Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Francia Riviérán mennyire...

A Francia Riviérán mennyire számít élettel telinek egy 28 ezres város?

Figyelt kérdés

Mentonról van szó egyébként, 28 ezer lakosa van.

Itthon Szentesnek, Kazincbarcikának van kb. ennyi lakosa, amik... hát nem tartoznak a legéletteltelibb városok közé...


2012. ápr. 10. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy ennyi az állandó lakosa nem jelent semmit, a szezonban úgyis tripla ennyien vannak a városban a turisták miatt. Saint Tropez is tipikusan ilyen: az egyik legnyüzsgőbb tengerparti francia város, télen, pedig egy csendes kis halászfalu.
2012. ápr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
télen kihalt.nyáron nyüzsgő
2012. ápr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól is függ, hogy mennyi szórakozóhely, étterem, stb van a városban.

Én egy kb 25 ezres városban élek (ne próbálj találgatni, mert nem Magyarorszégon), itt a város nagyságához képest elég sok szórakozóhely (diszkók leginkább), étterem, programlehetőség van, több nagy üzlet, szerintem nem egy kihalt város, főleg péntek/szombat este 6-hajnali 4 között.

Bár van mikor alig lézengenek az utcákon, pl hétfő délután.


De attól is függ, nyáron vagy télen mennél, nyáron szerintem óriási nyüzsgés lesz, nézd meg pl Paraliát (Görögország), alig van 1-2 ezer állandó lakosa, nyáron meg...hát inkább nem kommentálnám :D

Télen viszont valószínűleg nem lesz akkora élet.

2012. ápr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!