Kezdőoldal » Utazás » Európa » Személyivel külföldre?

Személyivel külföldre?

Figyelt kérdés
Régi fajta személyivel kilehet-e utazni Németországba, új jogsival?a személyi nincs lejárva
2009. jún. 24. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Személyi igazolvánnyal akkor érdemes menni,ha már kártyás...de ha a jogosítványod új,akkor mehetsz avval is...Én úgy tudom,hogy a kis könyves személyit nem fogadják el.
2009. jún. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Minden féle, fajta, érvényes személyivel ki lehet utazni! Kemény fedeles, puha fedeles, kàrtya mindegy!Most kerestem rà én is nem rég!
2009. jún. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

2. vagyok, megkerestem neked is az oldalt!

[link]

2009. jún. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Münchenbe lesz az út, köszönöm a válaszodat 2,
2009. jún. 24. 15:04
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Lehet,hogy a szabályzatban benne van,hogy jó a könyves személyi,de pont evvel volt egy kis élményünk...Tavaly a párommal kimentünk Angliába..a határnál mind a ketten oda adtuk ellenőrzésre a személyit..Engem átengedtek(kártyás személyi) de a páromat nem,mert egyszerűen nem fogadta el a határőr...A érv az volt,hogy nem volt sehol angolul odaírva az adat(mert ugye az angol a világ nyelv) hiába vitatkoztunk egy kis ideig a határőrrel,hogy már pedig ez is jó,és benne van a szabályzatba...nem érdekelte...Mondta,hogy bemehetünk egy irodába ahol megvárhatjuk a kirendelt magyar konzult...De felesleges lett volna mert a jogsit amikor megmutatta azt szó nélkül elfogadták..Így tovább folytathattuk az utat...Szóval ha van jogsid azt is vigyed a biztonság kedvéért...(egyébként Angliában szokás az is,hogy rendszeresen levettetik veled a cipőt ellenőrzés céljából)pedig állítólag "nincs határ"....
2009. jún. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha felhivod a nemet nagykovetseget (beszelnek magyarul) akkor megmondjak neked a valaszt.
2009. jún. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"mert a jogsit amikor megmutatta azt szó nélkül elfogadták"


A jogosítványon pont ugyanannyi angol szó van, mint a könyves személyi igazolványban. Egy francia "mondat" van rajta, azt slusszpassz. Viszont a jogosítvány szkennelhető, így ezért preferálják. Mert a könyv alakú személyit ellenőriztetni kell, az meg macera, és nem szokták vállalni.

2009. jún. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!