Kezdőoldal » Utazás » Európa » Splitből Primostenbe érdemes...

Splitből Primostenbe érdemes elmenni 1 napos kirándulás keretében? Milyen város Primosten?

Figyelt kérdés
Immáron több éve Splitben nyaralok, most 1 napos Primosten városnézés van kinézve, továbbá érdekelne még Knin-ben az erőd. Megéri elmenni erre a két helyre 1-1 napos kirándulás keretében?

2012. máj. 22. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát mi azon a környéken úgy nyaraltunk, hogy minden évben máshol. Alapvetően szép város Primosten, de nem nagy, azaz egy órás séta alatt mindent láttál. Nincsenek múzeumok vagy hasonlók, szimplán van egy tipikus horvát tengerparti óvárosa, egy temető meg nagyon szép a fekvése. Igazából akkor már Trogirt jobban ajánlom.
2012. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Primosten-be sztem megéri, autóval kb. 1 óra alatt ott vagy. Knin kb. 100 km-re van Splittől, tehát az sincs irdatlan messze, de sztem nincs ott annyi látnivaló, hogy megérje oda elmenni.
2012. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miután Split egy ronda kőrengeteg, kiábrándító lakótelepekkel, nem is tudom, hogy mi vonz oda minden évben??!

(Természetesen az óvárosi parti sétányon kívül.)


Vagyis bármerre mész, ennél lényegesen szebb helyekkel találkozol.

Ilyen pl. Trogír, vagy Primosten...

2012. máj. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ma 09:52


engem igenis nagy vonz Split. Gondolom, hogy nem jártál a Marjan hegyen (kikötő mellől kell menni, kb. 175 m magas dombocska) ahonnan gyönyörű kilátás nyílik az Adriára, továbbá az egész Marjan hegy álomszép, gyönyörű növényekkel, és a hegy lábánál szebbnál szebb strandokkal.


Valóban vannak lakótelepek, de ez engem nem érdekel, mert nem a panelokat nézem, hanem pl. a Marjan hegyen kívül az Óvárost, tengerparti sétányt, Ivan Mestrovic gallériát stb. stb......úgyhogy nem csak a parti sétány az, ami látnivaló a városban....

továbbá eltudok utazni pl. Trogirban, Makarskára, sőt most Primostenbe, illetve hajóval Brac Solta Hvar Vis szigetre 1-1 napos túra keretében...

2012. máj. 22. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!