába de onnantól csak franciául beszélhetek amit ott megfogok tanulni mivel ha egy mukkot se beszélek az sem baj ott.


Általában a legtöbb ember igy megy oda ki nagyon kevesen vannak akiknek van még itthon valami , valaki és haza tud jönni. Szó szerint belepakolom az életemet egy táskába és kimegyek megprobálni.



Második: Köszönöm ezeket a videókat láttam már nagyon hasznosak amúgy.

2011. dec. 16. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!