Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hány napot érdemes eltölteni...

Hány napot érdemes eltölteni Velencében? Megnéznénk a Dózse-palotát, Doganát (vámház), a Fondango Turchit, a Szent Márk-székesegyházt és a Sóhajok hidját. Elég erre két nap? Esetleg valami más látnivaló amit nem szabad kihagyni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 12. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Inkább 3 nap. Velencével az a baj h még akkor is olyan tömeg van mint egy metróaluljáróban, mikor rossz az idő, ha meg nagyon szezonon kívül megy az ember akkor szeles esős idő van. Ráadásul csak délutánig vannak nyilvános vécék, mi megszívtuk mert éjfélkor indultunk onnan és nem volt már éttermre pénzünk, a városban pedig sehol egy rejtett zug. :D

Amúgy érdemes csatangolni össze vissza a kis utcákon, van sok szép kisebb templom is, meg olyan hangulatos.

2012. máj. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1 nap megtudtam nézni az általad leírt dolgokat, de azt mondom Neked, szánj rá 2-3 napot! Strandolni is szeretnél? Akkor 4-et minimum. Van egy Lido nevezetű szigetecske, a Szt. Márk térről tudsz menni komppal. No meg ott van, Murano, Burano.
2012. máj. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 2-3 nap mindenképpen kell Velencére. Nekem a Dózse palota nagy csalódás volt, de ízlések és pofonok... Viszont Murano és Burano kihagyhatatlan. És érdemes megnézni a piacot is, viszont csak a reggeli és délelőtti órákban van nyitva. Ha marad időtök, akkor látogassatok el a temető-szigetre is. Kicsit bizarr, de nagyon különleges.
2012. máj. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintetek szép a Velence környéki tengerpart, olyasmi mint a Horvat tengerpart?
2012. máj. 14. 11:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a horvát tengerpart klasszisokkal szebb, mint az olasz. Általában tisztább is a víz a horvát partok mentén. Viszont az olasz városok - többek között Venence is - gyönyörűek.
2012. máj. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem Velence és környékének a tengerpartja egy picit rendezettlenek tűnt és a víz sem volt olyan tiszta, mint a horvát tengerparton.
2012. máj. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem, sajnos az ottani tengerpartok nem különösebben szépek, de egy kis strandolásra teljesen alkalmas :)
2012. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!