Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen az időjárás Spanyolorsz...

Milyen az időjárás Spanyolországban augusztusban és szeptemberben? Barcelona és főként az északabbi rész érdekelne, Pamplona, Burgos, Léon, nagyjából ebben a vonalban?

Figyelt kérdés
Idén szeretném megcsinálni a Szent Jakab útját, de ráérősre venném, másfél-két hónapban. Úgy tervezem, Barcelonából indulnék, és onnan csatlakoznék be a zarándokútra. Az érdekel, hogy augusztus-szeptember, vagy aug végétől/szept elejétől októberig érdemes-e? A kánikulát legkevésbé sem bánom, inkább, minthogy fázzak végig, de magánéleti szempontok miatt lenne kissé alkalmasabb a szeptemberi kezdés, ezért érdekelne, tapasztalatok az időjárással e hónapok tájékában???

2012. ápr. 3. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Augusztusban rettenetesen meleg van, ez a legmelegebb hónap. Írtad, hogy bírod a kánikulát, de azért az akkor is borzasztó. Szeptemberben még tisztán nyári idő van, de még októberben is 20 fok körül van, én a helyedben a szeptember-októbert választanám.
2012. ápr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Augusztusban 40 fok körüli értékek is előfordulnak, bár az északabbi részek (a Pireneusok közelében) azért "hűvösebbek". Én is inkább a szeptembert javasolnám.

Csapadék szempontjából mindkét hónap nyerő (legalábbis azoknak, akik nem mezőgazdaságból élnek), ugyanis száraz, aszályos az évnek ezen szakasza.

2012. ápr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi tavaly augusztus elején voltunk Spanyolországban (Lloret de Mar), és általában 27-32 fok között volt a hőmérséklet.
2012. ápr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! De az október is kérdés, ugyanis ha szeptemberre tolódik az indulás, akkor vszeg még októberben úton leszek, mivel sietni sem szeretnék - végül is zarándoklat, nem erőltetett menet.. Októberről mi hír északon? Nem nagyon hideg olyankor kóricálni?
2012. ápr. 6. 00:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Én tavaly július-augusztusban voltam a Camino-n, és volt nagyon melegem is, és fáztam is többször. Főleg kora reggel tud hideg lenni, de augusztus végén napközben is volt, hogy az egy db pulcsiban, amim volt, fáztam.

Ebből kiindulva az október erősen kabátos lehet, de ez csak tipp.

(Egyébként León, nem Léon :)

Buen Camino!

2012. ápr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem értem, Magyarországon miért van majdnem mindenkinek kijavítási kényszere, ami az esetek döntő zömében a kérdéssel sem függ össze (offol). A témához kapcsolódó információt viszont köszönöm.
2012. ápr. 22. 00:50
 7/8 anonim válasza:
74%

Caminot nem ajánlanám nyáron, mert iszonyatosan meleg van napközben, bár reggel sokszor hosszúnadrágba indulna szívesen az ember.

Tavaly mondjuk augusztusban volt a leghidegebb, 15 éve az volt a leghidegebb nyár, ebből kiindulva nem lehet kiszámolni a dolgokat, de alapesetben a szeptemberi a legideálisabb, mert akkor még inkább meleg van, mint hideg, de mégsem érzed magad szomjazó tevének.

2012. jún. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szeretném megkérdezni, hogy végül sikerült a zarándok út?

Írnál nekem róla, légy szíves!

Nagyon megköszönném.

2013. márc. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!