Kezdőoldal » Utazás » Európa » Finnorszagbol hulyeseg Ausztri...

Finnorszagbol hulyeseg Ausztriaba menni?

Figyelt kérdés
Itt jarok egyetemre, mert idevalosi a ferjem, de egyszeruen utalok itt mindent,naprol napra a nyelvet is jobban, a "semmilyen" embereket, a nagy tavolsagokat, amennyire szerettem a termeszetet annyira utalom, mindenki total mas,mint en, ugy erzem sose tudnek otthonomkent tekintenteni erre az orszagra. Ferjem maradna, meg szerinte itt minden jobb, de nemetul szinte tokeletesen beszelunk, elotte mindketten Nemetorszagban dolgoztunk evekig,ott ismerkedtunk meg. Oda csak azert nem mennenk jelenleg, mert en egy olyan szakon vagyok (egyebkent eddig jeles vagyok), mert az erettsegim nem tokeletes, de ott az kell az orvosihoz. Viszont Ausztriaban felveteli van, amitol nem felek. Velemenyek? Millioszor atragtam mar magamban, egyszeruen mintha haldokolnek itt. Igaz nem elek meg evek ota itt, es en nagyon vagytam ra, hogy itt eljunk, de nagyot csalodtam, nem iszom,nem dohanyzom, szorgalmas vagyok, de szerintem itt csak egy itt szuletett tudja magat otthon erezni. Nemetorszag se volt a hazam, de nem ereztem magam ugy, mintha en lennek E.T. Ausztria utan valoszinuleg visszamennenk Nemetorszagba, vagy maradnank meg nem tudom, o nem orul neki. Milyen ott az elet? Mit gondoltok errol a szituaciorol? Amugy a kapcsolatunk szinte tokeletes, ez az egy "problema" van,de ez eleg nagy. Viszont azt is tudom, ha nagyon muszaj tudok itt elni, es talan idovel jobb lesz, de ha nem? Akkor minel kesobb leszek mire valtok, igyis 26 vagyok, egyetem utan rogton jonne a gyerek, mert akkora benne leszek a korban. Sosem buliztam, meg discoban se voltam soha, de ami itt van,az nekem nem elet, maga az unalom.
2011. dec. 25. 11:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Aki nem ismerne Finnorszagot, a berek nagyon magasak, viszont az arak is, 1000 forintert szinte semmit se kapsz a boltban. Az oktatas nagyon szinvonalas, az en egyetem is a legjobb 50-100-ban benne van, altalanos iskolai oktatas is a legjobb a vilagon.
2011. dec. 25. 11:24
 2/9 A kérdező kommentje:
Mielott valaki azt mondana, hogy miert nem varom meg az egyetem veget, meg csak 1. vagyok, viszont itt nincs vizsgaidoszak, egesz evben dolgozunk es kapunk jegyeket, igy mar letudtam szurni, hogy a tanulassal nincs gond, valamint itt mar augusztusban kezdunk.
2011. dec. 25. 11:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem Ausztria szep hely. En nagyon szeretem a termeszetet es ott nagyon sok szep taj, vadaspark meg minden ilyesmi van. Az emberek kedvesek, igaz nem tudnak nemetul. :D

Finnorszaggal nincs tapasztalatom, de szerintem a magyar embernek aki hozzaszokott a meleg, napsuteses nyarakhoz, a viragzo mezokhoz, kozelebb all az osztrak kornyezet es az emberek is.

2011. dec. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hogy erted, hogy nem tudnak nemetul?:D Gondolom az osztrak nemet kicsit masabb, de annyira nem lehet veszes, mert a svajci nemet. MIelott ide jottem volna, azt gondoltam utalom a napsutest, most mashogy latom.
2011. dec. 25. 12:05
 5/9 anonim ***** válasza:
én imádom Ausztriát, amikor tehetem ott járom a vidéket. Magyarországon élek, de mivel nem tudok valami jól németül, egyelőre nem lépek. Finnországnál biztos jobb, haverom most volt cserediákként egyetemen fél évet kinn Helsinkiben, már számolta a napokat, hogy hazajöhessen, pedig ő nagyon könnyen beilleszkedik bárhova és nagyon aktív ember. Amiket hallottam, én tuti nem élnék ott, Ausztriát csak látogatások szintjén ismerem, de azok alapján szívesen élnék ott.
2011. dec. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Hogy erted, hogy nem tudnak nemetul?:D"


Ugy, hogy ott beszelik a legegyszerubb nemetet. A nemeteknek van is ra mondasuk, hogy a nemet nyelv olyan nehez, hogy meg az osztrakok sem tudjak megtanulni. :)

Mindazonaltal nekem tetszik Ausztria.

2011. dec. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hat furcsa, amig nem eltem ott imadtam Finnorszagot, es nem 1 helyen eltem mar, egyszeruen hihetetlen, hogy lehet ekkorat csalodni, de ezek szerint nem vagyok egyedul. Amugy visszahuzodo vagyok, de en is mindenhol megtalalom a helyem, meg Szlovakiaban is jobban ereztem magam, pedig kezzel labbal tiltakoztam az elso "alja" munkam ellen, ami ott tobbet fizetett, mint Magyarorszagon.
2011. dec. 26. 08:50
 8/9 A kérdező kommentje:
A standard nemetet tuti megertik, ha meg konnyebb, az nem gond.:) Mondjuk egyszer voltam ott par orat, szoval nem tudom mennyire lenne furcsa, de gondolom nagy sokkhatas nem er majd Magyarorszag utan.
2011. dec. 26. 08:52
 9/9 A kérdező kommentje:
Amugy a haverod mit meselt? Mert az osszes ismerosom otthonrol isteniti az orszagot, meg aki nyarlani volt itt, es ha valakinek elmeselnem hulyenek nezne. Ezert tettem fel itt a kerdest.
2011. dec. 26. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!