Kezdőoldal » Utazás » Európa » Előre lefoglaltam a repülőjegy...

Előre lefoglaltam a repülőjegyet, de még sem jó az időpont, mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Külföldre utaztam volna, így előre lefoglaltam a repülőjegyet az OTP travel irodánál, e hónap elején.

Sajnos időközbe kiderült, hogy még sem jó az időpont.

Ahova mentem volna, ott nem aktuális az a időpont :-(


Voltatok már hasonló helyzetbe, amikor le kellett mondanotok egy utazást?

Vissza vásárolták a jegyet, vagy vissza adták a pénzt?


Mik a tapasztalatitok?


2009. máj. 19. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt most kérdés, hogy csak repülőjegyet, vagy utat vásároltál?

Repülőjegy esetén a visszavásárlás sőt az átíratás(!) is attól függ, hogy milyen jegyet vettél. A legolcsóbb az all restricted, azaz SEMMIT nem tehetsz vele, csak utazhatsz. Nem tudod átíratni sem más személyre, sem más időpontra, nem tudod visszaváltani stb.

Az is kérdés, hogy fapadosra vagy normál légitársaságra váltottál jegyet?


És nem kis szempont, hogy kötöttél-e stornóbiztosítást a jegy vásárlásával egy időben a jegyre? Mert ha igen, akkor a biztosító fizetheti a jegyed...

2009. máj. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nameg ez repjegy kérdése ám

mert va amit lehet módosítani, van amit nem, típust kérdezd meg

2009. máj. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Itt szerintem senki sem fog tudni pontos választ adni, ugyanis minden társaságnak megvan erre a saját szabálya és magát a jegyet is lehet úgy rendelni, hogy vissza lehessen váltani vagy sem (utóbbi az olcsóbb ált.). Neked az utazási irodával kell beszélned, enélkül nem fog menni...ott tudják neked pontosan elmondani a lehetőségeket. Egyébként nekem már többször is volt, hogy át kellett tenni az időpontot. Volt, hogy visszadták a jegy árát, de levontak több ezer Ft-ot ezért, de olyan is volt, hogy semmit sem adtak vissza. Hívd fel az utazási irodát, ott majd elmondják, hogy mit tehetsz. Más ezt nem tudhatja.
2009. máj. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az utazási iroda a következőket mondta.

Hisz megkérdeztem hogy pénzvisszafizetés, vagy másik úticélra nem válhatóm e a jegyemet pl. görögországi.



Sajnos a Germanwings jegyet visszatéríteni nem lehet, így ha nem utazzák le, akkor elvész.


Megpróbálhatja eladni, mert nevet és dátumot lehet cserélni a jegyen, de ennek igen magas a díja.


Ha jól tudom a névcsere kb. 35 EUR / utas lenne.


Ha az időpont változik azért az éppen aktuális áraktól függően árkülönbözetet és módosítási díjat kell fizetni, ennek összegét a konkrét időpont ismeretében tudjunk csak megadni.



Tehát, ha sikerülne az eredeti dátumra két másik főnek eladnia a jegyet, kb. 24.000 Ft-ot kellene fizetnie érte, a bankkártya kezelési költséggel együtt, amit a Germanwings még pluszban felszámol.



Nem tudom mivel járnák jól, és ha eladnám akkor mit kapnák vissza, vagy kapnák e vissza egyáltalán valamit hisz 58. 800 volt a két jegy.

S ha szerzek két embert akinek eladnám, és megtörténik a névátírás akkor is szerintem a fennmaradó összeget vissza kéne kapnom, de nagyon úgy érzem hogy erre nincs semmi lehetőség, s nem tudom elhinni, hogy csak a fent említett lehetőségek vannak lemondott utazásra.

2009. máj. 23. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!