Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek melyik a legkönnye...

Szerintetek melyik a legkönnyebb, a legnehezebb és a legszebb skandináv nyelv? Indoklást is írjatok légyszi, hogy miért gondoljátok így, vagy úgy. (Miben rejlik a nehézség, vagy a szépség. ) Köszi.

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 02:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ez egyenfuggo. kinek mi a nehez es a konnyu.fugg attol is hany nyelven beszel mar az ember,minel tobb nyelven beszelsz annal konyebb az ujabb nyelv. a finn nekem magyarkent nem olyan nehez, persze rendesen tanulni kell.nehany kulfoldi ismerosomnek viszont nagyon nehezen megy. a svedbol meg ertek neha egy-egy szot es mondatot pedig soha eletemben nem tanultam , angol-nemet kevereke. de ismerek egy sved lanyt o meg azt mondta hogy a sved a hollandra hasonlit. :D nekem kulonosebben nem tetszenek a skandinav nyelvek. a sved a norveg a dan az olyan mintha tojassal a szadban akarnal beszelni :) a finn meg olyan amilyen a sok dupla massalhangzoval es maganhangzoval. nekem meg mindig az angol tetszik a legjobban hangzasra.
2012. márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!:-) Nekem is az angol tetszik, mivel beszélem is, de imádom még az olaszt! Szerintem a finn szép, de a többi skandináv nyelv annyira nem tetszik. Örülök, hogy nem voltak komolyabb gondjaid a finnel, ez biztató! Szinte mindenhol azt olvasom, hogy borzalmasan nehéz.
2012. márc. 23. 23:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a svéd a legszebb és egyben a legkönnyebb is.

Nem tudnám elmondani miért, csak egyszerűen tetszik a hangzása.

Azt tudom, hogy a norvégnak és a dánnak a kiejtése a legfőbb nehézség, szinte lehetetlen elsajátítani, a svédnél viszont ez nem annyira áll fenn.

2012. szept. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Abszolút egyetértek az utolsóval. Szerintem is a svéd a legkönnyebb és egyben a legszebb is. Angol és német után elég könnyű megtanulni. És valóban igaz, hogy a dánnak nagyon-nagyon nehéz megtanulni a kiejtését, a norvégnak annyira nem (de a svédhez képest nehezebb persze). Egyébként én tudok svédül, és így értem a norvégot szinte teljesen olvasva, hallásra is nagyjából, a dánt is nagyjából lehet érteni olvasva, viszont hallásra alig :) Szóval ez is egy szempont lehet, hogy a svéd-norvég-dán valamelyikével a másik kettőt is meg fogod nagyjából érteni, viszont a finnél ez nem játszik:)

Mondjuk attól is függ, miért akarod tanulni a nyelvet. Csak hobbiból, vagy az egyik országba akarsz költözni?

2012. szept. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
elso vagyok. az elmult fel evben igen intenziven tanultam a finn-t (itt elek) es nem okoz/okozott gondot a megtanulasa. ha az ember raszanja az idot es tanulja akkor nem nehez megtanulni.nem azt mondom hogy perfect vagyok, de elboldogulok finnul mar.
2012. szept. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sved,nagyon hamar szinte hetek alatt ragadt ram.
2018. márc. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!