Kezdőoldal » Utazás » Európa » A gyermekem kint van Londonban...

A gyermekem kint van Londonban, sajnos nem talált még állást. Tudnátok cimet mondani hogy hova menjen be?

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Első és legfontosabb kérdésem!


Milyen az angol tudása?(A valós tudása érdekel, nem az esetleges nyelvvizsgája.)


Második kérdésem: Mihez ért? Milyen szakmája van?


Milyen helyeken próbált már állást keresni? Mivel mindenkinek más jön be, ezért melyeket próbálta az alábbiak közül?


- CV-vel járta-e a várost, állás után kutatva?

- bement-e ügynökségekhez regisztrálni?

- interneten jelentkezett-e állásokra?


Annak ellenére, hogy manapság már nehezebb álláshoz jutni, még mindig bőven akad munka, de nagyban függ a nyelvtudástól és a szerencsétől. A tapasztalataim azt mutatják, hogy alap munkákat(takarítás, stb), nehezebb mostanában kapni, mert rengeteg rá a jelentkező, ellenben ha valaki jó és keresett szakmával érkezik, mellette jól beszéli a nyelvet, az jó esélyekkel indul.

2012. febr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazokat a kérdéseket akartam feltenni amit az első..

Én kint élek,és hátha tudok segíteni állásügyben,de csak ha válaszolsz az első író kérdéseire(mert engem is ez érdekel)

2012. febr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én ezen a kérdésen meglepődtem de őszintén.Itthon csak azt lehet hallani,hogy irány Anglia,mert ott hemzseg a sok meló.Akkor ezek szerint mégsem?Persze a kétkezi munkára gondolok (szobalány,takarítás,festés,stb.stb.)
2012. febr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

tegnap 23:34

Már sokan megírták itt is,hogy Angliában sincs kolbászból a kerítés.Nyelvtudás nélkül ,sőt még alap angol tudással sem fog senki kint boldogulni,hacsak nincs valaki aki intéz neki melót.Takarításhoz is kell angol tudás..

Aki meg azt írja,hogy "lári-fári!Lehet gyárba menni,takarítani nyelvtudás nélkül" az írja is meg ezeket a helyeket..

2012. febr. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az angol nyelvtudása nem valami fényes.

Egyébként villanyszerelő a szakmája.

Egy kőzvetitő céghez úgy tudom már bement.

2012. febr. 24. 18:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Villanyszerelőként nem fog tudni dolgozni itt kint.Ahhoz,hogy a szakmájában dolgozhasson különbözeti vizsgát kell tenni,és le kell tennie egy munkavédelmi tanfolyamot is.(azért itt kint teljesen más szabályok vannak.

Arról nem is beszélve,hogy angol referenciát várnak el,és társalgási angol tudást.

Munka közvetítőcégnél dolgozom,ezért tudom..Ha érdekli a fiadat a tanfolyamok amik kellenek ha szakmájában akar dolgozni,akkor szívesen elküldöm annak a cégnek a nevét akik vállalják az oktatást,és vizsgázni is lehet náluk..De most mondom: nem olcsó kiadás.

2012. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Jobcentrebe kéne bemennie. ott ki is tudja nyomtatni az aktuális állásajánlatokat, valahol még a telefont is engedik haszálni ha felakar hívni 1-2 munkáltatót. ezen kívül még tud nézelődni ezeken az oldalakon:

www.caterer.com

www.gumtree.co.uk

[link] (jobcentre weboldala)

De minden munkához kérnek NI számot és bankszámlát. Tapasztalat nélkül leginkább a közvetítőknél tud elhelyezkedni, majd később ha már van tapasztalata tovább tud lépni. Ezeken az oldalakon is 50%ban közvetítők hírdetnek. Nagy bátorságra vall nyelvtudás nélkül elindulni, de ha már itt van, aok sikert neki. Nem lehetetlen így sem, de nehezebb.

2012. febr. 25. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a felvilágositást!
2012. febr. 28. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!