Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit mondanátok Ukrajnáról?

Mit mondanátok Ukrajnáról?

Figyelt kérdés
Prezentációt kell csinálnom Ukrajna turizmusáról és látványosságairól,de viszonylag kevés anyagot találtam neten. Szóval annak ellenére,hogy sokaknak nem egy turisztikailag vonzó ország,mit néznétek meg Ukrajnában turistaként? Nagy segítség lenne.
2012. jan. 24. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lemberg, az a fő turista célpont. Általában Ukrajna nyugati részére az EU - ból, a Krímbe a FÁK országokból mennek turisták. Kijev még jelentős és ott van mellette Csernobil, ami szervezetten látogatható. Kelet Ukrajnába nem megy senki, Odessza meg közbiztonságilag gáz állítólag. Lesz foci VB is, már készülnek rá.
2012. jan. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ukrajnai vagyok :)

Hát, ez attól függ, melyik részén. Ha a határ közelében, akkor mindenképpen érdemes felmenni szétnézni a Kárpátokban, pl Európa közepéhez, a vízesésekhez (a legszebb a Sipot), megnézni a Szinyevéri tavat (a hegyekben, nagyon mély és hideg, gyönyörű tó (tengerszem), gyönyörű táj), a sípályákat (Krasiya a legszebb). De a Kárpátokban utazni már alapból nagyon gyönyörű, csodálatos élmény! Nagyon kedvelt turisztikai szempontból.

Ha kicsit beljebb is utazunk Ukrajnában, érdemes meglátogatni a tengerpartjait, az üdülővárosait. Alusta, Jalta, Alupka, Szevasztopol (nagy kikötője van, hadi hajókkal, tengeralattjárókkal). A Krími hegység is nagyon szép, az Aj-Petri csúcs.

Kijevben az utcák, a templomok szépek és ismertek. Ternopol is szép város, és a közepén egy nagy tó van, a környéke is nagyon szép.

A Krím félsziget turisztikailag nagyon felkapott, nagyon sok szép hely, látványosság van ott, cseppkőbarlangok, stb.

Bár az ország hírneve nem túl jó, ezt meg is értem, de rengeteg szép hely van, és sok turista. Nem akarom dícsérni az országot, mert nem igazán érdemes, de ami szép az szép, és ezeket a helyeket a saját személyes tapasztalataim szerint írtam le! :)

Most ezek jutottak eszembe :)

2012. jan. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit megnéznék:

Jaltán a ''fecskefészek'', Kijev (már csak a kijevi torta miatt is), és úgy tudom, van egy kis település a Kárpátokban, ahol sós tavakban lehet fürdeni (talán szlatina volt a neve).

Ahol voltam:

Hoverla: Ukrajna legmagasabb pontja. Nagyon szép!

Lviv: Az operaháza eléggé ismert és nagyon sok szép templom van az óvárosban; például az örmény templom és a püspöki székesegyház. Aztán ott van a Rynok tér, a 'fekete ház', Danilo fejedelem szobra, a skanzen, képtár, múzeumok... Magyar vonatkozású látványosság a Boim-kápolna és Bolyai János emléktáblája. Azt még tudom, hogy város eredetileg hét dombra épült. A közelben van a ''Viszokij zámok''=magas hegy, a tetején kilátóval. Vannak szép nagy parkok is, pl. Sztrijszkij park.

Lviv híres a kávéjáról (ami tényleg nagyon finom!), van saját sör- és csokigyára is.

Aztán a foci-EB alatt lesznek Lvivben is meccsek, emellett tervezik, hogy 2022-ben megrendezik a téli olimpiát.

Ha tudsz angolul, segítségnek itt a város hivatalos turisztikai weboldala:

lviv.travel/en/index

2012. jan. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én voltam Odesszában és, ha minden jól megy, idén Szevasztopolba megyek. Szerintem jó, egy egészen más világ.
2012. jan. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!