Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi van Írországban? Bővebben...

Mi van Írországban? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Halihó! Azt szeretném tudni, hogy mik azok a dolgok amiket érdemes megnézni Írországban? vagy mi az amiről egyáltalán híres lehet Írország?

Mi az ami az odalátogatóknak tetszett ott? Milyen ott? mi a véleményetek róla?

Olvastam már róla Wikipédiát is meg minden egyebet, de nem találtam semmi lényegeset.

Először megyek Írországba, és a közeli ismerőseim akik már voltak ott, azt mondták hogy ne menjek oda, az baromi unalmas, és nem lesz nekem ott jó. Semmi nincs ott.

Szerintetek?


2012. febr. 2. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2012. febr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző belinkelte, gyönyörű, aki ezt neked mondta egy tudatlan fatuskó. Amúgy mi lenne ha vennél egy útikönyvet.
2012. febr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazi választ kértem, nem arra vagyok kíváncsi hogy szerinted mit kéne csinálnom! Leírtam a kérdésben, hogy rengeteg mindent olvastam már róla (gyengébbek kedvéért-könyvet is) De nem találtam semmi érdekeset. Tök olyan mint Magyarország...
2012. febr. 3. 15:41
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező!

Nem elég, hogy buta vagy, de még az arcod is nagy!!

Ráadásul hazudsz, mert egyáltalán nem néztél utána a neten.


Amúgy mi a f@sznak mész oda, ha már most utálatoskodsz egy idegen országgal kapcsolatban??!

Maradj otthon Szabolcsban!

2012. febr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Tök olyan, mint Magyarország? Hát, akkor kérlek, mutasd meg nekem az ilyen Magyarországot...

Ha meg semmi sem jó neked, minek kérdeztél? Örülj, hogy legalább páran válaszoltak.

Ahogy most nézegetem a képeket Dublinról, nekem nagyon tetszik. Azok a kis hidak a kedvenceim. Van mellé még biztosan sok gyönyörű Szent Patrikkal kapcsolatos dolog. Rengeteg híres angol író ír származású, biztos meg lehet nézni a házaikat meg hasonlók.

Találtam valami kaját is: bacon and cabbage. Jól néz ki. Na meg ott van az igazi ír kávé, Bayleys irish cream... Ja és a sörözők is biztos nagyon jók!

Remélem ez megfelel. Örülj, hogy van pénzed ilyen helyekre menni és érezd jól magad. De csak akkor fogod tudni élvezni, ha megváltoztatod ezt a hozzáállásod, ne légy ilyen mogorva.

Jó utazást!

2012. febr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó válaszolónak. Elismerem, tényleg mogorva voltam, és nem találtam semmi jót Írországban.

Először még vártam, mert izgatott voltam, mondván "biztosan jó lesz" Mármint voltam már például még régebben Dubaiban... Gondoltam biztosan hasonló méretű lesz, és az arab olajmágnások birodalmához hasonlítottam ezt a kis európai országot. És ekkor közölték velem ismerőseim, hogy nem éri meg oda menni, mert ott nincs semmi jó. Ekkor utána néztem -nagyon sok helyen- mert elsőre nem találtam érdekességet, másodikra sem, és kerestem a nagy épületeket, a hírességeket, a felhőkarcolókat, a nyüzsgő éjszakai életet és a meleget. (főként e meleget ebben a hideg télben), átnéztem utazási kalauzokat, internetes oldalakat, de nem találtam. Csak hogy Írországban ezek nincsenek meg, és azt gondoltam; hát igazuk volt, ez tényleg egy olyan ország, ahol nincs semmi jó. A sok híres íróval az a baj, hogy ők Írországban egyáltalán nem híresek. Tudom hogy ők barátságosak, de még arról sincs fogalmuk, hogy kik voltak a leghíresebb íróik...

Azonban tudom, hogy vannak persze ezek a nevezetességek mint pl. az óriások útja, vagy a Dunluce kastély, a végzet köve stb... de ilyenek Mo-n is vannak. Tehát arra gondoltam, semmi olyan különlegesség nincs ott, amit itt például lehetetlen lenne megtalálni.

De jó, ott a híres Guiness...

Szóval köszönöm, majd megpróbálok változtatni a hozzáállásomon, és lehet hogy még olyan dolgokat találok, amiket nem egyszerű megtalálni Magyarországon.

2012. febr. 3. 22:38
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Mi a fenének mész Írországba, ha ennyire nem szereted?
2012. febr. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Két tanácsom lenne:


1. Rakjál rendet a fejedben!

2. Válogassad meg a barátaidat!

2012. febr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, így már értem, ha Dubai-hoz hasonlítod. Én meg azt nem tudom elképzelni, mit lehet kezdeni Dubaiban. Mindenhol csak felhőkarcolók, betontömbök, felhőkarcolók, autók... Dublin egyáltalán nem ilyen. Sokkal kisebb, sokkal családiasabb és szerintem sokkal szerethetőbb. Nyüzsgő éjszakai élet biztos ott is van, de gondolom, nem annyira feltűnő, és nem úgy működik, mint egy pénzparadicsomban. A barátaidról - remélem, ezen nem sértődsz meg - csak annyit mondanék, hogy bunkó, műveletlen állatok, művészi érzékük alulról talán súrolja a nullát... Dublin egy kulturális város, nem pedig egy óriási szórakozóhely.

Azt meg nem hinném, hogy az írek nem ismerik Jonathan Swift-et, Oscar Wilde-ot vagy éppenséggel James Joyce-ot.

2012. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
De hogy tudtál olyasmit várni Írországtól mint Dubaitól?? Soha életemben nem voltam még Horvátországnál messzebb, de azért ennyi fogalmam van az országokról!
2012. febr. 20. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!