Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapest - Kiev legolcsóbb,...

Budapest - Kiev legolcsóbb, legjobb utazási mód?

Figyelt kérdés

Nyáron mennék Júliusba Busz, repülö, vonat? Mi a legjobb esetleg pontos árakat ha tudna valaki írni jó lenne keresgettem de nem hiszem hogy legolcsóbbat találtam meg nem vagyok ebbe túl jó.

Köszönöm


2012. máj. 13. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Vonatjegy retúr 84,40 € (ülőhelyes, erre még rájön a fekvőhelyes vagy hálókocsi-jegy ára). Egy irányban nem találom, de szinte biztos, hogy a felénél több.

Buszjegy 105 € oda-vissza, egy irányban 60 €.


A repülőjegyeket pedig nézd meg magad, mert azok nem fix árasak.


Megfontolandó még az a kényelmetlenebb verzió is, mely szerint Záhonyig belföldi vonattal mész, onnan kishatárforgalmi kedvezménnyel utazol át Csapra, majd tovább ismét ukrán belföldi jeggyel. Ebből a záhonyi átszállás az, ami növeli a menetidőt, a csapi azért nem, mert a napi egyetlen közvetlen Budapest - Kiev - Moszkva vonat kocsijainak forgóvázait ki kell cserélni a határon és amíg ezzel szórakoznak a szakik a tengelyátszerelőben, addig megveszed a jegyet a pénztárban és még unatkozhatsz is sokáig. Mindezt azonban az éjszaka kellős közepén. (Persze lehet, hogy van nappali, szintén két átszállásos eljutási lehetőség, de fejből nem tudom az ukrán menetrendet.)

2012. máj. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


Tudnál esetleg adni erről a buszos és vonatosról egy linket ahol fent vannak ezek az információk?

2012. máj. 13. 20:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha vonattal mész, és 2-szer átszállsz, akkor egy irányba kb 9000Ft-ból eljuthatsz Kijevbe. Reggel 5-körül indul vonat Budapestről Záhonyba, ami 10:45-re van ott, onnan egy órával később indul a vonat Csapra, ami 13:03-ra érkezik meg (óraállítás!). Csapról 15:37-kor indul vonat Kijevbe, ami másnap reggel 7:19-kor érkezik. Nagyon kényelmesek, és biztonságosak az ukrán belföldi vonatok, csak ajánlani tudom őket. Viszont erősen ajánlom, hogy a jegyet előre vedd meg a neten ( [link] mert az indulás napján simán előfordulhat, hogy már nem lesz üres hely a vonaton (ez főleg nyáron és hétvégén fordul elő gyakran).
2012. máj. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

sziasztok,

mi is július elején megyünk Kijevbe és már a fél világot körbe telefonáltam, hogy megtaláljam a legjobb megoldást. Repülőjegy már csak 70+ e FT-tól van július közepéig, még várólistára sem tudtam kérni magam. Vonatra szavaztunk, de kicsit megijeszt, hogy mennyire szűk a hely ( [link] Mi 5en mennék, ami azért problémás, mert elvileg a 3fős a moszkvai, míg a 2fős az ukrán kocsikban van...

Aki utazott már ilyenen!! mennyire szűk a hely? hova lehet tenni a csomagot? (Bocsi, h én is kérdezek, de szerintem a válaszok Neked is hasznosak lesznek)

2012. máj. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

Én a második vagyok, nektek is azt javaslom, hogy átszállással utazzatok, mert sokkal olcsóbb, időben sem lassabb, és a helyetek is jóval több lesz lásd a vonatkozó galériát: [link]

Itt még tudtok is együtt utazni 5-en.

2012. máj. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!