Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mivel tehetném színesebbé az...

Mivel tehetném színesebbé az au-pair adatlapomat?

Figyelt kérdés

2 hete regisztráltam és egy család sem keresett meg. 8 levelet küldtem ki, ketten visszautasítottak, egy megfelelőnek talált, de nem írt másfél hete. A többiek közül vki el sem olvasta még a levelet, aki pedig elolvasta sem reagál rá.

Nem tudom mit rontok el.

Amúgy Angliába szeretnék menni. Júliustól, augusztustól.


2012. márc. 4. 16:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Linkeld be az adatlapod, úgy jobban tudnánk segíteni.
2012. márc. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Inkább bemásolom:

Dear Family,

I am a 19 years old student.I live in Hungary, in a small town. I am learning in a grammar school. I have an elder sister, but she does not live with us. I dont know at the moment, what I would like to learn in the future. I really love deal with children and my other passion is the English language so that is why I really want to be an AuPair.

.I dealt with orphaned children for one year, so I have experiences.

I think I am a cheerfull, helpful and trustworthy girl wikt lots of energy. I love children, playing with them, making them smile.

I am learning English for 3 years, and and I currently attend an 128-hour course in English. Doing some housework isn't a problem because I like doing it.

(I don't smoke, I try to live a healthy lifestyle.)


The reason why I want to be an au-pair as follows: I would like to gain experience, get to know another culture, language learning.

In my free time I like shopping, discovering new places. I like meet new people and I like to do creative crafts and things.So I really would like to be an au pair in an English native speaker country, and helping to a nice family.

:) I think I'd be a good AuPair


+ egy közeli kép van rólam.

2012. márc. 4. 19:05
 3/26 anonim ***** válasza:

Süt róla, hogy nem beszélsz angolul csak tanultál angolul, már bocsánat. Ez egy anyanyelvi beszélőt nem fog meggyőzni arról, hogy megfelesz neki. Csak az jön le belőle, hogy egy keleteurópai nyugaton akar élni.

Kérd meg az egyik barátod, hogy segítsen átírni.

2012. márc. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem akarok nyugaton élni, vagyis de igen, de nekem tényleg fontos lenne a nyelvtanulás. Mit tudnék vele kezdeni? Írassak egy olyan bemutatkozót ami alapján azt hiszik jó vagyok, aztán kiérkezve rájönnek, h nem??? Mi értelme lenne?
2012. márc. 5. 12:09
 5/26 anonim ***** válasza:

Annak semmi, ebben igazad van, de...

*a munkaadó család kb. 1000 jelentkezőből választhat

*miért választana olyat aki nem beszéli a nyelvet

*le se tolják, hogy nyelvet akarsz tanulni... sőt

*munkaerőt keresnek, nem egy kislányt aki kedves és szívesen diákjuk lesz

*nem akarnak nyelvet tanítani, a gyerekeikre nincs idejük, minek fogadjanak mégegyet?

2012. márc. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Elnézést, ha kemény vagyok, de ez az igazság.
2012. márc. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Értem, szval Te igazából azt mondod, h csak olyat vesznek fel, aki jól beszéli a nyelvet?Én nem akarok sem a kisdiáklányuk, sem az újabb gyermekük lenni, egyszerűen csak túl udvariaskodnak, és felnagyítják magukat az angolok. Én miért ne írnék bele formalitásokat, miért ne dicsérnem magam?
2012. márc. 5. 14:10
 8/26 anonim ***** válasza:

De én úgy veszem le a levélből, hogy nem dicséred magad. Írj bele olyat, hogy sok nemzetközi barátod van...

A kommunikáció az erősséged, bármilyen országban jártál eddig soha nem volt gondog. Szereted magad kipróbálni új helyzetekben, ezért akarsz au pair lenni. Magyarországon is bébiszitterkedsz (referencia levél családoktól...). Tudsz főzni.

*Ne nyomatékosítsd, hogy nem tudod mit akarsz csinálni (ez azt jelenti számukra, hogy bármikor meggondolhatod magad) csak hagyd ki ezt a pontot.

*Ne mond, hogy a jövőbe akarsz tanulni angolul (ez azt jelenti, hogy még magad szerint se tudsz most).

*A "passion" szónak negatív hangzata van. Ne használj ilyen szavakat. De az egész mondat szerintem rossz. Neked nem kell "deal with" a gyerekekkel, az Aupairnek nem ez a dolga, csak ki kell szolgálni őket. Ha a gyereke gumimacival töltött fish and chips-t akar akkor azt kell neki adni (nem kivácsiak a véleményedre).

*Az árva gyerekes story is mehet a levesbe (és megint ez a "deal with" tök negatí... miért nem care?). *"trustworthy " ??? Le süt róla, hogy google-ztad, 6 éve élek külföldön de még ilyen környezetben sose hallottam ezt a szót és én sem használnám.

*"playing with them" ??? Nem játszótársat keresnek, hanem aki kiszolgálja az igényeit. Inkább írd azt, hogy a gyerekeket le tudod kötni (get them)

* Azt hangsúlyozd ki, hogy komolyan gondolod, hogy Aupairnak mész és ezért egy 128 órás nyelvi kurzust végzel most, hogy a fogadó családodnak ne legyen gondja (te mindent megteszel...)

*"Doing some housework isn't a problem because I like doing it." Ezt senki nem veszi be még ha igaz is. Egyébként ők főleg házimunkát fognak veled csináltatni, így az a minimum, hogy ez nem probléma.

*"I don't smoke, I try to live a healthy lifestyle." Az angol családok nagy százaléka egeszségtelenül él, ezt ők is tudják. Nem kell nekik senki aki "pálcát tör fellettük".

*"discovering new places" nekik olyan valaki kell, aki nem utazgat még a szomszéd faluba sem, mindig kéznél kell hogy legyél még a szabad napodon is.

*"I like meet new people" Még a végén bepasizol :D ettől is paráznak a családok.

*"creative crafts" ezt a gyerekekkel való foglalkozásnál hoznám fel (jó pont)

*"and thigns"???

*I think I'd be a good AuPair, inkább great.


Az egész túl van bonyolítva helytelen a nyelvtan. A legfontosabb, amit ajánlanék: Keep it simle! Csak olyan szavakat használj, amit amúgy is használsz a nyelvben.


Fényképet csatolj (ne legyél túl szép rajta, mert az asszony fog dönteni, ő meg nem fog a házba ereszteni egy szép keleteurópai csajt, aki lenyulja az apukát :)

Inkább legyél apácás jellegü.

2012. márc. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

De ciki :)

...

Keep it simple :) kimaradt a P...


Amúgy sok sikert kívánok!


Vigyázz csak megbízható céggel menj és soha ne add ki a kezedből az útleveled 1 percre sem!!!

Ha gyorsan is kell aláírni a szerződést és kényelmetlenül érzed magad, hogy siettetnek, akkor is olvasd végig rendesen, googleiz ha kell és csak olyat írj alá amit 100%ig értesz!

2012. márc. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Meg tehetnél bele olyan cicis képet is, hátha :$
2012. márc. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!