Kezdőoldal » Utazás » Európa » Sokan miért pont Angliát...

Sokan miért pont Angliát választják megélhetés miatt?

Figyelt kérdés
Több Angliás kérdést láttam már itt,és több embert is,aki ott él,vagy már járt ott.Anglia különben is már megtelt a sok bevándorlóval,még a csóróbb munkákhoz is sok a jelentkező.Akkor mégis miért Anglia?
2012. ápr. 29. 23:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egyrészt azért, mert az emberek többsége angolul beszél leginkább, másrészt, akik még csak tervezgetik a kimenetelt, nem tudják vagy nem vesznek tudomást róla,hogy már megtelt az ország bevándorlókkal, és nem olyan jók a munkalehetőségek mint pár évvel ezelőttig.
2012. ápr. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A nyelv miatt. Én is azért fogok oda menni a nyáron.
2012. ápr. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a nyelv miatt, meg szerintem sokakban él az a tévhit, hogy Angliából már csak egy ugrás a csodás Amerika. Én a magam részéről azért jöttem ide, mert imádom az országot, amióta először itt jártam, azóta minden vágyam volt ide költözni. Valóban sok a bevándorló, de ők javarészt az általad említett csóró munkákra pályáznak inkább. Jó szakemberként azért még mindig van esély, bár az tény, hogy pár éve sokkal könnyebben ment.
2012. ápr. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ami engem legjobban motiválna a nyelven kívül az az angol font értéke. Most per pillanat nem tudom mennyi az euró és a font, de a font mindig is jóval többet ért az összes többi, munka szempontjából szóba jöhető ország fizető eszközeinél. Ismereteim szerint euróban sem kap sokkal többet egy átlagmelós tehát nem mindegy, hogy X font vagy X euró.

Na és persze a nyelvismeret. Sokkal kevesebben beszélnek németül, franciául stb., mint angolul.

2012. ápr. 30. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A nyelv az biztos hogy nagy közrejátszó dolog.


A másik pedig hogy németország csak 1 éve nyitotta meg kapuit a szabad munkavállalás elött. Elötte mindenkinek munkavállalásit kellett kérnie, és szigoruan tilos volt kisegítö munkára munkavállalásit adni, csak diplomásoknak, vagy valami különleges tudással rendelkezöknek adtak. ìgy akik ide jöttek segédmunkára, azok magyar céggel jöttek, de maga a szabad munkavállalás nem volt.


Németek még segéd munkán is elvárják a nyelvet beszélni kell.


Amúgy sok ország magyarok szemében HUUUU de nagy dolog, pedig az országok nagyrésze minuszban termel. Egy érdekes felmérést olvastam nem rég. Azon kívül hogy portugália, olaszország, spanyolország tavaly mind sok milliárd euró minuszt termelt, franciaország is -60 milliárd €-t termelt össze. Németország volt a gyöztes az unióban +130 milliárdot termelt, de az országok legtöbbsége minuszt vagy nem profitált.


azért ez elég durva, a riport nem tért ki rá, mi lesz ezekkel az adóságokkal, és mi lesz a jövöben.


Habár én éltem New Yorkban és Londoban már elég régen, most 5 éve már Németországban élek, de ez az egyetlen ország ahol nem igazán jellemzö a külföldiek általi negyedek, gettok. habár vannak szegényebb részek, de azért nehéz konkrétan gettokat találni. nagyon nagy hangsúlyt fektetnek a külföldiek beilleszkedésére, és a kultúra nyelv megtanulására, föleg a gyermekeknél.


De németország csak szakembert várnak, ez lehet a szakmunkástól az egyetemi végzetségig, de csak olyan szakembert akiknek van valami különleges végzetsége. akár egy speckó hegesztöt, vagy egy programozót, orvost.

2012. ápr. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

@ #4: Az, hogy egy valuta egy egysége mennyit ér, nem jelent semmit. A font nem attól "jobb pénz", mert forintban kifejezve 1 font többet ér, mint 1 euró. Inkább az az érdekes, hogy mennyire stabil az árfolyama más valutákhoz viszonyítva. E tekintetben a font valóban jobb az eurónál, legalábbis az utóbbi időben.


Ami téged érdekel, az inkább a bérszínvonal. Nos, ez az Egyesült Királyságban valóban elég magas, de nem szabad elfelejteni, hogy a megélhetési költségek is azok. Statisztikát most nem fogok bányászni ez ügyben (de akit érdekel, az Eurostat oldalán talál infót ezekről), de előfordulhat, hogy a bérszínvonalat és a megélhetési költségeket összevetve nem feltétlenül az Egyesült Királyság a legjobb választás a kivándorlónak.

2012. ápr. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

@ #5: Az önmagában nem baj, ha nő egy ország államadósság-állománya. Az a baj, ha nagyobb ütemben nő, mint az ország gazdasága. Akkor ugyanis a növekvő kamatterhekhez nem párosul kellő mértékben növekvő bevétel. (A gazdasági növekedés elsősorban az adóbevételek növekedéseként jelenik meg az államok költségvetésében és az adóbevételekből fizetik az államadósság után járó hitelkamatokat.)


Ezért például Franciaország helyzete nem különösebben gázos, hiába volt euróban kifejezve hatalmas összegű mínusza a költségvetésének. De ugyanez Portugália esetében már para, Görögországról már nem is beszélve.

2012. ápr. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Azért választottam Angliát, mert angolul nagyon jól beszélek, emellett pedig van egy jó végzettségem, amivel idekinn jól el tudtam helyezkedni. 2,5 hét alatt szakmai munkát tudtam találni. Kisegítő ismerőseim a mai napig nem találnak full-time melót, mert oda hatalmas a jelentkezés.
2012. ápr. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6-os te kis tudálékos. A válaszoló azt írta, és igaz is, hogy euróban is "ugyanannyit" keresnek az emberek a kontinens nyugati felén, azzal az apró különbséggel hogy ez euróban, az meg fontban van. Egy euró 500as többet ér mint egy fotn ötszázas, nem?
2012. ápr. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én a nyelv miatt választottam. Szeretem az angol nyelvet. Máshol nem igen használhatnám. Amerikába nem mennék. Ausztrália még az álmom, de oda könnyebb eljutni innen.


Amúgy én nem érzékelem, hogy megtelt volna bevándorlóval. A bevándorlók jönnek-mennek. Pl sokaknak csak 1-2 évre szól a vízumuk. Nem mindenki marad örökre, szóval itt mindig van lehetőség. Jobban pörög a gazdaság. A magyar híreket olvasgatva nem sok kedvem van hazamenni. Adó adó hátán, munka meg semmi...

2012. ápr. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!