Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizsban az Orly reptérről...

Párizsban az Orly reptérről mennyi idő alatt tudok eljutni a Charles de Gaulle reptérre?

Figyelt kérdés
És milyen módon? Mi lenne a legolcsóbb? Kb mennyibe kerülne a taxi? (az lenne a legjobb) Reggel 7-re érkezik a gépem az Orly-ra, onnan kell eljutnom a Charles de Gaulle-ra úgy, hogy a gép 12:45-kor indul (tehát 10-re oda szeretnék érni). Esetleg ha az ötórási géppel indulok tovább, akkor szerintetek lenne időm egy kicsit megnézni Párizst?
2012. máj. 28. 22:13
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja és még egy kérdés, Budapestről indulnék külföldre nevezzük X-nek. Át kell ugye szállnom Párizsban, de az Air France járata a cdg-re érkezik Budapestről, X-be pedig az orly-ról indul tovább, tehát arra gondoltam, hogy inkább fizetek egy kicsit többet a jegyért, de inkább Budapestről is az orly-ra érkezzen a gép és ne kelljen Párizson átkelnem.

Találtam is egy ilyen megoldást, ami az Air Berlin járata, de ott át kell szállnom Berlinben. Megoldható, hogy a csomagomat automatikusan rakják a következő gépre, vagy ki kell csekkolnom aztán vissza be? Mert ha csak át kell szállnom, és a csomaggal nem kell bajlódnom, akkor van rá odafelé 2 óra 45 percem, ami még ki-be csekkolni is elég, ha nagyon muszáj, de visszafelé csak 1 óra 45 perc, ami meg azért elég necces..

2012. máj. 28. 22:43
 2/4 anonim ***** válasza:

Az Air Francenak van busz jarata a ket repter kozott, de lehet, hogy csak akkor hasznalhatod, ha veluk repulsz (ennek nezz/kerdezz utana).

A ket repter egyebkent Parizs ket vegeben van (44 km-re egymastol), ez taxival forgalomban akar 1 orat is igenybe vehet. (ha reggel erkezel, lehet, hogy pont a reggeli csucsot elkapod)


En rengeteget repultem de mostmar mindig ugy intezem, hogy minel kenyelmesebb legyen, vagyis inkabb fizetek extrat, de ne kelljen ingazni repterek kozott.

A csomagot a legitarsasag a celallomasig fogja elszallitani amennyiben ugyanazon a repteren szallsz at. Ha CDG-rol atmesz az Orlyra, akkor a cuccodat is cipelned kell.


Ha meg sosem jartal Parizsban, akkor ne a transzfer kozott akarj turistaskodni, mert konnyel eltevedsz, nem tudsz igazabol semmit megnezni, mert folyton az oradat fogod bamulni, hogy idobe visszaerj a repterre stb.

Ha van Parizsban ismerosod (akinek van kocsija pl, az ugy mas, akkor hajra, irany az Eiffel torony) de egyedul ne akarj kalandot az ismeretlenben :)

2012. máj. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát az air france-nak van egy olyan járata, ami délre ér Párizsba Budapestről, és a célállomásra másnap reggel 10:45-kor indul az orly-ról. Arra gondoltam, hogy az orly mellett vannak hotelek (én a hiltont néztem ki, esetleg te szálltál már meg ott? vagy valamelyik másikban? én még két másikat találtam, de az egyiknek nagyon rosszak voltak a visszajelzései, a másikban meg már csak 2 szabad szoba volt, és még nem akarok foglalni..) és ott szállnék meg egy éjszakára, napközben meg el tudnék menni nézelődni. Akkor nem kell kapkodni, kettőtől lehet a hotelbe becsekkolni, és akkor lenne a nézelődésre egy egész délutánom. Annyira csak nem tévedek el, hogy ne találjak vissza a hotelhez reggelig :D Másnap reggel meg percekre van az orly, és a hotelnek van buszjárata a reptérre.

Én is szívesen ráfizetnék, ha cserében 1) nem kéne Párizsban éjszakáznom, 2) nem kéne a két reptér között ingáznom, de Budapestre az air france-nek csak a cdg-re van járata, a célállomásra pedig CSAK az orly-ról lehet menni és CSAK az air france járatával. Keverhetném a járatokat, ahogy próbáltam is, de az rengeteg átszállással jár és akkor már lehet, hogy kényelmesebb végig az air france, egy átszállással és egy párizsban éjszakázással. Visszafelé meg hétre leszáll az orly-n a gép, onnan csak átérek a cdg-re úgy, hogy elérjem a délben induló járatot, nem?

2012. máj. 30. 22:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor Parizsban jartam mindig ismiknel ejszakaztam es ok voltak az idegenvezetoim, igy nekem nagyon konnyu dolgom volt.

Amugy az otleted jol hangzik, ha masnap indul a geped, akkor igen, ugy mar be lehet iktatni egy gyors varosnezest ugy ha a repterhez kozeli hotelben szallsz meg. Amugy a repterkozeli hotelekhez legtobbszor ingyen shuttle megy 5-10percenkent. Ezt a hotel oldalan meg tudod nezni vagy kerdezd meg oket.


En mindig az expedia-n olvasom el masok velemenyet a hotelekrol es az alapjan dontok. Ha valaki azt irja, hogy pl. koszos a szonyeg, az nem izgat, de ha valaki azt irja, hogy a szomszedban vasutallomas es a tehervonat felorankent indul, na azon mar elgondolkodom.


Sok sikert a szervezeshez!

2012. máj. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!