Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tésztát és hasonló dolgokat...

Anita Benyovszki kérdése:

Tésztát és hasonló dolgokat fel adhatok kézipoggyászban? Easyjettel repülök, de erről nem találtam semmit. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan feladhatod.
2012. febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de egyik ismerősöm azt mondta hogy csak vámmentesen lehet vinni ételt, kézipoggyászba nem lehet feladni.Ezért is kérdeztem.
2012. febr. 1. 21:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Előbb tisztázzuk a fogalmakat: amit feladsz, az a nagy bőrönd (20 kg.). Ami a kézipoggyász (10 kg.) azt nem adod fel, hanem magaddal viszed (fel a repülőgépre). Mindkettőbe tehetsz tésztát. Amit hasonló dolgoknak nevezel arról nem tudom mi az - pl krémes sütit nem vihetsz fel, mert a krémet gyanúsnak találhatják. Ezért tiltott 1 deci fölött a folyadék vagy zselé, borotvahab stb.

Amit az ismerősöd mond a vámmentességről ("csak vámmentesen lehet vinni ételt") azt árulja el, hogy ő keveri a fogalmakat: vámmentességről csak a megérkezés után lehet egyáltalán szó, hiszen az azt jelenti, hogy mit viszel be egy adott országba - itt mi arról beszéltünk, hogy mit vihetsz ki a biztonsági kontrollponton.

Tehát úgy a feladandó bőröndbe (ha van), mint a felvivendő kézipoggyászba tehetsz tésztát és más (száraz) élelmiszert.

Jó utat kívánok.

2012. febr. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!