Kezdőoldal » Utazás » Európa » Most, hogy a Wizz Air már...

Most, hogy a Wizz Air már napi 3 pár repülőt indít Londonba és eléggé drága a szállás Londonban, szerintetek megéri egynapos kirándulásra Londonba repülni?

Figyelt kérdés

Reggel 6-kor elrepülsz Pestről, angol idő szerint 7:30-kor ott vagy. Ott tudod tölteni az egész napot és 20:30-kor felszállsz, magyar idő szerint éjfélre itthon vagy. Láttad Londont és nem kellett drága szállást foglalni. Egy embernek a jegy, oda-vissza kb. 16000 forint, vagyis kétszer annyi, mint az oda-vissza vonatjegy Bécsbe, az útidő pedig ugyanannyi: 2 és fél óra.


Szerintetek megéri így elmenni Londonba egy napra?



2012. márc. 29. 20:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A repülőút 2 és fél óra.Így igaz.De onnan még be kell buszozni Londonba.reggeli órákban 1 óra 40 perc a busz ideje.Ha te reggel 7:30 vagy Lutonba,akkor a 8:00 buszt eléred,és azzal 9:40-re bent vagy London belvárosában.Ha dugó van(és mindig van dugó akkor nyugodtan veheted 10:00 óra érkezésnek is..Visszafelé is kalkuláld be az utat.(a busz jegy csak oda 15 font lenne)
2012. márc. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És ha a busszal csak a Lutoni vasútállomásig mennék el és onnan vonattal Londonba? A wikitravel szerint a vonat menetideje 20-30 perc körül van.
2012. márc. 29. 21:14
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj!!!

De nagy baromság lenne.

6.kor indulsz 7.30kor ott vagy az kb 8.00-8.30 amíg kiérsz a terminálból, London központja Lutontól kb.60Km. Ha bevisz valaki ami a leggyorsabb az kb 1óra minimum.

A Tömegközlekedésről ne is beszéljünk inkább.

Jobb esetben is 10-11körül kezdhetsz el nézelődni.

Én 1.5évet éltem kint.és nagyjából a látnivalók 20%-át tudtam megnézni.

Nem tudom mit tudnál megnézni kb 6-7-óra alatt.

Mert hát vissza is kell érni a reptérre, 19 körül illő lenne ott lenni.


Nem igazán látom értelmét.


Üdv.

2012. márc. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem osztom a második véleményét.

6-7 óra alatt nyugodtan meglehet nézni amit szeretnél.Igaz olyan helyekre felesleges bemenni mint a British múzeum vagy Madam tussauds (mert ez olyan másfél 1 órás séta)

de az épületeket,egy hosszú sétát tehetsz.

De abban igaza van,hogy ha 7:30-ra szállsz le a gépről akkor minimum fél órát vegyél míg kiérsz a reptérről.Ha van egyből buszjárat a vonathoz,akkor próbáld meg a vonatot.De lehet,hogy ugyanannyi idő mint helyből felszállni a buszra és bebuszozni Londonba.

Viszont ha többet akarsz látni Londonból,ha múzeumokba is menni akarsz,ha vásárolni is akarsz,akkor nem érdemes úgy kijönni,hogy nem éjszakázol legalább 1 napot itt.

Bár ez sem vészes.Egy Bed And Breakfast hostelba akár 1 éjszaka 30 font..Ki lehet bírni,és nem kell kapkodni,többet látsz.

2012. márc. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik a gond, hogy az odaút napjára nem foglalhatsz visszautat. Régen legalábbis így volt.
2012. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

ma 21:40

Most már lehet 1 napra tenni az oda-vissza utat.

2012. márc. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem éri meg, semmit sem fogsz látni, viszont elpocsékolsz egy napot, egy csomó pénzel.


7:30-kor ott vagy. Ha mázlid van, mondjuk 8, fél kilenc felé kinn vagy a reptéren. Ha mázlid van. Mi mondjuk két és fél órát vártunk a csomagjainkra, mert valami gikszer volt. (Malévval). Ez esetben fél tizenegykor is ott vagy még...


Beérsz a pályaudvarra mondjuk optimistán 11 felé. És még nem láttál SEMMIT. London Pest megye méretű, még ha célzottan két helyre mész, akkor is nagyon-nagyon kevés idő ez (hiszen vissza is kell érni a reptérre, és a gép indulása előtt egy órával már erősen illik ott lenni, tehát 9 körül már ott kell lenned, vagyis LEGKÉSŐBB hét felé már indulhatsz vissza. Vagyis van 6 órád. Egy rohadt nagy városban (pláne, idegen terepen, ahol tájékozódni is kell) megtalálni bármit is. Kb megnézheted a Tower Bridget, a Temzét, esetleg a Hyde parkot, rohamtempóban :)

2012. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ennek így semmi értelme, rohanva, meg órát nézve nem lehet várost nézni, főleg nem Londont.
2012. márc. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel semmi baj. Bár engem nem érdekeltek soha az úgynevezett látványosságok, így nekem a városnézés az tényleg városnézésből állna, nem pedig múzeum meg egyebekből. Arra pedig tökéletes pár óra. Londonban lakom amúgy, szerintem érdemes megnézni, szép város.
2012. márc. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
hát, azt döntsd el, hogy megér-e neked ennyi pénzt meg utazási macerát az, hogy sétálj egy pár órát Londonban.
2012. márc. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!