Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában szeretnék targoncave...

Angliában szeretnék targoncavezetői állásban dolgozni. Hogyan tudom az otthoni vezetői engedélyem itt érvényesíteni? Vagy mindenképp le kell vizsgázzak itt újra?

Figyelt kérdés
Rendelkezem otthoni targoncavezetői engedéllyel (gyalogkiséretű, ülő-álló vezetésű targonca) hozzá tartozó OKJ könnyűgépkezelői bizonyítvánnyal, erről van europass-om is. Kérdésem az lenne hogy tud-e valaki arról bármiféle információt hogyan lehet angliában érvényes targoncavezetői engedélyt kérni, vagy letenni. Újra kell vizsgázni vagy van más módja is. Nagykövetségre írtam levelet de nem kaptam tőlük választ. Ha bárkinek bármi infója van a témát érintően megköszönném a segítségét, mivel eddig nem nagyon tudtam ez ügyben hasznos információt szerezni. Esetleg az angliai targoncavezetői vizsgáról valaki tud-e valamit? Egy céggel beszéltem ők a refresher course-t ajánlották, ami elvileg annyit tesz hogy csak vizsgáznom kell. De azt nem tudom hogy mellé kapok-e certifikációt vagy itt egyáltalán ez az egész hogyan működik.

2012. ápr. 24. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy ismerősöm.

Ő újra vizsgázott odakint.

De elég csak vizsgázni(refresh), ő sem csinált gyakorlatot.

Mintha említett volna valami honosítást is úgy emlékszem , de azt nem javasolták neki mert akkor a jogsiba beleírják hogy honosítva lett, és a munkahelyeken azt nem igazán szeretik, ezért vizsgázott le inkább megint.

Ő kapott hozzá certifikációt is.

Meg mintha valami olyat mondott volna hogy időközönként meg kell frissíteni mert nem lesz érvényes(fél évente/ évente?? nem emlékszem már)


Nem kedveltem a srácot, ezért nem igazán figyeltem rá, de ennyire emlékszem.

Tavaly volt.


Üdv.

2012. ápr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja..még valami beugrott.


Kapott könyvet amiből tanulhatott, azt nézegette folyton.

Tök olyan volt a tananyag mint itthon csak angolul, egyszer belenéztem én is

Semmi extra.


Aztán egyik nap ment vizsgázni.

Gyakorlat vizsga is volt neki, képzés viszont nem.


Emlékszem mondta hogy mekkora gagyi volt az egész, komolytalan vizsga volt.

Mindenki átment.


Üdv.

2012. ápr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én is arra hajlok hogy levizsgázok újra, mert bár a honosítást mondták nekem is, két levelet írtam eddig a nagykövetségre hogy szeretnék erről tájékoztatást kapni, de b@asztak válaszolni, úgyhogy ezúton üzenem a tisztelt nagykövetségnek hogy elmehetnek a büdös francba...
2012. ápr. 25. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!