Kezdőoldal » Utazás » Európa » Segítene nekem egy a Tátrában...

Segítene nekem egy a Tátrában tájékozott tapasztalt túrázó?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy kivitelezhető volna-e abszolút kezdőknek és először túrázóknak egy Tátralomnic (lanovka) --> Kőpataki-tó --> Zámkovszky menedékház --> Tar-pataki-vízesések --> Tátralomnic lanovka parkoló gyalogtúra?? Csak a neten a térképeket nézegetve találtam ki. Időben nem sok ez? Nehéz a terep? Mármint most télen. 27-én mennénk.

MÁS: a menedékháznál üzemel nyilvános wc? (lányok miatt)


Előre is köszönöm!


2011. dec. 21. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A leírt útvonal technnikailag nem nehéz, és nem is túl hosszú. A turistatérkép szerinti kalauzideje <4 óra. Azonban téli körülmények között készültök menni, ami egészen más, mint hómentes időben, nyár elejétől őszig.

A téli körülmények miatt -- ha csakugyan nincs köztetek gyakorlott túrázó -- mégsem javasolnám első túrának.

A felvonóval az útvonal legmagasabb pontjára, a Kőpataki-tóhoz mennétek fel. Ez már bőven az erdőhatár fölött van, a törpefenyvesek övezetének is a vége. Itt egészen mások a körülmények, mint középhegységben, sőt még az is csalóka lehet, ha Tátralomnicról felnéz az ember a hegyre -- már ha a köd miatt lehet látni valamit. Erre a terepre mindenképp téli körülményekre alkalmas lábbeli, hó és szélálló ruházat szükséges. Azonkívül a téli körülmémnyek között történő tájékozódáshoz is jó, ha van valakinek egy kis gyakorlata, még ha jelzett turistaútról van is szó.


A Kőpataki-tónál van webkamera:

[link]

A várható időjárásról és hóviszonyokról a [link] oldalon tudtok tájékozódni.


A Kőpataki-tónál a lanovka átszálló állomásánál kulturált WC van. A Zamkovsky-menedékház is nyitva van, büfé működik benne, így valószínűleg WC is van, de azt magam még nem láttam.


Mivel télen hamar sötétedik, a leírt túraút kezdő túrázók számára midenképp az egynapi maximumot jelenti, hiszen bele kell kalkuláni a pihenőket valamint, hogy a kiírt kalauzidőket nyári körülményekre határozták meg. Havas terepen biztosan lassabban fogtok haladni.


Saját Magas Tátrában szerzett tapasztalataim alapján első túrának nem pont ezt javasolnám a környéken. Sokkal inkább azt, hogy Ótátrafüredről (Štary Smokovec) menjetek fel Tarajkán (Hrebienok) át a Tar-pataki vízesésekhez és a Zamkovsky-menedékházhoz, majd a leírt útvonalon le Tátralomnicra. Tátralomnic és Ótátrafüred között a Tátrai Villamosvasúttal (TEŽ) lehet közlekedni. Így a Kő-pataki-tó kivételével mindent látni fogok, de szerintem egy egyszerűbb és fokozatosabban haladó túraútvonal, mint az általatok leírt. Ez mindenütt az erdőhatár alatt marad, ahol a jelzések követése is könnyebb.

Bár jelzett turistaútvonalon fogtok haladni, térképet mindenképp vigyetek, lehetőleg 1:25000 méretarányút.


Jó túrázást!

2011. dec. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Mivel elrettentem kicsit, így megfogadjuk. A másik útra január 14-én mennék kollégákkal és idegen túrázókkal elvileg, szervezett buszos keretek között, fel a Téry menedékházig elvileg és emiatt szerettem volna egy első túrát bemelegítésképp, nehogy nagyon meglepődjek majd. :) Akkor ma holnap még kitalálok valamit. :) A lanovkát mindenképp ki akartam próbálni, hogy milyen lehet.
2011. dec. 25. 10:34
 3/3 anonim ***** válasza:
A lanovkával való utazás csak akkor élmény, ha nincs felhőben a hegy. És nyugi, megvár legközelebb is.
2011. dec. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!