Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Calais-Dover kompvonalon...

Andris1110 kérdése:

A Calais-Dover kompvonalon hogy működik a kompra szállás? Mondjátok el aki már volt ott a lépéseket sorba a jegyvétellel kezdve. Mert nyáron készülök.

Figyelt kérdés

2012. jún. 4. 06:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Voltam már ott, konkrétan nem emlékszem minden részletre, mert azóta voltam már más kompkikötőkbe is, de nagyjából mindenhol ugyanaz van. Megveszed a jegyet, amit a helyszínen is lehet, vagy előre az interneten. Az indulás előtt kb másfél órával ott kell lenni. A kapunál v. sorompónál elveszik a jegyet, belokálnak, majd elirányítanak, hogy merre kell menjél a komp felé. Minden komp előtt hatalmas parkolók vannak, ahol az autók várakoznak a beszállásig. Ott is van egy pár ember, aki megmutatja, hogy pontosan hova álljál az autóval. Ott kell várakozni a beszállásig. A beszálláskor is szólnak hogy mikor indulhatsz, akár a közlekedési rendőrök. Amikor behajtasz a kompba, ott is vannak emberek, akik irányítanak, hogy hova álljál. Mindig csak az ő utasításukat kell követni. Majd megállsz, kiszállsz az autóból és felmész az utastérbe. Onnantól kezdve az utazás végéig már nem jöhetsz vissza semmiért a kocsihoz. A kiszállásnál a hangosbemondóban szólnak, hogy le kell menni az autóhoz, és ott kell készenlétben várni, amikor rád kerül a sor, hogy kihajthatsz. Akkor is kiirányítanak majd, tehát nem szabad semmit sem magadtól csinálni (a vezetésen kívül).
2012. jún. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És a nyelvmegértés hogyműködik?Mert én abszolút nemtudok angolul meg senki közülünk :) Köszi a segítséget!:)
2012. jún. 4. 20:58
 3/6 anonim válasza:

Teljesen jól írta az első válaszoló. A nyelvtől ne félj, inkább mutogatnak (kézzel), mint beszélgetnek veled. Hosszú sorokban állnak az autók, és betűvel vannak jelölve a sorok. A teherautók és a szkg el vannak különitve. Amikor legutóbb májusba jöttünk, elég kevesen vártunk a kompra kocsival. Azt hiszem kb 20-30 szgk volt.

Egyáltalán ne parázz. Ha már ott leszel minden teljesen egyértelmű lesz :) Ezen kár izgulni, azzal már ráérsz, mikor már itt leszel :D

Jó utat kívánok nektek! :)

2012. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Én egy mikrobusszal mennék :) Annak hova kell állni és hogytörténik a határellenőrzés?:)
2012. jún. 5. 21:28
 5/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok. A mikrobuszokat is külön helyre sorolják, mert méretben az is más kategória mint a sima szgk. De azt is megmutatják majd, hogy azzal hova állj.

A határellenőrzés majd Doverben lesz, én úgy emlékszem, hogy a kiszállás után van egy ellenőrző pont határőrökkel, azok figyelik az autókat, és ha valakire kíváncsiak, azt félre állítják ellenőrzésre. Minket megállítottak, csak útlevél ellenőrzés volt, meg megkérdezték, hogy miért jöttünk. De ez kb 4 éve volt.

2012. jún. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mi nem szeretnénk sehol sem autópályán menni.A főutak milyennek?:)
2012. jún. 6. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!