Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes elutazni a balkáni...

Érdemes elutazni a balkáni országokba?

Figyelt kérdés

Bosznia, Szerbia, Horvátország, Szlovénia. Érdemes elutazni ide egy olyan embernek, aki aktívan szeret nyaralni? Tehát úgy értem, hogy kirándulni, turistalátványosságokat megnézni és pár napra beleolvadni a nagyvárosok (fővárosok) mindennapjaiba és hasonlók.


Főleg Szerbia és Bosznia kapcsán érdekelne, hogy mennyire tiszta, rendezett országok, Belgrád és Szarajevó milyen Bp-tel összehasonlítva? Milyenek az emberek, mennyire vendégszeretőek egy magyar turistával?


2012. ápr. 5. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Szerbibába , Szlovéniába ne , nagyon utálják ott a magyarokat.Horvátországba igen.
2012. ápr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Horvátország és főleg Szlovénia hol balkáni ország? Nézd már meg a térképen, hol vannak... Horvátország még talán (bár a dalmát tengerpartot én nem sorolnám a Balkánhoz, sem földrajzilag, sem történelmileg), de Szlovéniának köze nincs hozzá, ennyi erővel Ausztriára is mondhatnád...
2012. ápr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerbiában és Horvátországban jártam. Mindkettő szép volt, Zágráb Budapesttől kisebb és tisztább. A dalmát tengerpart, pl. Split és Trogir gyönyörű. A horvátokról rosszat nem mondhatok. Megemlíteném, hogy Zágrábban jobban odafigyelnek a turistákra, mint pl. a tengerparton.

Szerbia szép ország, nem igen hiszem el, hogy a szerbek utálják a magyarokat. Vendégszerető népség, és a konyhájuk finom. Belgrád kisebb, mint Budapest és egy fokkal tisztább. Sok látnivaló van, amit érdemes megnézni.

Boszniában még nem jártam, oda készülök. Horvát barátomat faggattam, hogy milyenek az emberek, stb. csak jókat mondott!!! Útra fel :)

2012. ápr. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Boszniáról még csak hallottam, még pedig, hogy a hírekkel ellentétben a Szerb Köztársaság a legjobb rész. Máshol Szarajevo és a turista látványosságok jók, de máshol elég nagy a szegénység. Állítólag az ottani emberek már a háború előtt is segélyt kaptak, hogy ne költözzenek el.


Belgrádban már sokszor voltam. Semmivel sem rosszabb, mint Budapest, csak kevesebb a hajléktalan.


Az emberek egészen jó fejek, bár néha furcsák, és szinte senki sem beszél idegen nyelvet. Sehol. Ennek az ellenkezőjét sokszor hallottam, hogy mindenki tud angolul. Nem igaz. Viszont ez nem akkora gond, mert meg lehet értetni magunkat.


A magyarok főleg északon laknak, és a legtöbben a Tisza mentén. Zomborban bizony már kevés a magyar. De van egy magyar falu Belgrád mellett is, Székelykeve a neve. Újvidéken olyan 10% a magyarok aránya.


Szlavóniában szinte sehol sem élnek magyarok, van egy maradék nevű falu, ott élnek néhány százan, de egyébként nem, viszont nagyon szép. Főleg a Duna mellett.

2012. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes, mindegyik ország elég szép :)


Az igaz, hogy Szerbiában nem nagyon kedvelik a magyarokat, de turistaként mész, kell nekik a pénzed, nem szólnak egy szót sem, hogy magyar vagy.

2012. ápr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolgokat írtál Boszniáról. Remélem októberben tényleg eljutok, mert azért kíváncsi vagyok az országra. Szarajevó és Mostar van betáblázva, odafele persze Szlavónia. Napokban néztem a youtube-on, hogy Vukovar milyen szépen felépült romjaiból.
2012. ápr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!