Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Vállaj-Urziceni -nél...

Ha Vállaj-Urziceni -nél megyek át a román határon, hol tudok venni ROVINIETA-t? Hallottam, hogy mostmár valami e-vinieta lett, ezt hogy kell megvásárolni?

Figyelt kérdés

2012. febr. 6. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Az e-vinieta olyasmi, mint amit Mo-on már bevezettek: ahelyett, hogy a szélvédőre ragasztod a vignettát - helyette csak megveszed egy benzinkútnál, bediktálod, hogy milyen rendszámhoz tartozik és annyi - nyilván vagy tartva. Aki majd ellenőriz (pl. országúti rendőr), az bepötyögi az autód rendszámát és a rendszer kiköpi, hogy ennek az autónak tegnaptól van kifizetve a tíz napos matrica. Minden határátlépő környékén a benzinkutakon kívül számtalan elárusító bódéban is árulják.
2012. febr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Keletföld válasza:

Hááát, azért az a "Minden határátlépő környékén a benzinkutakon kívül számtalan elárusító bódéban is árulják" szöveg eléggé félrevezető.

Mi 2008 májusában Brassóig, illetve még azon is túl (Sepsiszentgyörgyre) mentünk, és mondhatom azt, szinte minden útbaeső benzinkútnál megálltunk, hogy vegyünk ilyen matricát, ám a legtöbb helyen nem volt s még csak hírből sem ismerték.

Persze a hazaiaknak nagyon könnyű, mert megveszik az évesüket a postán aztán viszlát, de mi van a turistákkal?

Könnyű úgy megbüntetni okkal-ok nélkül a külföldi autóst, hogy a lehetőség semmire sem biztosított, éhenkórász oláhok!


Visszafelé egyáltalán nem kerestem sehol, igaz végig tiszta gyomorideg voltam, de aztán a határon átlépve már kissé jobban lettem, hisz megspóroltam 7 lejt!

2012. szept. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!