Kezdőoldal » Utazás » Európa » Európában ha más országba...

Európában ha más országba szeretnék költözni, (az unión belül) mennyire megyek az angollal?

Figyelt kérdés

Pl a Balti államokban, vagy az unió területén.


Lehetséges hogy angol segítségével ki tudok költözni, és lebonyolítani a problémákat, vagy muszály az adott ország nyelvén?

Természetesen majd megtanulnám a nyelvet, de csak kint, itt Mo.-n nincs rá lehetőség.


Mennyire megyek angollal az unión belül? Pl Litvánia. (ez csak példa)


2012. máj. 26. 10:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy Észtország, Lettország stb...
2012. máj. 26. 10:56
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Az Unión belül természetesen Írországban és Nagy-Britanniában mész a legtöbbre az angollal. Még a Benelux államokban (azon belül is főleg Hollandiában) el lehet boldogulni csak angol nyelvtudással, a helyi nyelvek ismerete nélkül, de azon kívül a többi uniós országban szükséges a helyi nyelv ismerete is. Gondolj csak bele, itt Magyarországon hogy tudnál elhelyezkedni, ha nem beszélnél egyáltalán magyarul? Ha ennyire a Balti államok érdekelnek, ott még esetleg az orosszal boldogulhatsz bizonyos területeken (pl.: vasút), bár ez is kérdéses.
2012. máj. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Litvániában semmire sem. Észtországban el tudsz intézni dolgokat angolul, de munkát biztosan nem fogsz kapni. Különben ezeket az országokat nagyon megviselte a válság, most kezdenek kilábalni.

Munkát angolul Hollandiában esetleg lehet vállalni, de ott se számíts semmi jóra.

2012. máj. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Megtanulnám a nyelvet, de úgy tudtam, hogy a Balti államokban beszélnek vmennyire angolul. Az oroszokat utálják, az nem jó.


Ilyen lakás vagy albérletet sem lehet elintézni angolul?:S

2012. máj. 26. 14:34
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Litvániában nem nagyon. Persze biztos lehet, csak elenyésző részüket és drágább is lesz. Észtországban persze, hogy lehet, Lettország meg a kettő között van valahol.
2012. máj. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Még Svédországgal ill. Norvégiával próbálkozhatsz, ott az ügyintézéssel elboldogulnál angolul, mert mindenki nagyon jól beszél, de munkát kapni már valószínűleg csak úgy tudnál, ha megtanulnál az adott ország nyelvén is.
2012. máj. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

ÉS miért pont Észtországban lenne jó az angol amúgy?

Litvánia csak egy példa volt.


És Észtországban miért jobb amúgy az angol?:)

2012. máj. 26. 16:48
 8/11 A kérdező kommentje:
Az angolt nem úgy értem, hogy mindennapi életbe stb...csak angollal lehet-e albérletet keresni és munkát....a nyelvet persze, hogy megtanulnám, de kint, nem Mo.-n
2012. máj. 26. 17:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Észtország a legfejlettebb, ott sokan tudnak angolul. Litvánia viszont egy zárt világ, ott sokkal kevesebben.


Norvégiáról én is hallottam, hogy nagyon egyszerű munkákat lehet kapni angol nyelvtudással, ismerek is egy embert aki kint volt 10 hónapot. Bár Norvégia nem EU, majdnem ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mint az EU országokra.

2012. máj. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Litvánia zárt világ?:S Hogy hogy?

Azt tudom, hogy Lettország az egy átmenet.


Meg viszonylag Lettországban az oroszok is nagyon sokan vannak, Riga lakosságának a 45%-a is orosz ha jól tudom, ez azért durva egy ilyen kis országban.


Észtországban kevés az orosz.


Litvániáról nem is tudtam, hogy zárt világ, nekem eléggé nyitottnak tűnt, révén, hogy állítólag az állampolgárságot is egyszerű megkapni. Vagy tévedek?

2012. máj. 26. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!